Primož Roglič (Jumbo-Visma) w wielkim stylu wygrał 17. etap wyścigu Vuelta a España kończący się na legendarnym podjeździe Lagos de Covadonga. Słoweniec 61-kilometrów przed metą pojechał za atakującym Eganem Bernalem (INEOS Grenadiers). Dwójka kolarzy zgodnie współpracowała do 7500 metrów przed metą, gdy Roglič zostawił za sobą Kolumbijczyka i pojechał samotnie na szczyt Lagos de Covadonga. Dwukrotny zwycięzca Vuelta a España został ponownie liderem klasyfikacji generalnej imprezy odbywającej się na Półwyspie Iberyjskim.
Siedemnasty odcinek hiszpańskiego Grand Touru był jednym z najbardziej wymagających etapów całego wyścigu „dookoła Hiszpanii”. Na 185-kilometrowej trasie z Unquera do Lagos de Covadonga znalazły się cztery kategoryzowane podjazdy. W środkowej fazie rywalizacji kolarze pokonywali dwukrotnie wzniesienie La Collada Llomena (7,6 km; 9,3%). Było, to jednak tylko preludium przed finałową wspinaczką na Lagos de Covadonga (12,5 km; 6,9%), gdzie przypomnijmy w 2014 roku etap w barwach ekipy Lampre-Merida Przemysław Niemiec.
Od samego startu mnóstwo kolarzy toczyło zacięte boje, aby znaleźć się w odjeździe dnia. W ciągu pierwszej godziny rywalizacji zawodnicy zdołali przejechać aż 51,2-kilometra. Tempo było naprawdę imponujące i w przeciągu tej fazy etapu próbę ucieczki podjęli, między innymi: Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe), Arnaud Démare (Groupama-FDJ), Michael Storer, Romain Bardet (Team DSM), Damiano Caruso (Bahrain-Victorious) i inni.
#LaVuelta21, Stage 17. Average speed 51.2 Kph after 1st hour of racing. This Vuelta has really been this kind of riding. Speed of light starts. pic.twitter.com/WXmH3mpDps
— ammattipyöräily (@ammattipyoraily) September 1, 2021
W międzyczasie z wyścigiem pożegnali się już Kenny Elissonde (Trek-Segafredo) oraz Luis Leon Sanchez (Astana – Premier Tech). Kolejne próby zawiązania odjazdu miały miejsce u podnóża pierwszej wspinaczki pod La Collada Llomena (7,6 km; 9,3%).
Właśnie w tamtej fazie rywalizacji od peletonu odjechała spora grupa kolarzy, którzy utworzyli odjazd dnia w składzie: David de la Cruz, Matteo Trentin (UAE Team Emirates), Diego Camargo (EF Education-Nippo), Dylan Van Baarle (Ineos Grenadiers), Mikel Nieve (BikeExchange), Jesus Herrada (Cofidis), Jay Vine (Alpecin-Fenix), Sergio Henao, Dmitri Claeys (Qhubeka NextHash), Jefferson Cepeda, Jonathan Lastra, Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros RGA), Angel Madrazo, Ander Okamika (Burgos-BH), Jan Tratnik (Bahrain Victorious), Mikel Bizkarra (Euskaltel-Euskadi) i Sylvain Moniquet (Lotto Soudal).
Tuż przed szczytem podjazdu do grona wspomnianych zawodników zdołał dojechać Mikel Landa (Bahrain-Victorious). W międzyczasie za peletonem zostawał już lider klasyfikacji generalnej Odd Christian Eiking (Intermarché-Wanty-Gobert Materiaux) ze względu na mocne tempo dyktowane w grupie zasadniczej przez kolarzy ekipy INEOS Grenadiers. Premię górską 1. kategorii wygrał Michael Storer, a kilka chwil później na zjeździe swoich współtowarzyszy ucieczki spróbował zostawić za sobą Oliver Le Gac (Groupama-FDJ).
72-kilometry przed metą 28-letni Francuz miał 45 sekund przewagi nad peletonem, który dogonił resztę harcowników. Od podnóża po raz drugi pokonywanego podjazdu La Collada Llomena (7,6 km; 9,3%) ponownie na czele pojawili się zawodnicy ekipy INEOS Grenadiers, a co za tym idzie chwilę później z peletonu odpadł po raz kolejny Odd Christian Eiking.
61-kilometrów przed metą zaatakował Egan Bernal (INEOS Grenadiers). Za Kolumbijczykiem zdołał tylko pojechać Primož Roglič (Jumbo-Visma). Małą grupę zasadniczą prowadzili kolarze zespołu Bahrain-Victorious. Na szczycie wzniesienia La Collada Llomena Bernal i Roglič mieli 45 sekund przewagi nad grupą, gdzie jechali inni faworyci do walki w klasyfikacji generalnej. Niecałe dwie minuty natomiast tracił Odd Christian Eiking (Intermarché-Wanty-Gobert Materiaux).
Zjazd z premii górskiej ze względu na rzęsisty deszcz był bardzo niebezpieczny. Jadący za pierwszym peletonem Alexandr Vlasov (Astana – Premier Tech) upadł i poważnie ucierpiał. Leżeli, także Carlos Verona (Movistar Team), a także Odd Christian Eiking. 33-kilometry przed metą Primož Roglič i Egan Bernal mieli już dwie minuty przewagi nad najgroźniejszymi rywalami.
Jednak mały peleton sukcesywnie odrabiał straty do Słoweńca i Kolumbijczyka na płaskim odcinku znajdującym się pomiędzy podjazdami La Collada Llomena oraz finałowym Lagos de Covadonga (12,5 km; 6,9%). 12-kilometrów przed metą liderzy zespołów Jumbo-Visma i INEOS Grenadiers mieli półtorej minuty przewagi nad grupą pościgową prowadzoną przez ekipę Bahrain-Victorious.
10-kilometrów przed metą z grupy liderów odpadł Guillaume Martin (Cofidis). Natomiast z przodu 7500 metrów przed szczytem przejawy słabości zaczął pokazywać Egan Bernal. Zwycięzca Giro d’Italia nie był w stanie podążać za świetnie dysponowanym Rogličem. Zaraz potem z grupy pościgowej zaatakował Miguel Angel Lopez (Movistar Team). Na kole „Supermana” znaleźli się Adam Yates (INEOS Grenadiers) i Sepp Kuss (Jumbo-Visma).
5-kilometrów przed finiszem Roglič miał już niemal minutę przewagi nad Eganem Bernalem. Następnie do grupki Lopeza dojechali Jack Haig, Gino Mäder (Bahrain-Victorious) i Enric Mas (Movistar Team). Hiszpan zaraz potem zdecydował się ruszyć samotnie w pogoń za jadącymi z przodu Bernalem i Rogličem. Nie trwało to jednak zbyt długo, gdyż do Masa dołączyli Lopez, Kuss i Yates, a potem także Haig i Mäder.
Gdy Primoža Rogliča od mety dzieliło już tylko 500 metrów do Egana Bernala dojechała grupa pościgowa. 17. etap wygrał Primož Roglič (Jumbo-Visma). Drugi na metę wpadł kolejny kolarz holenderskiej ekipy Sepp Kuss, a na trzeciej lokacie etap zakończył Miguel Angel Lopez (Movistar Team).
Wyniki 17. etapu wyścigu Vuelta a España 2021:
1 | Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma | 04:34:45 |
2 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | 00:01:35 |
3 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team | |
4 | Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers | |
5 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | |
6 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | |
7 | Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers | |
8 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | |
9 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:02:29 |
10 | Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team | 00:02:44 |
11 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | |
12 | Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe | 00:02:47 |
13 | David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates | |
14 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:03:43 |
15 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | 00:04:46 |
16 | Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix | 00:05:03 |
17 | Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo | 00:05:20 |
18 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | 00:05:25 |
19 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | 00:05:52 |
20 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | 00:05:57 |
21 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH | 00:07:46 |
22 | Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH | 00:07:49 |
23 | Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:09:23 |
24 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
25 | Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma | 00:09:41 |
26 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange | 00:11:45 |
27 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | |
28 | Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo | |
29 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | |
30 | Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
31 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | |
32 | Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe | 00:12:21 |
33 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 00:13:08 |
34 | Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash | 00:13:34 |
35 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
36 | Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi | 00:18:19 |
37 | Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA | 00:18:28 |
38 | Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 00:18:59 |
39 | Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH | 00:20:15 |
40 | Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
41 | Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers | 00:21:02 |
42 | Jose Herrada (Spa) Cofidis | 00:22:04 |
43 | Steff Cras (Bel) Lotto Soudal | 00:22:50 |
44 | Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team | |
45 | Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi | 00:23:03 |
46 | Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma | 00:26:32 |
47 | Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange | |
48 | José Rojas (Spa) Movistar Team | |
49 | Martijn Tusveld (Ned) Team DSM | |
50 | Thymen Arensman (Ned) Team DSM | |
51 | Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team | |
52 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | |
53 | Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ | 00:26:36 |
54 | Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo | 00:26:38 |
55 | Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates | |
56 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | 00:26:41 |
57 | Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team | 00:26:43 |
58 | Romain Bardet (Fra) Team DSM | |
59 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:26:45 |
60 | James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation | 00:26:54 |
61 | Andreas Kron (Den) Lotto Soudal | 00:28:07 |
62 | Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ | 00:29:13 |
63 | Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma | |
64 | Michael Storer (Aus) Team DSM | 00:30:05 |
65 | Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange | |
66 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | 00:32:20 |
67 | Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo | 00:35:13 |
68 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | |
69 | Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal | |
70 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | |
71 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | |
72 | Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash | |
73 | Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 00:35:18 |
74 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious | 00:35:23 |
75 | Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers | 00:35:25 |
76 | Christopher Hamilton (Aus) Team DSM | 00:35:26 |
77 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | |
78 | Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech | 00:35:29 |
79 | Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech | |
80 | Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo | |
81 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH | |
82 | Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe | 00:36:57 |
83 | Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates | |
84 | Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe | 00:36:59 |
85 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | 00:37:57 |
86 | Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo | 00:38:38 |
87 | Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo | |
88 | Jetse Bol (Ned) Burgos-BH | |
89 | Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix | |
90 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
91 | Eddy Fine (Fra) Cofidis | |
92 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
93 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | |
94 | Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH | |
95 | Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal | |
96 | Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal | |
97 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | |
98 | Nico Denz (Ger) Team DSM | |
99 | Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team | |
100 | Damien Howson (Aus) Team BikeExchange | |
101 | James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep | |
102 | Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH | |
103 | Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal | |
104 | Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team | |
105 | Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
106 | Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash | |
107 | Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
108 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious | |
109 | Chad Haga (USA) Team DSM | |
110 | Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis | |
111 | Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious | 00:38:49 |
112 | Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team | |
113 | Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ | |
114 | Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation | |
115 | Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep | 00:38:53 |
116 | Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep | 00:38:56 |
117 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | 00:38:59 |
118 | Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix | |
119 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | 00:39:06 |
120 | Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix | 00:39:45 |
121 | Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers | 00:40:23 |
122 | Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ | |
123 | Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
124 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | |
125 | Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
126 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash | |
127 | Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma | |
128 | Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo | 00:40:27 |
129 | Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix | |
130 | Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH | |
131 | Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange | 00:40:35 |
132 | Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates | 00:40:49 |
133 | Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates | |
134 | Connor Brown (NZl) Qhubeka NextHash | 00:40:53 |
135 | Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix | 00:41:27 |
136 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | 00:41:34 |
137 | Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation | |
138 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:42:58 |
139 | Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ | |
140 | Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi | 00:44:58 |
141 | Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
142 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi | 00:45:00 |
143 | Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep | 00:45:07 |
144 | Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep | 00:45:11 |
145 | Piet Allegaert (Bel) Cofidis | |
146 | Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe | 00:45:14 |
147 | Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep | 00:45:16 |
148 | Alberto Dainese (Ita) Team DSM | 00:45:17 |
149 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | 00:45:19 |
150 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | |
151 | Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash | 00:45:21 |
152 | Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep | |
153 | Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep | |
DNF | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech | |
DNF | Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-up Nation | |
DNF | Sander Armée (Bel) Qhubeka NextHash | |
DNF | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo |
Klasyfikacja generalna:
1 | Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma | 68:42:56 |
2 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | 0:02:22 |
3 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team | 0:03:11 |
4 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | 0:03:46 |
5 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | 0:04:16 |
6 | Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers | 0:04:29 |
7 | Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers | 0:04:45 |
8 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | 0:05:04 |
9 | Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:06:54 |
10 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | 0:06:58 |
11 | Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:07:59 |
12 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:08:12 |
13 | David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates | 0:08:34 |
14 | Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo | 0:15:04 |
15 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | 0:16:06 |
16 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | 0:31:08 |
17 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:32:49 |
18 | Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team | 0:38:24 |
19 | Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech | 0:40:09 |
20 | Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma | 0:48:09 |
21 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | 0:49:08 |
22 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | 0:54:15 |
23 | Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH | 0:54:53 |
24 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 0:54:59 |
25 | Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo | 0:59:54 |
26 | Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash | 1:00:54 |
27 | Steff Cras (Bel) Lotto Soudal | 1:03:08 |
28 | Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA | 1:06:30 |
29 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 1:07:33 |
30 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange | 1:08:15 |
31 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 1:09:28 |
32 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH | 1:11:35 |
33 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | 1:12:49 |
34 | Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:15:06 |
35 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | 1:16:23 |
36 | Romain Bardet (Fra) Team DSM | 1:18:28 |
37 | Martijn Tusveld (Ned) Team DSM | 1:21:38 |
38 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | 1:26:22 |
39 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 1:27:30 |
40 | Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team | 1:30:18 |
41 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:30:30 |
42 | Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers | 1:32:17 |
43 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | 1:37:51 |
44 | Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 1:43:07 |
45 | Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange | 1:43:50 |
46 | Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates | 1:45:44 |
47 | Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team | 1:46:03 |
48 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | 1:47:37 |
49 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | 1:48:48 |
50 | Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash | 1:50:28 |
51 | Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe | 1:54:20 |
52 | Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo | 1:54:35 |
53 | Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix | 1:56:10 |
54 | Michael Storer (Aus) Team DSM | 1:57:09 |
55 | Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 1:59:59 |
56 | Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates | 2:00:41 |
57 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 2:02:18 |
58 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | 2:02:49 |
59 | Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team | 2:08:25 |
60 | Jose Herrada (Spa) Cofidis | 2:13:00 |
61 | José Rojas (Spa) Movistar Team | 2:19:57 |
62 | James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation | 2:20:12 |
63 | Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious | 2:21:06 |
64 | Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:21:28 |
65 | Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma | 2:21:58 |
66 | Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ | 2:23:27 |
67 | Andreas Kron (Den) Lotto Soudal | 2:23:29 |
68 | Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange | 2:24:49 |
69 | Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers | 2:27:53 |
70 | Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo | 2:31:04 |
71 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | 2:32:05 |
72 | Jetse Bol (Ned) Burgos-BH | 2:33:44 |
73 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | 2:34:05 |
74 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | 2:34:07 |
75 | Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:34:45 |
76 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | 2:35:11 |
77 | Christopher Hamilton (Aus) Team DSM | 2:36:04 |
78 | Thymen Arensman (Ned) Team DSM | 2:37:10 |
79 | Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal | 2:37:39 |
80 | Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep | 2:38:19 |
81 | Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation | 2:38:32 |
82 | Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech | 2:39:08 |
83 | Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep | 2:41:19 |
84 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH | 2:43:38 |
85 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | 2:44:24 |
86 | Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team | 2:46:43 |
87 | Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix | 2:46:50 |
88 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 2:48:19 |
89 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | 2:48:21 |
90 | Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis | 2:49:30 |
91 | Damien Howson (Aus) Team BikeExchange | 2:49:52 |
92 | Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team | 2:50:50 |
93 | Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH | 2:51:24 |
94 | Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates | 2:51:37 |
95 | Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 2:51:39 |
96 | Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma | 2:53:27 |
97 | Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 2:55:27 |
98 | Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:56:05 |
99 | James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep | 2:57:51 |
100 | Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates | 2:57:58 |
101 | Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ | 2:58:07 |
102 | Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:59:22 |
103 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious | 3:01:23 |
104 | Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 3:02:17 |
105 | Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe | 3:03:24 |
106 | Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal | 3:04:34 |
107 | Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ | 3:06:10 |
108 | Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal | 3:06:42 |
109 | Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ | 3:07:05 |
110 | Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team | 3:07:58 |
111 | Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo | 3:08:44 |
112 | Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH | 3:08:55 |
113 | Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash | 3:09:52 |
114 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 3:10:07 |
115 | Eddy Fine (Fra) Cofidis | 3:10:22 |
116 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | 3:10:50 |
117 | Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers | 3:14:44 |
118 | Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal | 3:15:59 |
119 | Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH | 3:20:38 |
120 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious | 3:20:45 |
121 | Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep | 3:21:20 |
122 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | 3:21:51 |
123 | Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ | 3:23:20 |
124 | Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe | 3:24:29 |
125 | Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix | 3:25:03 |
126 | Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange | 3:25:11 |
127 | Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma | 3:26:06 |
128 | Chad Haga (USA) Team DSM | 3:27:23 |
129 | Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:27:36 |
130 | Nico Denz (Ger) Team DSM | 3:29:38 |
131 | Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix | 3:30:30 |
132 | Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix | 3:32:50 |
133 | Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo | 3:34:13 |
134 | Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 3:35:08 |
135 | Piet Allegaert (Bel) Cofidis | 3:37:28 |
136 | Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH | 3:37:33 |
137 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash | 3:37:38 |
138 | Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep | 3:41:20 |
139 | Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash | 3:42:09 |
140 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 3:46:30 |
141 | Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation | 3:47:59 |
142 | Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix | 3:48:11 |
143 | Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo | 3:48:19 |
144 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:51:29 |
145 | Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo | 3:51:44 |
146 | Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep | 3:53:51 |
147 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 3:55:55 |
148 | Alberto Dainese (Ita) Team DSM | 3:56:08 |
149 | Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe | 4:01:04 |
150 | Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep | 4:04:47 |
151 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | 4:05:09 |
152 | Connor Brown (NZl) Qhubeka NextHash | 4:06:31 |
153 | Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep | 4:14:27 |
Pytanie do autora (skądinąd ciekawej) relacji:
Dlaczego Pan pisze ’10-kilometrów’, '5-kilometrów’ (z dywizem), a potem '500 metrów’ (bez dywiza, czyli normalnie, zgodnie z zasadami pisowni)?
Niezłe to jest w kolarstwie. Wygrał jeden etap i oczywiście potem jedzie już tylko na 50 miejscu. O klasyfikacji można walczyć nie wygrywając etapu. A na olimpiadzie jest tylko jeden etap