Nairo Quintana (Movistar) wygrał 40. edycję Route du Sud – la Depeche du Midi. Na ostatnim etapie triumfował Arnaud Demare (FDJ).
Piąty i ostatnie etap francuskiej etapówki w Pirenejach prowadził z Gers do Astarac Arros en Gascogne. Liczył on niespełna 155 kilometrów i był raczej gratką dla harcowników lub sprinterów.
W ucieczkę dnia zabrali się: Guillaume Levarlet (HP BTP-Auber 93), Sylvain Chavanel (Direct Energie), Nico Denz(AG2R La Mondiale) i Rémy Di Gregorio (Delko-Marseille-Provence-KTM). Czwórka na rundach dobrze ze sobą współpracowała, ale peleton nie miał zamiaru im odpuszczać. Ucieczka przeszła do historii na dwanaście kilometrów przed metą.
Pięć kilometrów przed metą zaatakował Julien Loubet (Fortuneo – Vital Concept), a za nim pojechali Jose Joaquin Rojas Gil (Movistar Team) i Benoît Vaugrenard (FDJ), ale już trzy kilometry dalej wszystko się zjechało.
Wymagający finisz najlepiej rozegrała ekipa FDJ. Tym razem pracę kolegów ładnie wykończył Arnaud Demare. Drugi był Yohann Gene (Direct Energie), a trzeci Stéphane Poulhies (Equipe Cycliste Armée de Terre).
W klasyfikacji generalnej zwyciężył Nairo Quintana (Movistar).
Wyniki:
1 Arnaud DEMARE FRA FDJ 3:42:02
2 Yohann GENE FRA DEN +0
3 Stéphane POULHIES FRA ADT +0
4 Manuel BELLETTI ITA WIL +0
5 Romain HARDY FRA COF +0
6 Yannick MARTINEZ FRA DMP +0
7 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV +0
8 Igor BOEV RUS GAZ +0
9 Alexander KAMP DEN SSG +0
10 Lilian CALMEJANE FRA DEN +0
11 Jonathan LASTRA MARTINEZ ESP CJR +0
12 Matteo DRAPERI ITA WIL +0
13 Quentin JAUREGUI FRA ALM +0
14 Aritz Bagües ESP EUS +0
15 Ricardo FERREIRA POR RPB +0
16 Garikoitz BRAVO OIARBIDE ESP EUS +0
17 Guillaume BONNAFOND FRA ALM +0
18 Mickael DELAGE FRA FDJ +0
19 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +0
20 Delio FERNANDEZ CRUZ ESP DMP +0
21 Matteo BUSATO ITA WIL +0
22 Christian Mager GER SSG +0
23 Nicolas EDET FRA COF +0
24 Yoann OFFREDO FRA FDJ +0
25 Vegard BREEN NOR FVC +0
26 Marc SOLER ESP MOV +0
27 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +0
28 Mikel bizkarra ESP EUS +0
29 David ARROYO DURAN ESP CJR +0
30 Ricardo VILELA POR CJR +0
31 Arnaud GERARD FRA FVC +0
32 Artem NYCH RUS GAZ +0
33 Romain COMBAUD FRA DMP +0
34 Daniel MARTÍNEZ COL WIL +0
35 Stéphane ROSSETTO FRA COF +0
36 Angelo TULIK FRA DEN +0
37 Guillaume DE ALMEIDA FRA RPB +0
38 Sergio PARDILLA BELLON ESP CJR +0
39 Arnold JEANNESSON FRA COF +0
40 Jerome COUSIN FRA COF +0
41 Thomas VOECKLER FRA DEN +0
42 Mikel ITURRIA SEGUROLA ESP EUS +0
43 Flavien DASSONVILLE FRA AUB +0
44 Francis MOUREY FRA FVC +0
45 Julien LOUBET FRA FVC +0
46 Frederico FIGUEIREDO POR RPB +48
47 Pablo GUERRERO BONILLA ESP RPB +48
48 Eduardo SEPULVEDA ARG FVC +48
49 Axel DOMONT FRA ALM +48
50 Pierrick FEDRIGO FRA FVC +48
51 Anthony DELAPLACE FRA FVC +48
52 Cristian RODRIGUEZ MARTIN ESP WIL +48
53 Julien DUVAL FRA ADT +48
54 Sergey FIRSANOV RUS GAZ +48
55 Pierre GOUAULT FRA AUB +48
56 Imanol ESTEVEZ ESP EUS +48
57 Mads PEDERSEN DEN SSG +48
58 Sylvain CHAVANEL FRA DEN +48
59 Loïc CHETOUT FRA COF +48
60 Benoît VAUGRENARD FRA FDJ +48
61 Christophe LABORIE FRA DMP +48
62 Guillaume LEVARLET FRA AUB +48
63 Julien EL FARES FRA DMP +48
64 David Miguel Costa RODRIGUES POR RPB +48
65 Victor ETXEBARRIA CARRASCO ESP RPB +48
66 Quentin PACHER FRA DMP +48
67 Alex ARANBURU ESP EUS +48
68 Rémy DI GREGORIO FRA DMP +48
69 Aleksey RYBALKIN RUS GAZ +48
70 Théo VIMPERE FRA AUB +58
71 Biel KADRI FRA ALM +2:42
72 Imanol ERVITI ESP MOV +2:42
73 José HERRADA LOPEZ ESP MOV +2:42
74 Thierry HUPOND FRA DMP +2:42
75 Rory SUTHERLAND AUS MOV +2:42
76 Jerome MAINARD FRA ADT +2:42
77 Yoann BARBAS FRA ADT +2:42
78 François BIDARD FRA ALM +2:42
79 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV +2:42
80 Aitor GONZALEZ ESP EUS +2:42
81 Julien BERARD FRA ALM +3:20
82 Olivier LE GAC FRA FDJ +3:42
83 Romain LE ROUX FRA ADT +3:42
84 Nico DENZ GER ALM +3:42
85 Yann GUYOT FRA ADT +3:42
86 Mamyr STASH RUS GAZ +3:42
87 Lorenzo MANZIN FRA FDJ +4:13
88 Carlos BARBERO CUESTA ESP CJR +4:22
89 Luis MAS BONET ESP CJR +4:22
90 Benat TXOPERENA MATXIKOTE ESP EUS +4:22
91 Bruno ARMIRAIL FRA ADT +4:36
92 Thomas KOEP GER SSG +5:25
93 Michael REIHS DEN SSG +5:27
94 Viktor MANAKOV RUS GAZ +6:21
95 Hugh CARTHY GBR CJR +7:57
Klasyfikacja generalna:
1 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS Colombia MOV 16:34:57
2 Marc SOLER Spain MOV +36
3 Nicolas EDET France COF +1:06
4 Thomas VOECKLER France DEN +1:15
5 Sergio PARDILLA BELLON Spain CJR +1:55
6 Ricardo VILELA Portugal CJR +2:01
7 Mikel bizkarra Spain EUS +2:12
8 Stéphane ROSSETTO France COF +2:20
9 Luis Angel MATE MARDONES Spain COF +2:36
10 Artem NYCH Russia GAZ +2:38
11 Mikel ITURRIA SEGUROLA Spain EUS +3:06
12 Jose Joaquin ROJAS GIL Spain MOV +3:12
13 David ARROYO DURAN Spain CJR +3:14
14 Delio FERNANDEZ CRUZ Spain DMP +3:38
15 Garikoitz BRAVO OIARBIDE Spain EUS +4:10
16 Guillaume LEVARLET France AUB +4:41
17 Arnold JEANNESSON France COF +5:41
18 Frederico FIGUEIREDO Portugal RPB +6:23
19 Eduardo SEPULVEDA Argentina FVC +7:13
20 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS Colombia MOV +7:14
21 Daniel MARTÍNEZ Colombia WIL +7:20
22 Hugh CARTHY Great Britain CJR +8:55
23 Sylvain CHAVANEL France DEN +9:20
24 Yoann OFFREDO France FDJ +11:31
25 José HERRADA LOPEZ Spain MOV +12:17
26 Axel DOMONT France ALM +12:19
27 Guillaume BONNAFOND France ALM +12:48
28 Yoann BARBAS France ADT +13:27
29 François BIDARD France ALM +14:41
30 Mads PEDERSEN Denmark SSG +14:51
31 Aleksey RYBALKIN Russia GAZ +15:10
32 Biel KADRI France ALM +15:42
33 Julien LOUBET France FVC +16:06
34 Jonathan LASTRA MARTINEZ Spain CJR +16:45
35 Matteo BUSATO Italy WIL +19:05
36 Pierrick FEDRIGO France FVC +19:12
37 Pablo GUERRERO BONILLA Spain RPB +20:44
38 Quentin PACHER France DMP +23:48
39 Romain HARDY France COF +24:06
40 Lilian CALMEJANE France DEN +25:37
41 Benoît VAUGRENARD France FDJ +26:12
42 Vegard BREEN Norway FVC +26:40
43 Christian Mager Germany SSG +26:47
44 Romain COMBAUD France DMP +27:18
45 Arnaud GERARD France FVC +28:07
46 Francis MOUREY France FVC +28:14
47 Angelo TULIK France DEN +28:24
48 Anthony DELAPLACE France FVC +28:35
49 Mickael DELAGE France FDJ +28:37
50 Alex ARANBURU Spain EUS +28:58
51 Alexander KAMP Denmark SSG +29:30
52 Rémy DI GREGORIO France DMP +29:32
53 Jerome COUSIN France COF +29:42
54 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Spain WIL +29:45
55 Julien EL FARES France DMP +29:51
56 Pierre GOUAULT France AUB +30:02
57 Sergey FIRSANOV Russia GAZ +30:11
58 Imanol ERVITI Spain MOV +30:16
59 Christophe LABORIE France DMP +30:22
60 Flavien DASSONVILLE France AUB +30:39
61 Théo VIMPERE France AUB +30:39
62 Thierry HUPOND France DMP +31:00
63 Aitor GONZALEZ Spain EUS +31:11
64 Jerome MAINARD France ADT +31:24
65 Victor ETXEBARRIA CARRASCO Spain RPB +31:28
66 Rory SUTHERLAND Australia MOV +31:31
67 Luis MAS BONET Spain CJR +31:41
68 Benat TXOPERENA MATXIKOTE Spain EUS +31:45
69 Loïc CHETOUT France COF +31:54
70 Julien BERARD France ALM +32:19
71 Yann GUYOT France ADT +32:22
72 Nico DENZ Germany ALM +32:28
73 Imanol ESTEVEZ Spain EUS +32:54
74 Aritz Bagües Spain EUS +33:21
75 Igor BOEV Russia GAZ +33:33
76 Arnaud DEMARE France FDJ +33:35
77 Olivier LE GAC France FDJ +33:36
78 Manuel BELLETTI Italy WIL +34:16
79 Yannick MARTINEZ France DMP +34:22
80 Viktor MANAKOV Russia GAZ +34:48
81 Michael REIHS Denmark SSG +35:00
82 Yohann GENE France DEN +35:01
83 David Miguel Costa RODRIGUES Portugal RPB +35:04
84 Stéphane POULHIES France ADT +35:20
85 Ricardo FERREIRA Portugal RPB +35:20
86 Romain LE ROUX France ADT +35:43
87 Julien DUVAL France ADT +36:06
88 Guillaume DE ALMEIDA France RPB +36:11
89 Thomas KOEP Germany SSG +37:37
90 Carlos BARBERO CUESTA Spain CJR +38:48
91 Lorenzo MANZIN France FDJ +38:59
92 Bruno ARMIRAIL France ADT +39:00
93 Quentin JAUREGUI France ALM +41:42
94 Mamyr STASH Russia GAZ +41:50
95 Matteo DRAPERI Italy WIL +42:36