fot. Charly López/La Vuelta

Primož Roglič (Jumbo-Visma) w wielkim stylu wygrał 17. etap wyścigu Vuelta a España kończący się na legendarnym podjeździe Lagos de Covadonga. Słoweniec 61-kilometrów przed metą pojechał za atakującym Eganem Bernalem (INEOS Grenadiers). Dwójka kolarzy zgodnie współpracowała do 7500 metrów przed metą, gdy Roglič zostawił za sobą Kolumbijczyka i pojechał samotnie na szczyt Lagos de Covadonga. Dwukrotny zwycięzca Vuelta a España został ponownie liderem klasyfikacji generalnej imprezy odbywającej się na Półwyspie Iberyjskim.

Siedemnasty odcinek hiszpańskiego Grand Touru był jednym z najbardziej wymagających etapów całego wyścigu „dookoła Hiszpanii”. Na 185-kilometrowej trasie z Unquera do Lagos de Covadonga znalazły się cztery kategoryzowane podjazdy. W środkowej fazie rywalizacji kolarze pokonywali dwukrotnie wzniesienie La Collada Llomena (7,6 km; 9,3%). Było, to jednak tylko preludium przed finałową wspinaczką na Lagos de Covadonga (12,5 km; 6,9%), gdzie przypomnijmy w 2014 roku etap w barwach ekipy Lampre-Merida Przemysław Niemiec.

Od samego startu mnóstwo kolarzy toczyło zacięte boje, aby znaleźć się w odjeździe dnia. W ciągu pierwszej godziny rywalizacji zawodnicy zdołali przejechać aż 51,2-kilometra. Tempo było naprawdę imponujące i w przeciągu tej fazy etapu próbę ucieczki podjęli, między innymi: Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe), Arnaud Démare (Groupama-FDJ), Michael Storer, Romain Bardet (Team DSM), Damiano Caruso (Bahrain-Victorious) i inni.

W międzyczasie z wyścigiem pożegnali się już Kenny Elissonde (Trek-Segafredo) oraz Luis Leon Sanchez (Astana – Premier Tech). Kolejne próby zawiązania odjazdu miały miejsce u podnóża pierwszej wspinaczki pod La Collada Llomena (7,6 km; 9,3%).

Właśnie w tamtej fazie rywalizacji od peletonu odjechała spora grupa kolarzy, którzy utworzyli odjazd dnia w składzie: David de la Cruz, Matteo Trentin (UAE Team Emirates), Diego Camargo (EF Education-Nippo), Dylan Van Baarle (Ineos Grenadiers), Mikel Nieve (BikeExchange), Jesus Herrada (Cofidis), Jay Vine (Alpecin-Fenix), Sergio Henao, Dmitri Claeys (Qhubeka NextHash), Jefferson Cepeda, Jonathan Lastra, Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros RGA), Angel Madrazo, Ander Okamika (Burgos-BH), Jan Tratnik (Bahrain Victorious), Mikel Bizkarra (Euskaltel-Euskadi) i Sylvain Moniquet (Lotto Soudal).

Tuż przed szczytem podjazdu do grona wspomnianych zawodników zdołał dojechać Mikel Landa (Bahrain-Victorious). W międzyczasie za peletonem zostawał już lider klasyfikacji generalnej Odd Christian Eiking (Intermarché-Wanty-Gobert Materiaux) ze względu na mocne tempo dyktowane w grupie zasadniczej przez kolarzy ekipy INEOS Grenadiers. Premię górską 1. kategorii wygrał Michael Storer, a kilka chwil później na zjeździe swoich współtowarzyszy ucieczki spróbował zostawić za sobą Oliver Le Gac (Groupama-FDJ).

72-kilometry przed metą 28-letni Francuz miał 45 sekund przewagi nad peletonem, który dogonił resztę harcowników. Od podnóża po raz drugi pokonywanego podjazdu La Collada Llomena (7,6 km; 9,3%) ponownie na czele pojawili się zawodnicy ekipy INEOS Grenadiers, a co za tym idzie chwilę później z peletonu odpadł po raz kolejny Odd Christian Eiking.

61-kilometrów przed metą zaatakował Egan Bernal (INEOS Grenadiers). Za Kolumbijczykiem zdołał tylko pojechać Primož Roglič (Jumbo-Visma). Małą grupę zasadniczą prowadzili kolarze zespołu Bahrain-Victorious. Na szczycie wzniesienia La Collada Llomena Bernal i Roglič mieli 45 sekund przewagi nad grupą, gdzie jechali inni faworyci do walki w klasyfikacji generalnej. Niecałe dwie minuty natomiast tracił Odd Christian Eiking (Intermarché-Wanty-Gobert Materiaux).

Zjazd z premii górskiej ze względu na rzęsisty deszcz był bardzo niebezpieczny. Jadący za pierwszym peletonem Alexandr Vlasov (Astana – Premier Tech) upadł i poważnie ucierpiał. Leżeli, także Carlos Verona (Movistar Team), a także Odd Christian Eiking. 33-kilometry przed metą Primož Roglič i Egan Bernal mieli już dwie minuty przewagi nad najgroźniejszymi rywalami.

Jednak mały peleton sukcesywnie odrabiał straty do Słoweńca i Kolumbijczyka na płaskim odcinku znajdującym się pomiędzy podjazdami La Collada Llomena oraz finałowym Lagos de Covadonga (12,5 km; 6,9%). 12-kilometrów przed metą liderzy zespołów Jumbo-Visma i INEOS Grenadiers mieli półtorej minuty przewagi nad grupą pościgową prowadzoną przez ekipę Bahrain-Victorious.

10-kilometrów przed metą z grupy liderów odpadł Guillaume Martin (Cofidis). Natomiast z przodu 7500 metrów przed szczytem przejawy słabości zaczął pokazywać Egan Bernal. Zwycięzca Giro d’Italia nie był w stanie podążać za świetnie dysponowanym Rogličem. Zaraz potem z grupy pościgowej zaatakował Miguel Angel Lopez (Movistar Team). Na kole „Supermana” znaleźli się Adam Yates (INEOS Grenadiers) i Sepp Kuss (Jumbo-Visma).

5-kilometrów przed finiszem Roglič miał już niemal minutę przewagi nad Eganem Bernalem. Następnie do grupki Lopeza dojechali Jack Haig, Gino Mäder (Bahrain-Victorious) i Enric Mas (Movistar Team). Hiszpan zaraz potem zdecydował się ruszyć samotnie w pogoń za jadącymi z przodu Bernalem i Rogličem. Nie trwało to jednak zbyt długo, gdyż do Masa dołączyli Lopez, Kuss i Yates, a potem także Haig i Mäder.

Gdy Primoža Rogliča od mety dzieliło już tylko 500 metrów do Egana Bernala dojechała grupa pościgowa. 17. etap wygrał Primož Roglič (Jumbo-Visma). Drugi na metę wpadł kolejny kolarz holenderskiej ekipy Sepp Kuss, a na trzeciej lokacie etap zakończył Miguel Angel Lopez (Movistar Team).

Wyniki 17. etapu wyścigu Vuelta a España 2021:

1 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 04:34:45
2 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 00:01:35
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
4 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers
5 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious
6 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
7 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers
8 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious
9 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:02:29
10 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team 00:02:44
11 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
12 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 00:02:47
13 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates
14 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:03:43
15 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 00:04:46
16 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix 00:05:03
17 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 00:05:20
18 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 00:05:25
19 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 00:05:52
20 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 00:05:57
21 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH 00:07:46
22 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 00:07:49
23 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:09:23
24 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma 00:09:41
26 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 00:11:45
27 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
29 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
30 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi
31 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
32 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 00:12:21
33 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 00:13:08
34 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash 00:13:34
35 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
36 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi 00:18:19
37 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 00:18:28
38 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:18:59
39 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 00:20:15
40 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
41 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 00:21:02
42 Jose Herrada (Spa) Cofidis 00:22:04
43 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 00:22:50
44 Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team
45 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi 00:23:03
46 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 00:26:32
47 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange
48 José Rojas (Spa) Movistar Team
49 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM
50 Thymen Arensman (Ned) Team DSM
51 Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team
52 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
53 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 00:26:36
54 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo 00:26:38
55 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
56 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 00:26:41
57 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team 00:26:43
58 Romain Bardet (Fra) Team DSM
59 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:26:45
60 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation 00:26:54
61 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal 00:28:07
62 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 00:29:13
63 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma
64 Michael Storer (Aus) Team DSM 00:30:05
65 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange
66 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 00:32:20
67 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 00:35:13
68 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers
69 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal
70 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
71 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
72 Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash
73 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:35:18
74 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 00:35:23
75 Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers 00:35:25
76 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 00:35:26
77 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo
78 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech 00:35:29
79 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
80 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
81 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
82 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 00:36:57
83 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates
84 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 00:36:59
85 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 00:37:57
86 Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo 00:38:38
87 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
88 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
89 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix
90 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
91 Eddy Fine (Fra) Cofidis
92 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
93 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
94 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH
95 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal
96 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal
97 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
98 Nico Denz (Ger) Team DSM
99 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team
100 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange
101 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
102 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH
103 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal
104 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team
105 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi
106 Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash
107 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
108 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
109 Chad Haga (USA) Team DSM
110 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis
111 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 00:38:49
112 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team
113 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
114 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation
115 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep 00:38:53
116 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep 00:38:56
117 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 00:38:59
118 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix
119 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 00:39:06
120 Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix 00:39:45
121 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 00:40:23
122 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
123 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
124 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
125 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
126 Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash
127 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma
128 Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo 00:40:27
129 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix
130 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
131 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange 00:40:35
132 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 00:40:49
133 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
134 Connor Brown (NZl) Qhubeka NextHash 00:40:53
135 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix 00:41:27
136 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 00:41:34
137 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
138 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 00:42:58
139 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
140 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi 00:44:58
141 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi
142 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 00:45:00
143 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 00:45:07
144 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep 00:45:11
145 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
146 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 00:45:14
147 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 00:45:16
148 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 00:45:17
149 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 00:45:19
150 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe
151 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash 00:45:21
152 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
153 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
DNF Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
DNF Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-up Nation
DNF Sander Armée (Bel) Qhubeka NextHash
DNF Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo

Klasyfikacja generalna:

1 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 68:42:56
2 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:02:22
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 0:03:11
4 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 0:03:46
5 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:04:16
6 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:04:29
7 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers 0:04:45
8 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:05:04
9 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:06:54
10 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:06:58
11 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:07:59
12 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:08:12
13 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 0:08:34
14 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:15:04
15 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:16:06
16 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:31:08
17 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:32:49
18 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team 0:38:24
19 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:40:09
20 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma 0:48:09
21 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 0:49:08
22 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:54:15
23 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 0:54:53
24 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:54:59
25 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:59:54
26 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash 1:00:54
27 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 1:03:08
28 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 1:06:30
29 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:07:33
30 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 1:08:15
31 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 1:09:28
32 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH 1:11:35
33 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 1:12:49
34 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:15:06
35 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 1:16:23
36 Romain Bardet (Fra) Team DSM 1:18:28
37 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM 1:21:38
38 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 1:26:22
39 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:27:30
40 Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team 1:30:18
41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:30:30
42 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 1:32:17
43 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 1:37:51
44 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:43:07
45 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange 1:43:50
46 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates 1:45:44
47 Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team 1:46:03
48 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 1:47:37
49 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 1:48:48
50 Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash 1:50:28
51 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 1:54:20
52 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 1:54:35
53 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix 1:56:10
54 Michael Storer (Aus) Team DSM 1:57:09
55 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:59:59
56 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 2:00:41
57 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:02:18
58 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 2:02:49
59 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team 2:08:25
60 Jose Herrada (Spa) Cofidis 2:13:00
61 José Rojas (Spa) Movistar Team 2:19:57
62 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation 2:20:12
63 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 2:21:06
64 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:21:28
65 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 2:21:58
66 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 2:23:27
67 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal 2:23:29
68 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 2:24:49
69 Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers 2:27:53
70 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo 2:31:04
71 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 2:32:05
72 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 2:33:44
73 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 2:34:05
74 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:34:07
75 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:34:45
76 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 2:35:11
77 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 2:36:04
78 Thymen Arensman (Ned) Team DSM 2:37:10
79 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal 2:37:39
80 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep 2:38:19
81 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 2:38:32
82 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech 2:39:08
83 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep 2:41:19
84 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 2:43:38
85 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 2:44:24
86 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team 2:46:43
87 Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix 2:46:50
88 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 2:48:19
89 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 2:48:21
90 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis 2:49:30
91 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange 2:49:52
92 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team 2:50:50
93 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 2:51:24
94 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 2:51:37
95 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:51:39
96 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma 2:53:27
97 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:55:27
98 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:56:05
99 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 2:57:51
100 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 2:57:58
101 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 2:58:07
102 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:59:22
103 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 3:01:23
104 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:02:17
105 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 3:03:24
106 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 3:04:34
107 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 3:06:10
108 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal 3:06:42
109 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 3:07:05
110 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team 3:07:58
111 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 3:08:44
112 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 3:08:55
113 Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash 3:09:52
114 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:10:07
115 Eddy Fine (Fra) Cofidis 3:10:22
116 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 3:10:50
117 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 3:14:44
118 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal 3:15:59
119 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH 3:20:38
120 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 3:20:45
121 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 3:21:20
122 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 3:21:51
123 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 3:23:20
124 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 3:24:29
125 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix 3:25:03
126 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange 3:25:11
127 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma 3:26:06
128 Chad Haga (USA) Team DSM 3:27:23
129 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:27:36
130 Nico Denz (Ger) Team DSM 3:29:38
131 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix 3:30:30
132 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix 3:32:50
133 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 3:34:13
134 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:35:08
135 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 3:37:28
136 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 3:37:33
137 Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash 3:37:38
138 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 3:41:20
139 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash 3:42:09
140 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:46:30
141 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation 3:47:59
142 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix 3:48:11
143 Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo 3:48:19
144 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:51:29
145 Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo 3:51:44
146 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep 3:53:51
147 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:55:55
148 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 3:56:08
149 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 4:01:04
150 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 4:04:47
151 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 4:05:09
152 Connor Brown (NZl) Qhubeka NextHash 4:06:31
153 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 4:14:27
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł

Pytanie do autora (skądinąd ciekawej) relacji:
Dlaczego Pan pisze ’10-kilometrów', '5-kilometrów' (z dywizem), a potem '500 metrów' (bez dywiza, czyli normalnie, zgodnie z zasadami pisowni)?

Piotr
Piotr

Niezłe to jest w kolarstwie. Wygrał jeden etap i oczywiście potem jedzie już tylko na 50 miejscu. O klasyfikacji można walczyć nie wygrywając etapu. A na olimpiadzie jest tylko jeden etap