Tour de Slovenie / Vid Ponikvar / Sportida

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) zwyciężył w dwudziestej czwartej edycji wyścigu Tour of Slovenia. Czwarty i ostatni etap rozstrzygnął finisz peletonu, podczas którego najszybszy był Sam Bennett, drużynowy kolega mistrza Polski. 

Jedyną poważniejszą trudnością na ostatnim etapie wyścigu dookoła Słowenii była górska premia trzeciej kategorii, której szczyt znajdował się na sześćdziesiątym szóstym kilometrze. W sumie kolarze pokonali trasę o długości stu sześćdziesięciu kilometrów z Rogaskiej Slatiny do Nowego Miasta.

Sześciu kolarzy zdecydowało się na jazdę przed peletonem: Daniel Felipe Martinez (Col/Wilier Triestina-Selle Italia), Sebastian Schönberger (At/Tirol Cycling Team), Davide Ballerini (Ita/Androni-Sidermec-Bottecchia), Jiri Polnicky (CZ/Elekov-Author Cycling Team), Gianfranco Visconti (Ita/Meridiana Kamen Team) oraz Jaka Primozic (Słowenia).

Treck

Uciekinierzy nie mieli szans na dojechanie do mety, bowiem peleton cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę i, dokonując bezbłędnych obliczeń, skasował odjazd kilkanaście kilometrów przed metą. Warto jednak odnotować solowy atak Jaki Primozica z reprezentacji Słowenii – w domowym wyścigu taka akcja zawsze zasługuje na uznanie.

Przez większą część dnia na czele peletonu jechała drużyna BORA-hansgrohe mająca w składzie mistrza Polski, Rafała Majkę, lidera wyścigu w Słowenii. Po zlikwidowaniu odjazdu rządy w głównej grupie objęły ekipy pracujące dla swoich sprinterów.

Kolarze BORA-hansgrohe znakomicie przeprowadzili Rafała przez ostatni odcinek rywalizacji w Słowenii, a w dodatku zdołali ochronić i ustawić na dobrej pozycji Sama Bennetta, który zgarnął drugi etapowy łup w Tour of Slovenia. Wobec tego niemiecka ekipa zaliczyła pełen sukcesów start (trzy etapowe zwycięstwa i klasyfikacja generalna).

Drugi finiszował Mark Cavendish z ekipy Dimension Data, który wrócił do ścigania po leczeniu mononukleozy. Brytyjczyk próbował wykorzystać pracę swoich kolegów, którzy najlepiej poradzili sobie z ustawieniem pociągu na ostatnich kilometrach. Równie dobrą pracę drużyny Bahrain-Merida odzwierciedla trzecie miejsce Sony`ego Colbrelli.

Na zjeździe z górskiej premii kraksę miał Filippo Fortin, Włoch z drużyny Tirol Cycling Team, który został przewieziony do szpitala. Reprezentujący ten sam skład, Matthias Krizek, wycofał się natomiast z przyczyn niezwiązanych z wypadkami.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 3:41:48
2 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
3 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
4 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
5 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
6 Andrea Palini (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
7 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:00:00
8 Rok Korošec (Slo) Amplatz – BMC 0:00:00
9 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
10 Žiga Jerman (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:00
11 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
12 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:00:00
13 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
14 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:00:00
15 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
16 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
17 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
18 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:00:00
19 Alois Kankovský (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:00:00
20 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:00:00
21 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
22 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:00:00
23 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
24 Pawel Cieslik (Pol) Elkov – Author Cycling Team 0:00:00
25 Péter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:00:00
26 Tadej Pogacar (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:00
27 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
28 Luka Cotar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:00:00
29 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
30 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
31 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:00:00
32 Maximilian Kuen (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
33 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
34 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
35 Žiga Rucigaj (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:00
36 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
37 Hermann Pernsteiner (AUT) Amplatz – BMC 0:00:00
38 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
39 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:00:00
40 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:00:00
41 Josef Cerný (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:00:00
42 Matej Drinovec (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:00:00
43 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
44 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
45 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
46 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:00:00
47 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:00:00
48 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:00:00
49 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:00:00
50 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
51 Alexander Edmondson (Aus) Orica – Scott 0:00:00
52 Tilen Finkšt (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:00
53 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:00:00
54 Michele Gazzarra (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:00:00
55 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
56 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:00:00
57 Matej Mugerli (Slo) Amplatz – BMC 0:00:00
58 Robert Jenko (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:00:00
59 Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
60 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:00
61 Francesco Gavazzi (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
62 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
63 Vojtech Hacecký (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:00:00
64 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
65 Jirí Polnický (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:00:00
66 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team 0:00:00
67 Dennis Paulus (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
68 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:00:00
69 David Per (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
70 Izidor Penko (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:00
71 Mattia Cattaneo (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
72 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
73 Marco Frapporti (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
74 Andreas Walzel (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
75 Musa Mikayilzade (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:00:00
76 Tadej Logar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:00:00
77 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
78 Valens Ndayisenga (Rwa) Tirol Cycling Team 0:00:00
79 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
80 Matic Grošelj (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:00
81 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC 0:00:00
82 Martin Hunal (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:00:00
83 Matteo Draperi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
84 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC 0:00:00
85 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
86 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
87 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:00:00
88 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
89 Kanan Gahramanli (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:00:00
90 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil 0:00:00
91 Marko Pavlic (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:00:00
92 Uroš Repše (Slo) Meridiana – Kamen Team 0:00:00
93 Tomáš Buchácek (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:00:00
94 János Zsombor Pelikán (Hun) Amplatz – BMC 0:00:00
95 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
96 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
97 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
98 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana – Kamen Team 0:00:00
99 Aljaž Prah (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:00
100 Davide Ballerini (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:00
101 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:00:27
102 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:00:27
103 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:00:27
104 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:31
105 Marco Benfatto (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:36
106 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:00:41
107 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:47
108 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:50
109 Mirko Trosino (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:57
110 Andrea Vendrame (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:00:59
111 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:59
112 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:59
113 Ion Ander Insausti Irastorza (Esp) Bahrain – Merida 0:01:13
114 Primož Obal (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:01:21
115 Mitch Docker (Aus) Orica – Scott 0:01:21
116 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:01:24
117 Luca Pacioni (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:01:34
118 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:01:39
119 Gerd Fidler (AUT) Amplatz – BMC 0:01:46
120 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:50
121 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:01:50
122 Nils Friedl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:01:50
123 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:01:50
124 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:50
125 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:09
126 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:02:11
127 Jaka Primožic (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:02:23
128 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:03:07
129 Jon Božic (Slo) Adria Mobil 0:03:07
130 Gianfranco Raffaele Visconti (Ita) Meridiana – Kamen Team 0:03:07
131 Mattia De Marchi (Ita) Hrinkow Advarics Cycleang 0:03:13
132 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:03:26
133 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:04:09
DNF Davide Mucelli (Ita) Meridiana – Kamen Team
DNF Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team
DNF Matthias Krizek (AUT) Tirol Cycling Team
DNS Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini

Klasyfikacja końcowa:

1 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 15:56:23
2 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:07
3 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:00:17
4 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:35
5 Tadej Pogacar (Slo) Rog – Ljubljana 0:00:46
6 Hermann Pernsteiner (AUT) Amplatz – BMC 0:00:48
7 Mattia Cattaneo (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:01:08
8 Pawel Cieslik (Pol) Elkov – Author Cycling Team 0:01:13
9 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:14
10 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:31
11 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:34
12 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:01:38
13 Michele Gazzarra (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:01:59
14 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:13
15 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:41
16 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:01
17 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:03:16
18 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:03:22
19 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:03:51
20 Izidor Penko (Slo) Rog – Ljubljana 0:04:25
21 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:04:40
22 Jirí Polnický (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:05:08
23 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:05:09
24 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:05:40
25 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:06:09
26 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:06:09
27 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:06:26
28 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:06:59
29 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:07:15
30 Francesco Gavazzi (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:07:30
31 Marco Frapporti (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:07:34
32 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:07:44
33 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:07:48
34 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:07:48
35 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:08:01
36 Péter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:08:32
37 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:08:44
38 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:10:17
39 Josef Cerný (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:12:57
40 Dennis Paulus (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:13:48
41 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:13:57
42 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:13:57
43 Marko Pavlic (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:13:57
44 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:14:05
45 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:33
46 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:16:09
47 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:16:19
48 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil 0:16:19
49 Matej Mugerli (Slo) Amplatz – BMC 0:17:45
50 Valens Ndayisenga (Rwa) Tirol Cycling Team 0:19:19
51 Tomáš Buchácek (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:20:01
52 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:20:04
53 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil 0:20:06
54 Maximilian Kuen (AUT) Tirol Cycling Team 0:20:11
55 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:20:30
56 Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida 0:20:33
57 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:21:09
58 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:21:31
59 Žiga Rucigaj (Slo) Rog – Ljubljana 0:22:30
60 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:23:22
61 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:23:45
62 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana – Kamen Team 0:23:53
63 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:24:14
64 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:24:28
65 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:24:28
66 Žiga Jerman (Slo) Rog – Ljubljana 0:24:28
67 Davide Ballerini (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:24:32
68 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:24:33
69 Rok Korošec (Slo) Amplatz – BMC 0:24:34
70 Alois Kankovský (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:24:34
71 Andrea Palini (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:24:34
72 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:24:34
73 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:24:34
74 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:24:34
75 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:24:34
76 Luka Cotar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:24:34
77 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:24:34
78 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:24:34
79 Tilen Finkšt (Slo) Rog – Ljubljana 0:24:34
80 Matej Drinovec (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:24:34
81 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team 0:24:34
82 Matteo Draperi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:24:34
83 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:24:57
84 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:25:05
85 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:26:06
86 Luca Pacioni (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:26:08
87 Marco Benfatto (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:26:29
88 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:26:57
89 Mitch Docker (Aus) Orica – Scott 0:27:10
90 Vojtech Hacecký (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:27:11
91 Alexander Edmondson (Aus) Orica – Scott 0:27:11
92 Mattia De Marchi (Ita) Hrinkow Advarics Cycleang 0:27:47
93 David Per (Slo) Bahrain – Merida 0:27:48
94 Andrea Vendrame (Ita) Androni – Sidermec Bottecchia 0:28:14
95 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:28:15
96 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:28:16
97 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:28:16
98 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:28:16
99 Robert Jenko (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:28:16
100 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC 0:28:16
101 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:28:16
102 Martin Hunal (Cze) Elkov – Author Cycling Team 0:28:16
103 Matic Grošelj (Slo) Rog – Ljubljana 0:28:16
104 Tadej Logar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:28:16
105 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC 0:28:16
106 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:28:34
107 János Zsombor Pelikán (Hun) Amplatz – BMC 0:28:39
108 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:28:44
109 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:29:35
110 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:30:04
111 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:30:17
112 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:30:39
113 Jaka Primožic (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:30:39
114 Uroš Repše (Slo) Meridiana – Kamen Team 0:30:42
115 Aljaž Prah (Slo) Rog – Ljubljana 0:30:42
116 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:30:53
117 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:32:04
118 Kanan Gahramanli (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:33:13
119 Gianfranco Raffaele Visconti (Ita) Meridiana – Kamen Team 0:33:45
120 Musa Mikayilzade (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:33:46
121 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis 0:33:46
122 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:35:02
123 Primož Obal (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:35:05
124 Andreas Walzel (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:35:11
125 Mirko Trosino (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:35:15
126 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:35:47
127 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:36:29
128 Ion Ander Insausti Irastorza (Esp) Bahrain – Merida 0:36:52
129 Gerd Fidler (AUT) Amplatz – BMC 0:37:53
130 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:38:00
131 Jon Božic (Slo) Adria Mobil 0:39:04
132 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:39:18
133 Nils Friedl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:39:55