Odliczanie do Tour de Pologne, wizyty w miastach-gospodarzach naszego narodowego wyścigu, dieta i porady dla amatorów. Plus – oczywiście – najważniejsze starty i sukcesy polskich kolarzy. Taki będzie Magazyn Kolarski – nowa wiosenna pozycja w TVP 1.

Niedziela, 11:30. Godzina warta zapamiętania dla wszystkich kibiców kolarstwa. Co tydzień 12 minut o naszej wspólnej, wielkiej pasji. „Bardzo się cieszę, że kolarstwo doczekało się stałego miejsca w telewizyjnej ramówce, tak jak ma stałe miejsce w sercach Polaków. Bo ostatnie badania wskazują wyraźnie – rower to nasza ulubiona forma aktywności. Miliony kibiców przy trasie Tour de Pologne są tego najlepszym dowodem” – mówi Czesław Lang. Lang Team będzie oficjalnym partnerem magazynu.

Pierwszy odcinek już w najbliższą niedzielę, 5 marca. Poprowadzi go Sylwia Dekiert (współprowadzącymi kolejne odcinki będą Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski) prosto z pruszkowskiego toru, na którym za nieco ponad dwa miesiące odbędzie się prezentacja 74. Tour de Pologne. W magazynie będziemy sukcesywnie uchylać rąbka tajemnicy: kolejne odcinki nagrywane będą w miastach, które znajdą się na trasie naszego wyścigu.

Nie zabraknie spotkań z bohaterami polskich szos, dawnymi i obecnymi. Będą porady dla pasjonatów kolarstwa, szykujących się do Tour de Pologne Amatorów czy Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Stałym punktem programu będzie kolarstwo od kuchni, czyli garść porad, jak się zdrowo odżywiać po ciężkich treningach. Szerokim echem odbić się może rubryka pod tytułem: „Mój pierwszy rower”. Archiwalnymi zdjęciami i wspomnieniami z dziecięcych lat dzielić się będą gwiazdy sportu i ekranu. Już w pierwszym odcinku zobaczymy naprawdę wyjątkową fotografię Macieja Kurzajewskiego.

Magazyn zostaje w telewizyjnej ramówce przynajmniej do lata i startu 74. Tour de Pologne. Co dalej? Wszystko w waszych rękach i… pilotach. Gorąco zachęcamy.

Źródło: http://tourdepologne.pl/

 • Domi Nick

  Jako pierwszy wystąpi pewnie Pan Kurski na swym Romecie Huraganie. Z całym szacunkiem dla firmy Romet

 • Adam

  o 11:30 wiekszość kolarskich kibiców ciśnie niedzielną runde 😀

 • Artur Korc

  Szkoda ale godzina transmisji programu to czas treningu lub wyścigu
  większości kolarzy

 • Yanev

  Może się mylę, ale jeżeli ten magazyn ma trwać aż 12 minut, z czego początek niechybnie urwany zostanie przez reklamy, a prowadzić go będą redaktorzy z obsługi medialnej TdP, narcyziki znani z zamiłowania do elokwentnego wodolejstwa oraz prezentowania wiedzy na poziomie przedgimbusowym , to raczej nie będę żałował, gdy w niedzielę siądę na rower i nawinę na szprychy kilkadziesiąt kilometrów. Pamięta ktoś jeszcze obietnice szefa redakcji sportowej TVP, że kolarstwo znajdzie na antenie TVP Sport należne miejsce? No i znaleźli … 12 minut brutto!

 • Maciej Góraj

  No tak, lepiej było w ogóle bez programu o kolarstwie…Ludzie, co z wami jest?

 • Yanev

  To żaden magazyn, nawet nie składzik – najwyżej jakaś komórka pod schodami. Osiem minut netto, w tym gotowanie zupki czy kremu omaszczonej paplaniną ponoć na temat kolarstwa. Ale czego można się było spodziewać po Babiarzu, Wkurzajewskim czy żeńskiej pomocy kuchennej? Żeby zacytować klasyków: „nie bójmy się słów”! To jest kolejny niewypał i nie ma się co oszukiwać! Program – wyprowadzić!