Drużyna Kolumbijczyka potwierdziła aspiracje swojego lidera. Alejandro Valverde z kolei wystartuje w Tour de France i Vuelta a Espana.

Nairo Quintana jednak pojawi się na starcie setnej edycji Giro d’Italia. Kolumbijczyk informował o swoich zamiarach już w grudniu, ale tamte informacje szybko zdementował Eusebio Unzue. Głównym celem sezonu pozostaje Tour de France, ale wcześniej Kolumbijczyk pojawi się na La Corsa Rosa, które wygrał w swoim jedynym występie we Włoszech w 2014 roku. Pierwszy raz w karierze Nairo spróbuje więc wygrać Giro d’Italia i Tour de France w jednym sezonie, ale czwarty raz pojedzie w dwóch Wielkich Tourach sezonu. W sezonie 2014 wygrał Giro d’Italia i nie ukończył Vuelta a Espana (był liderem, kontuzja przerwała start), w 2015 był drugi w Tour de France i czwarty w Hiszpanii, a w 2016 trzeci we Francji i zwycięski w Vuelta a Espana.

Lider ekipy Movistar rozpocznie sezon od Challenge Mallorca w dniach 26-28 stycznia. Następnie uda się na Volta a la Comunitat Valenciana i Abu Dhabi Tour. W marcu pojedzie w Tirreno-Adriatico, a potem spędzi trochę czasu na treningu wysokogórskim w Kolumbii. Ostatnim przygotowaniem do La Corsa Rosa będzie Vuelta a Asturias.

Drużyna potwierdziła też kalendarz drugiego ze swoich liderów, Alejandro Valverde. Hiszpan poobijał się w upadku na treningu, ale również wystartuje w Challenge Mallorca. Później zdecydował się na starty w Vuelta a Murcia, Clásica de Almería, Vuelta a Andalucía, Paris-Nice oraz GP Miguel Indurain. Następnie wybierze pomiędzy Volta a Catalunya i Vuelta al Pais Vasco i pojawi się na pierwszym celu sezonu – Ardeńskim Tryptyku. W późniejszej części sezonu Alejandro wybierze się na Tour de France i Vuelta a Espana.