Już w sobotę 1. lipca prologiem w Düsseldorfie rozpocznie się 104. edycja Tour de France. Poniżej prezentujemy pełną listę startową wyścigu.
Polscy kibice będą trzymać kciuki za #polishmafia, czyli trójkę z BORA – hansgrohe: Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański, a także za Michała Kwiatkowskiego w koszulce Sky.
AG2R La Mondiale
Romain Bardet (Fra)
Pierre Latour (Fra)
Alexis Vuillermoz (Fra)
Oliver Naesen (Bel)
Mathias Frank (Swi)
Axel Domont (Fra)
Jan Bakelants (Bel)
Ben Gastauer (Lux)
Cyril Gautier (Fra)
Astana Pro Team
Fabio Aru (Ita)
Jakob Fuglsang (Den)
Dario Cataldo (Ita)
Alexey Lutsenko (Kaz)
Michael Valgren Andersen (Den)
Andrey Zeits (Kaz)
Andriy Grivko (Ukr)
Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz)
Dmitriy Gruzdev (Kaz)
Bahrain-Merida
Ondrej Cink (Cze)
Grega Bole (Slo)
Sonny Colbrelli (Ita)
Tsgabu Grmay (Eth)
Ion Izagirre (Spa)
Borut Bozic (Slo)
Janez Brajkovic (Slo)
Javier Moreno (Spa)
Yukia Arashiro (Jap)
BMC Racing Team
Damiano Caruso (Ita)
Richie Porte (Aus)
Nicolas Roche (Irl)
Greg Van Avermaet (Bel)
Stefan Küng (Swi)
Danilo Wyss (Swi)
Amaël Moinard (Fra)
Alessandro De Marchi (Ita)
Michael Schär (Swi)
Bora-Hansgrohe
Maciej Bodnar (Pol)
Emanuel Buchmann (Ger)
Marcus Burghardt (Ger)
Rafał Majka (Pol)
Jay McCarthy (Aus)
Paweł Poljański (Pol)
Peter Sagan (Svk)
Juraj Sagan (Svk)
Rüdiger Selig (Ger)
Cannondale-Drapac
Taylor Phinney (USA)
Pierre Rolland (Fra)
Andrew Talansky (USA)
Rigoberto Uran (Col)
Dylan Van Baarle (Ned)
Patrick Bevin (NZl)
Simon Clarke (Aus)
Nathan Brown (USA)
Alberto Bettiol (Ita)
Cofidis, Solutions Credits
Nacer Bouhanni (Fra)
Dimitri Claeys (Bel)
Christophe Laporte (Fra)
Cyril Lemoine (Fra)
Luis Angel Mate (Spa)
Daniel Navarro (Spa)
Florian Senechal (Fra)
Julien Simon (Fra)
Geoffrey Soupe (Fra)
Dimension Data
Edvald Boasson Hagen (Nor)
Mark Cavendish (GBr)
Serge Pauwels (Bel)
Bernard Eisel (Aut)
Reinardt Janse van Rensburg (RSA)
Mark Renshaw (Aus)
Scott Thwaites (GBr)
Jaco Venter (RSA)
Stephen Cummings (GBr)
Direct Energie
Lilian Calmejane (Fra)
Sylvain Chavanel (Fra)
Thomas Voeckler (Fra)
Thomas Boudat (Fra)
Yohann Gene (Fra)
Adrien Petit (Fra)
Perrig Quemeneur (Fra)
Romain Sicard (Fra)
Angelo Tulik (Fra)
FDJ
Davide Cimolai (Ita)
Arnaud Demare (Fra)
Jacopo Guarnieri (Ita)
Thibaut Pinot (Fra)
Arthur Vichot (Fra)
Mickael Delage (Fra)
Ignatas Konovalovas (Lit)
Olivier Le Gac (Fra)
Rudy Molard (Fra)
Fortuneo – Vital Concept
Maxime Bouet (Fra)
Romain Hardy (Fra)
Daniel Mclay (GBr)
Eduardo Sepulveda (Arg)
Brice Feillu (Fra)
Elie Gesbert (Fra)
Laurent Pichon (Fra)
Pierre-Luc Perichon (Fra)
Florian Vachon (Fra)
Lotto Soudal
Lars Ytting Bak (Den)
Tiesj Benoot (Bel)
Thomas De Gendt (Bel)
Tony Gallopin (Fra)
André Greipel (Ger)
Adam Hansen (Aus)
Marcel Sieberg (Ger)
Jurgen Roelandts (Bel)
Tim Wellens (Bel)
Movistar Team
Andrey Amador (Crc)
Daniele Bennati (Ita)
Carlos Betancur (Col)
Jonathan Castroviejo (Spa)
Imanol Erviti (Spa)
Jesús Herrada (Spa)
Nairo Quintana (Col)
Jasha Sütterlin (Ger)
Alejandro Valverde (Spa)
Orica-Scott
Michael Albasini (Swi)
Esteban Chaves (Col)
Roman Kreuziger (Cze)
Simon Yates (GBr)
Damien Howson (Aus)
Daryl Impey (RSA)
Mathew Hayman (Aus)
Jens Keukeleire (Bel)
Luke Durbridge (Aus)
Quick-Step Floors
Gianluca Brambilla (Ita)
Philippe Gilbert (Bel)
Marcel Kittel (Ger)
Daniel Martin (Irl)
Fabio Sabatini (Ita)
Matteo Trentin (Ita)
Jack Bauer (NZl)
Zdenek Stybar (Cze)
Julien Vermote (Bel)
Katusha-Alpecin
Alexander Kristoff (Nor)
Tony Martin (Ger)
Marco Haller (Aut)
Reto Hollenstein (Swi)
Robert Kišerlovski (Cro)
Maurits Lammertink (Ned)
Tiago Machado (Por)
Nils Politt (Ger)
Rick Zabel (Ger)
Team LottoNl-Jumbo
George Bennett (NZl)
Robert Gesink (Ned)
Dylan Groenewegen (Ned)
Tom Leezer (Ned)
Paul Martens (Ger)
Primoz Roglic (Slo)
Timo Roosen (Ned)
Jos van Emden (Ned)
Robert Wagner (Ger)
Team Sky
Christopher Froome (GBr)
Sergio Henao (Col)
Luke Rowe (GBr)
Mikel Landa (Spa)
Geraint Thomas (GBr)
Vasil Kiryienka (Blr)
Michał Kwiatkowski (Pol)
Mikel Nieve (Spa)
Christian Knees (Ger)
Team Sunweb
Nikias Arndt (Ger)
Warren Barguil (Fra)
Roy Curvers (Ned)
Simon Geschke (Ger)
Michael Matthews (Aus)
Ramon Sinkeldam (Ned)
Laurens ten Dam (Ned)
Mike Teunissen (Ned)
Albert Timmer (Ned)
Trek-Segafredo
André Cardoso (Por)
Alberto Contador (Spa)
John Degenkolb (Ger)
Fabio Felline (Ita)
Bauke Mollema (Ned)
Jarlinson Pantano (Col)
Markel Irizar (Spa)
Koen de Kort (Ned)
Michael Gogl (Aut)
UAE Team Emirates
Darwin Atapuma (Col)
Vegard Stake Laengen (Nor)
Louis Meintjes (RSA)
Manuele Mori (Ita)
Ben Swift (GBr)
Diego Ulissi (Ita)
Matteo Bono (Ita)
Kristijan Durasek (Cro)
Marco Marcato (Ita)
Wanty – Groupe Gobert
Frederik Backaert (Bel)
Thomas Degand (Bel)
Guillaume Martin (Fra)
Marco Minnaard (Ned)
Yoann Offredo (Fra)
Guillaume Van Keirsbulck (Bel)
Pieter Vanspeybrouck (Bel)
Dion Smith (NZl)
Andrea Pasqualon (Ita)