Thor Hushovd (BMC Racing) wygrywając ostatni etap wyścigu Arctic Race of Norway, przypieczętował tym samym triumf w klasyfikacji generalnej tej imprezy.
Hushovd imponuje formą w drugiej części sezonu. Od czerwcowych mistrzostw Norwegii, które padły jego łupem – zaliczył już pięć zwycięstw. Dziś na mecie pierwszej edycji Arctic Race of Norway w Harstad pokonał Paula Martensa (Belkin) oraz Nikiasa Arndta (Argos-Shimano).
Dwukrotny zwycięzca etapowy na 70. Tour de Pologne, wygrał także klasyfikację generalną Arctic Race of Norway.
Wyniki:
1 | HUSHOVD Thor | BMC Racing Team | 16 | 20 | 3:27:36 |
2 | MARTENS Paul | Belkin Pro Cycling Team | 11 | 12 | ,, |
3 | ARNDT Nikias | Team Argos – Shimano | 6 | 7 | ,, |
4 | DOWNING Russell | Team NetApp Endura | 5 | 5 | ,, |
5 | VAN HUMMEL Kenny | Vacansoleil – DCM | 4 | 4 | ,, |
6 | HUREL Tony | Team Europcar | 2 | 3 | ,, |
7 | VANTOMME Maxime | Crelan-Euphony | 2 | 0:03 | |
8 | BřRRESEN Magnus | Oneco Cycling Team | 1 | ,, | |
9 | NAULEAU Bryan | Team Europcar | 0:06 | ||
10 | DRUJON Mathieu | BigMat – Auber 93 | 0:08 | ||
11 | LUDVIGSSON Fredrik | Team People4you – Unaas Cycling | ,, | ||
12 | BLIKRA Haavard | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
13 | KOGSTAD RINGHEIM Jo | Team People4you – Unaas Cycling | ,, | ||
14 | HALLER Marco | Katusha Team | ,, | ||
15 | VAN ASBROECK Tom | Topsport Vlaanderen Baloise | ,, | ||
16 | DELFOSSE Sebastien | Crelan-Euphony | ,, | ||
17 | SMITH Dion | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
18 | COMMEYNE Davy | Accent.jobs Wanty | ,, | ||
19 | BACQUET Fabien | BigMat – Auber 93 | ,, | ||
20 | DEGAND Thomas | Accent.jobs Wanty | ,, | ||
21 | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen Baloise | ,, | ||
22 | LABBE Arnaud | Cofidis Solutions Crédits | 0:15 | ||
23 | BARLE Florent | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
24 | VAN MELSEN Kevin | Accent.jobs Wanty | ,, | ||
25 | DEVILLERS Gilles | Crelan-Euphony | ,, | ||
26 | BERTILSSON Christian | Team People4you – Unaas Cycling | ,, | ||
27 | BERGER Hakon Frengstad | Team Ringeriks – Kraft Look | ,, | ||
28 | FRIEDEMANN Matthias | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
29 | BYSTRŘM Sven Erik | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
30 | JENSEN August | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
31 | MARKUS Barry | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
32 | TULIK Angelo | Team Europcar | 0:21 | ||
33 | NEIRYNCK Stijn | Topsport Vlaanderen Baloise | ,, | ||
34 | EIDSHEIM Filip | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
35 | LAENGEN Řystein Stake | Oneco Cycling Team | ,, | ||
36 | SELIG Rüdiger | Katusha Team | ,, | ||
37 | SKJERPING Kristoffer | Team Joker – Merida | ,, | ||
38 | LUNKE Sindre | Team Plussbank | ,, | ||
39 | ANDERSEN Oddbjorn Klomsten | Froy – Bianchi | ,, | ||
40 | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen Baloise | 0:26 | ||
41 | VANMARCKE Sep | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
42 | HOEM Bjorn Tore Nilsen | Team Plussbank | ,, | ||
43 | LARSEN Thomas | Team Plussbank | ,, | ||
44 | JENSEN Christer | Team Joker – Merida | ,, | ||
45 | KřRNER Max Emil | Team Ringeriks – Kraft Look | ,, | ||
46 | SYS Klaas | Crelan-Euphony | ,, | ||
47 | BUGGE Vegard Robinson | Team Joker – Merida | ,, | ||
48 | HONIG Reinier | Crelan-Euphony | ,, | ||
49 | DYRNES Kristian | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
50 | REMME Stian | Team Joker – Merida | ,, | ||
51 | OLSSON Michael | Team People4you – Unaas Cycling | ,, | ||
52 | WAEYTENS Zico | Topsport Vlaanderen Baloise | ,, | ||
53 | DASSONVILLE Flavien | BigMat – Auber 93 | ,, | ||
54 | LUKKEDAHL Řivind | Team Ringeriks – Kraft Look | ,, | ||
55 | LUDVIGSSON Tobias | Team Argos – Shimano | ,, | ||
56 | ERLAND Andreas | Team Plussbank | 0:34 | ||
57 | SCHWARZMANN Michael | Team NetApp Endura | ,, | ||
58 | IGNATYEV Mikhail | Katusha Team | ,, | ||
59 | LAMMERTINK Maurits | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
60 | KRITSKIY Timofey | Katusha Team | ,, | ||
61 | THWAITES Scott | Team NetApp Endura | 0:38 | ||
62 | DILLIER Silvan | BMC Racing Team | 0:39 | ||
63 | HUPOND Thierry | Team Argos – Shimano | 0:45 | ||
64 | SINKELDAM Ramon | Team Argos – Shimano | ,, | ||
65 | OJAVEE Mart | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
66 | KREDER Wesley | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
67 | ENGER Sondre Holst | Team Plussbank | ,, | ||
68 | HOFLAND Moreno | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
69 | KOHLER Martin | BMC Racing Team | 0:48 | ||
70 | GALTA Frederik Strand | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
71 | AHLSTRAND Jonas | Team Argos – Shimano | ,, | ||
72 | MATZKA Ralf | Team NetApp Endura | ,, | ||
73 | TURGOT Sébastien | Team Europcar | ,, | ||
74 | EICHLER Markus | Team NetApp Endura | ,, | ||
75 | JEROME Vincent | Team Europcar | ,, | ||
76 | NORDHAUG Lars Petter | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
77 | RUIJGH Rob | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
78 | VOGONDY Nicolas | Accent.jobs Wanty | 1:07 | ||
79 | JARC Blaz | Team NetApp Endura | 1:14 | ||
80 | NERZ Dominik | BMC Racing Team | 1:39 | ||
81 | CAETHOVEN Steven | Accent.jobs Wanty | 2:08 | ||
82 | DE BUYST Jasper | Topsport Vlaanderen Baloise | 2:13 | ||
83 | BERGSLAND Jon | Oneco Cycling Team | 2:27 | ||
84 | GHYSELINCK Jan | Cofidis Solutions Crédits | 2:33 | ||
85 | CHAVANEL Sébastien | Team Europcar | 2:43 | ||
86 | CAMMAERTS Edwig | Cofidis Solutions Crédits | 2:51 | ||
87 | TRONDSEN Trond | Froy – Bianchi | 3:08 | ||
88 | HURUM Sondre Moen | Oneco Cycling Team | ,, | ||
89 | GILBERT Jérôme | Accent.jobs Wanty | 3:09 | ||
90 | YSSAAD Yannis | BigMat – Auber 93 | ,, | ||
91 | PLANCKAERT Baptiste | Crelan-Euphony | ,, | ||
92 | BELL Zach | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
93 | LANDA Andreas | Oneco Cycling Team | ,, | ||
94 | BOL Jetse | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
95 | BELKOV Maxim | Katusha Team | 3:20 | ||
96 | DRUJON Benoit | BigMat – Auber 93 | 4:19 | ||
97 | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker – Merida | 6:19 | ||
98 | HAUGĺRD Phan Ĺge | Oneco Cycling Team | ,, | ||
99 | MOL Wouter | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
100 | SUNDHAGEN Tord | Froy – Bianchi | 6:38 | ||
101 | BLYTHE Adam | BMC Racing Team | ,, | ||
102 | LANDER Sebastian | BMC Racing Team | ,, | ||
103 | SPIKSETH Elias | Froy – Bianchi | ,, | ||
104 | AVERY Clinton | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
105 | GRONDAHL JANSEN Amund | Team Plussbank | ,, | ||
106 | HERMANSEN Sindre Eid | Team Ringeriks – Kraft Look | ,, | ||
107 | LINDAU Philip | Team People4you – Unaas Cycling | ,, | ||
108 | BACON Romain | BigMat – Auber 93 | ,, | ||
109 | STAMSNIJDER Tom | Team Argos – Shimano | ,, | ||
DNF | FLENS Rick | Belkin Pro Cycling Team | – | ||
DNF | PöLDER Robert | Team People4you – Unaas Cycling | – | ||
DNF | WILSSON Edvin | Team Joker – Merida | – | ||
DNF | VERHELST Louis | Cofidis Solutions Crédits | – | ||
DNS | JőEääR Gert | Cofidis Solutions Crédits | – | ||
DNS | TANDREVOLD Halvor Landmark | Froy – Bianchi |
Klasyfikacja generalna:
1 | HUSHOVD Thor | BMC Racing Team | 80 | 100 | 16:09:34 |
2 | VAN HUMMEL Kenny | Vacansoleil – DCM | 56 | 70 | 0:09 |
3 | ARNDT Nikias | Team Argos – Shimano | 32 | 50 | 0:10 |
4 | HUREL Tony | Team Europcar | 24 | 36 | 0:16 |
5 | MARTENS Paul | Belkin Pro Cycling Team | 20 | 28 | 0:19 |
6 | VAN ASBROECK Tom | Topsport Vlaanderen Baloise | 16 | 24 | 0:26 |
7 | HALLER Marco | Katusha Team | 12 | 20 | 0:27 |
8 | VANTOMME Maxime | Crelan-Euphony | 8 | 18 | 0:28 |
9 | BřRRESEN Magnus | Oneco Cycling Team | 7 | 16 | ,, |
10 | MARKUS Barry | Vacansoleil – DCM | 6 | 14 | 0:30 |
11 | NAULEAU Bryan | Team Europcar | 5 | 12 | 0:31 |
12 | BACQUET Fabien | BigMat – Auber 93 | 3 | 10 | 0:32 |
13 | KOGSTAD RINGHEIM Jo | Team People4you – Unaas Cycling | 8 | 0:33 | |
14 | DRUJON Mathieu | BigMat – Auber 93 | 7 | ,, | |
15 | BLIKRA Haavard | Team Oster Hus – Ridley | 6 | ,, | |
16 | COMMEYNE Davy | Accent.jobs Wanty | 5 | ,, | |
17 | SMITH Dion | Champion System Pro Cycling Team | 4 | ,, | |
18 | DELFOSSE Sebastien | Crelan-Euphony | 3 | ,, | |
19 | LUDVIGSSON Fredrik | Team People4you – Unaas Cycling | 2 | ,, | |
20 | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen Baloise | 1 | ,, | |
21 | DEGAND Thomas | Accent.jobs Wanty | ,, | ||
22 | BYSTRŘM Sven Erik | Team Oster Hus – Ridley | 0:36 | ||
23 | FRIEDEMANN Matthias | Champion System Pro Cycling Team | 0:38 | ||
24 | DEVILLERS Gilles | Crelan-Euphony | ,, | ||
25 | VAN MELSEN Kevin | Accent.jobs Wanty | ,, | ||
26 | JENSEN August | Team Oster Hus – Ridley | 0:39 | ||
27 | BARLE Florent | Cofidis Solutions Crédits | 0:40 | ||
28 | BERGER Hakon Frengstad | Team Ringeriks – Kraft Look | ,, | ||
29 | LABBE Arnaud | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
30 | NEIRYNCK Stijn | Topsport Vlaanderen Baloise | ,, | ||
31 | SELIG Rüdiger | Katusha Team | 0:42 | ||
32 | EIDSHEIM Filip | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
33 | HELVEN Sander | Topsport Vlaanderen Baloise | ,, | ||
34 | TULIK Angelo | Team Europcar | 0:46 | ||
35 | SKJERPING Kristoffer | Team Joker – Merida | ,, | ||
36 | LAENGEN Řystein Stake | Oneco Cycling Team | ,, | ||
37 | LUNKE Sindre | Team Plussbank | ,, | ||
38 | ANDERSEN Oddbjorn Klomsten | Froy – Bianchi | ,, | ||
39 | VANMARCKE Sep | Belkin Pro Cycling Team | 0:48 | ||
40 | OLSSON Michael | Team People4you – Unaas Cycling | 0:50 | ||
41 | KřRNER Max Emil | Team Ringeriks – Kraft Look | ,, | ||
42 | WAEYTENS Zico | Topsport Vlaanderen Baloise | 0:51 | ||
43 | BUGGE Vegard Robinson | Team Joker – Merida | ,, | ||
44 | LUDVIGSSON Tobias | Team Argos – Shimano | ,, | ||
45 | HOEM Bjorn Tore Nilsen | Team Plussbank | ,, | ||
46 | DYRNES Kristian | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
47 | HONIG Reinier | Crelan-Euphony | ,, | ||
48 | LUKKEDAHL Řivind | Team Ringeriks – Kraft Look | ,, | ||
49 | LARSEN Thomas | Team Plussbank | ,, | ||
50 | SYS Klaas | Crelan-Euphony | ,, | ||
51 | DASSONVILLE Flavien | BigMat – Auber 93 | ,, | ||
52 | SCHWARZMANN Michael | Team NetApp Endura | 0:58 | ||
53 | KRITSKIY Timofey | Katusha Team | ,, | ||
54 | ERLAND Andreas | Team Plussbank | 0:59 | ||
55 | IGNATYEV Mikhail | Katusha Team | ,, | ||
56 | LAMMERTINK Maurits | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
57 | THWAITES Scott | Team NetApp Endura | 1:03 | ||
58 | ENGER Sondre Holst | Team Plussbank | 1:10 | ||
59 | HOFLAND Moreno | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
60 | KREDER Wesley | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
61 | AHLSTRAND Jonas | Team Argos – Shimano | 1:13 | ||
62 | MATZKA Ralf | Team NetApp Endura | ,, | ||
63 | EICHLER Markus | Team NetApp Endura | ,, | ||
64 | KOHLER Martin | BMC Racing Team | ,, | ||
65 | GALTA Frederik Strand | Team Oster Hus – Ridley | ,, | ||
66 | VOGONDY Nicolas | Accent.jobs Wanty | 1:32 | ||
67 | RUIJGH Rob | Vacansoleil – DCM | 1:38 | ||
68 | JARC Blaz | Team NetApp Endura | 2:02 | ||
69 | NERZ Dominik | BMC Racing Team | 2:04 | ||
70 | CAETHOVEN Steven | Accent.jobs Wanty | 2:33 | ||
71 | DE BUYST Jasper | Topsport Vlaanderen Baloise | 2:38 | ||
72 | BERGSLAND Jon | Oneco Cycling Team | 2:52 | ||
73 | GHYSELINCK Jan | Cofidis Solutions Crédits | 2:58 | ||
74 | DILLIER Silvan | BMC Racing Team | 3:12 | ||
75 | CAMMAERTS Edwig | Cofidis Solutions Crédits | 3:16 | ||
76 | HURUM Sondre Moen | Oneco Cycling Team | 3:33 | ||
77 | BOL Jetse | Belkin Pro Cycling Team | 3:34 | ||
78 | PLANCKAERT Baptiste | Crelan-Euphony | ,, | ||
79 | LANDA Andreas | Oneco Cycling Team | ,, | ||
80 | BELKOV Maxim | Katusha Team | 3:45 | ||
81 | BELL Zach | Champion System Pro Cycling Team | 4:00 | ||
82 | GILBERT Jérôme | Accent.jobs Wanty | 4:26 | ||
83 | SINKELDAM Ramon | Team Argos – Shimano | 5:19 | ||
84 | HUPOND Thierry | Team Argos – Shimano | 5:50 | ||
85 | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker – Merida | 6:44 | ||
86 | MOL Wouter | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
87 | HAUGĺRD Phan Ĺge | Oneco Cycling Team | ,, | ||
88 | AVERY Clinton | Champion System Pro Cycling Team | 7:03 | ||
89 | SUNDHAGEN Tord | Froy – Bianchi | ,, | ||
90 | SPIKSETH Elias | Froy – Bianchi | ,, | ||
91 | GRONDAHL JANSEN Amund | Team Plussbank | ,, | ||
92 | LANDER Sebastian | BMC Racing Team | ,, | ||
93 | BACON Romain | BigMat – Auber 93 | ,, | ||
94 | STAMSNIJDER Tom | Team Argos – Shimano | ,, | ||
95 | LINDAU Philip | Team People4you – Unaas Cycling | ,, | ||
96 | REMME Stian | Team Joker – Merida | 8:39 | ||
97 | NORDHAUG Lars Petter | Belkin Pro Cycling Team | 9:54 | ||
98 | HERMANSEN Sindre Eid | Team Ringeriks – Kraft Look | 11:33 | ||
99 | JEROME Vincent | Team Europcar | 11:35 | ||
100 | BERTILSSON Christian | Team People4you – Unaas Cycling | 18:19 | ||
101 | JENSEN Christer | Team Joker – Merida | 18:30 | ||
102 | DOWNING Russell | Team NetApp Endura | 18:36 | ||
103 | OJAVEE Mart | Champion System Pro Cycling Team | 18:49 | ||
104 | TURGOT Sébastien | Team Europcar | 19:23 | ||
105 | TRONDSEN Trond | Froy – Bianchi | 21:12 | ||
106 | YSSAAD Yannis | BigMat – Auber 93 | 21:13 | ||
107 | CHAVANEL Sébastien | Team Europcar | 21:22 | ||
108 | DRUJON Benoit | BigMat – Auber 93 | 22:23 | ||
109 | BLYTHE Adam | BMC Racing Team | 26:46 |
Foto: Artur Machnik
Andrzej