Malezyjczyk Anuar Manan (Terengganu Cycling Team), pokonując rodaka oraz klubowego kolegę, Mohdiego Harrifa Salleh, wygrał po finiszu z peletonu 5. etap wyścigu Tour of Hainan. Najlepszy z Polaków, Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) był 9. W klasyfikacji generalnej, bez większych zmian.
Dzisiejszy etap to 151 kilometrowy odcinek, pomiędzy miejscowościami Haikou i Chengmai. W ucieczce dnia, kręcili: Wang Meiyin (Reprezentacja Chin), Rosjanin Vladimir Efimkin (Team Type 1-Sanofi Aventis) oraz Estończyk Mart Ojavee (Champion System).
Dzielne trio nie podzieliło losów wczorajszych harcowników i akcja została skasowana na kilka kilometrów przed końcem. W sprinterskiej rozgrywce, znakomicie zachowali się młodzi Malezyjscy kolarze ekipy Terengganu Cycling Team. Etapowy triumf powędrował do 25-letniego Anura Manan, drugie miejsce zajął 23-letni Mahdi Harrif Salleh. Trzeci finiszował Nowozelandczyk Rico Rogers (Giant Kenda Cycling Team). Najlepszy z kolarzy CCC, Sylwester Janiszewski zameldował się na 9. miejscu.
W klasyfikacji generalnej, liderem nadal jest Francuz Justin Jules (VCLa PommeMarseille). Najlepszym z Polaków, aktualnie jest Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice). Były specjalista od kolarstwa górskiego, do lidera traci 16 sekund, plasując się na 24. lokacie.
Wyniki:
1 | Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team | 3:21:25 | |
2 | Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
3 | Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team | ||
4 | Danielle Colli (Ita) Geox-TMC | ||
5 | Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano | ||
6 | Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano | ||
7 | Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
8 | Adiq Othman (Mas) Drapac | ||
9 | Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
10 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | ||
11 | Stuart Shaw (Aus) Drapac | ||
12 | Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
13 | Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC | ||
14 | Dong Xiaoyong (Chn) China National Team | ||
15 | Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
16 | Ma Hainjun (Chn) China National Team | ||
17 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | ||
18 | David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team | ||
19 | Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
20 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka | ||
21 | Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
22 | Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC | ||
23 | Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
24 | Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka | ||
25 | Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
26 | Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
27 | Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
28 | Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team | ||
29 | Amir Rusli (Mas) Drapac | ||
30 | Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
31 | Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team | ||
32 | Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
33 | Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
34 | Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
35 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano | ||
36 | Adam Phelan (Aus) Drapac | ||
37 | Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
38 | Han Feng (Chn) Skil-Shimano | ||
39 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana | ||
40 | Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team | ||
41 | Adam Semple (Aus) Drapac | ||
42 | Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
43 | Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana | ||
44 | Andrey Zeits (Kaz) Astana | ||
45 | Wang Meiyin (Chn) China National Team | ||
46 | Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
47 | Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
48 | Ji Xitao (Chn) China National Team | ||
49 | Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
50 | Wai Man Chau (HKg) Champion System | ||
51 | Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
52 | Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team | ||
53 | Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
54 | Holger Burkhardt (Ger) Champion System | ||
55 | Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
56 | Deon Locke (Aus) Champion System | ||
57 | Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka | ||
58 | Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
59 | Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
60 | Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
61 | Zhang Ruisong (Chn) China National Team | ||
62 | Darren Lapthorne (Aus) Drapac | ||
63 | Jiang Kun (Chn) China National Team | ||
64 | Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC | ||
65 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana | ||
66 | Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
67 | Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
68 | Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano | ||
69 | Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team | ||
70 | Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
71 | Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano | ||
72 | Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka | ||
73 | Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
74 | Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team | ||
75 | Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
76 | Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
77 | Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
78 | Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
79 | Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka | ||
80 | Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
81 | Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team | ||
82 | Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team | ||
83 | Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka | ||
84 | Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
85 | Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana | ||
86 | Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
87 | Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
88 | Mart Ojavee (Est) Champion System | ||
89 | Sergey Renev (Kaz) Astana | ||
90 | Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team | ||
91 | Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo | ||
92 | Wu Kin San (HKg) Champion System | ||
93 | Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team | ||
94 | Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team | ||
95 | Zhang Wenlong (Chn) China National Team | 0:00:13 | |
96 | Frank Dressler-Lehnhof (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
97 | Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 0:00:15 | |
98 | Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:00:20 | |
99 | Thomas Palmer (Aus) Drapac | 0:00:22 | |
100 | Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
101 | James Tennent (RSA) MTN Qhubeka | 0:00:41 | |
102 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano | ||
103 | Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team | 0:00:52 | |
104 | Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo | 0:01:32 | |
105 | David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo | ||
106 | Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | 0:02:33 | |
DNF | Christopher Williams (Aus) Champion System | ||
DNF | Wang Zhen (Chn) Chinese 361°Cycling Team |
Klasyfikacja generalna:
1 | Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 19:02:25 | |
2 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | 0:00:07 | |
3 | Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
4 | Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis | 0:00:09 | |
5 | Wang Meiyin (Chn) China National Team | 0:00:10 | |
6 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka | 0:00:11 | |
7 | Adam Phelan (Aus) Drapac | 0:00:12 | |
8 | Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 0:00:13 | |
9 | Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team | 0:00:15 | |
10 | Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC | ||
11 | Adiq Othman (Mas) Drapac | 0:00:16 | |
12 | Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
13 | Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
14 | David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team | ||
15 | Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC | ||
16 | Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
17 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano | ||
18 | Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana | ||
19 | Andrey Zeits (Kaz) Astana | ||
20 | Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
21 | Jiang Kun (Chn) China National Team | ||
22 | Han Feng (Chn) Skil-Shimano | ||
23 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana | ||
24 | Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
25 | Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team | ||
26 | Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano | ||
27 | Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
28 | Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
29 | Darren Lapthorne (Aus) Drapac | ||
30 | Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team | ||
31 | Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC | ||
32 | Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:00:21 | |
33 | Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team | 0:00:29 | |
34 | Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka | ||
35 | Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:00:36 | |
36 | Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 0:00:44 | |
37 | Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 0:00:51 | |
38 | Ma Hainjun (Chn) China National Team | 0:01:02 | |
39 | Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano | 0:01:10 | |
40 | Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo | 0:01:20 | |
41 | Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team | ||
42 | Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka | 0:01:58 | |
43 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano | 0:02:04 | |
44 | Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team | 0:02:19 | |
45 | Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team | 0:03:27 | |
46 | Danielle Colli (Ita) Geox-TMC | 0:03:28 | |
47 | Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
48 | Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team | ||
49 | Wai Man Chau (HKg) Champion System | ||
50 | Adam Semple (Aus) Drapac | ||
51 | Frank Dressler-Lehnhof (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | 0:03:41 | |
52 | Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team | 0:03:53 | |
53 | Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka | ||
54 | Zhang Wenlong (Chn) China National Team | 0:04:34 | |
55 | Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | 0:04:48 | |
56 | Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano | 0:05:09 | |
57 | Mart Ojavee (Est) Champion System | 0:05:19 | |
58 | Ji Xitao (Chn) China National Team | ||
59 | Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis | 0:05:22 | |
60 | Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
61 | Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
62 | Dong Xiaoyong (Chn) China National Team | ||
63 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana | ||
64 | Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
65 | Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
66 | Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team | ||
67 | Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
68 | Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
69 | Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team | 0:05:41 | |
70 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | 0:05:43 | |
71 | Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:05:47 | |
72 | Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | 0:05:50 | |
73 | Stuart Shaw (Aus) Drapac | 0:06:11 | |
74 | Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo | 0:06:34 | |
75 | Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo | 0:07:22 | |
76 | Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:07:31 | |
77 | Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano | 0:08:26 | |
78 | Deon Locke (Aus) Champion System | 0:08:45 | |
79 | Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team | 0:09:05 | |
80 | Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo | 0:09:15 | |
81 | Amir Rusli (Mas) Drapac | ||
82 | Zhang Ruisong (Chn) China National Team | ||
83 | Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:09:19 | |
84 | Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana | 0:09:36 | |
85 | Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka | 0:11:43 | |
86 | James Tennent (RSA) MTN Qhubeka | 0:12:09 | |
87 | Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | 0:13:45 | |
88 | Sergey Renev (Kaz) Astana | ||
89 | David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo | 0:14:13 | |
90 | Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka | 0:15:05 | |
91 | Wu Kin San (HKg) Champion System | 0:30:19 | |
92 | Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:30:31 | |
93 | Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team | 0:30:43 | |
94 | Holger Burkhardt (Ger) Champion System | 0:32:15 | |
95 | Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
96 | Thomas Palmer (Aus) Drapac | 0:32:37 | |
97 | Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | 0:33:07 | |
98 | Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team | ||
99 | Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team | 0:34:39 | |
100 | Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:36:08 | |
101 | Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
102 | Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team | 0:40:28 | |
103 | Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
104 | Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | 0:40:33 | |
105 | Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team | 0:40:38 | |
106 | Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de |
Andrzej