Już jutro rusza 78. edycja Tour de Pologne. Gwiazdy z całego świata zjadą się by przez 7 dni rywalizować na polskich szosach południowo-wschodniej flanki naszego kraju. Poniżej znajdą Państwo pełną, oficjalną listę startową.
Tytułu wywalczonego w 2020 roku nie będzie bronił Remco Evenepoel, ale to jego drużyna Deceuninck – Quick-Step otrzymała pierwsze numery startowe. Na liście znajdziemy 12 Polaków z Michałem Kwiatkowskim na czele. Przypominamy także, że relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.
DQT DECEUNINCK – QUICK-STEP
1 ALMEIDA Pedro Gonçalves João
2 CAVAGNA Rémi
3 DECLERCQ Tim
4 GARRISON Ian
5 HODEG CHAGUI Alvaro Jose
6 HONORÉ Frølich Mikkel
7 STEELS Stijn
ACT AG2R CITROEN TEAM
11 GALLOPIN Tony
12 BERTHET Clément
13 JULLIEN Anthony
14 PETERS Nans
15 VAN HOECKE Gijs
16 VENDRAME Andrea
17 WARBASSE Lawrence
APT ASTANA – PREMIER TECH
21 BOARO Manuele
22 FEDOROV Yevgeniy
23 MARTINELLI Davide
24 PRONSKIY Vadim
25 SOBRERO Matteo
26 STALNOV Nikita
27 WILSLY Gregaard Jonas
TBV BAHRAIN VICTORIOUS
31 BAUHAUS Phil
32 CAPECCHI Eros
33 TEUNS Dylan
34 INKELAAR Kevin
35 HAUSSLER Heinrich
36 MOHORIC Matej
37 SIEBERG Marcel
BOH BORA – HANSGROHE
41 ACKERMANN Pascal
42 ALEOTTI Giovanni
43 BODNAR Maciej
44 BURGHARDT Marcus
45 FABBRO Matteo
46 PÖSTLBERGER Lukas
47 SCHWARZMANN Michael
COF COFIDIS
51 –
52 BOHLI Tom
53 VIVIANI Attilio
54 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben
55 SABATINI Fabio
56 BERHANE Natnael
57 –
EFN EF EDUCATION – NIPPO
61 ARROYAVE CAÑAS Daniel
62 BEPPU Fumiyuki
63 EL FARES Julien
64 LANGEVELD Sebastian
65 OWEN Logan
66 SCULLY Thomas
67 VAN DEN BERG Julius
GFC GROUPAMA FDJ
71 BONNET William
72 DAVY Clément
73 DUCHESNE Antoine
74 LIENHARD Fabian
75 SEIGLE Romain
76 STEWART Jake
77 VALTER Attila
IGD INEOS GRENADIERS
81 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey
82 DOULL Owain
83 GEOGHEGAN HART Tao
84 GOŁAS Michał
85 MOSCON Gianni
86 KWIATKOWSKI Michał
87 ROWE Luke
IWG INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRIAUX
91 GIRMAY Biniam
92 HERMANS Quinten
93 PASQUALON Andrea
94 ROTA Lorenzo
95 VAN DER HOORN Taco
96 VANSPEYBROUCK Pieter
97 ZIMMERMANN Georg
ISN ISRAEL START-UP NATION
101 BEVIN Patrick
102 BIERMANS Jenthe
103 BRÄNDLE Matthias
104 DE MARCHI Alessandro
105 RENARD Alexis
106 HOFSTETTER Hugo
107 VAHTRA Norman
TJV JUMBO-VISMA
111 DEKKER David
112 EENKHOORN Pascal
113 VAN EMDEN Jos
114 BENNETT George
115 PFINGSTEN Christoph
116 TOLHOEK Antwan
117 KOOIJ Olav
MOV MOVISTAR TEAM
121 ARCAS PEÑA Jorge
122 CATALDO Dario
123 GARCIA CORTINA Ivan
124 CULLAIGH Gabriel
125 JORGENSON Matteo
126 RUBIO REYES Einer Augusto
127 VILLELLA Davide
BEX TEAM BIKEEXCHANGE
131 GROVES Kaden
132 KANGERT Tanel
133 KONYCHEV Alexander
134 HEPBURN Michael
135 PEÁK Barnabás
136 GRMAY Tsgabu Gebremaryam
137 SMITH Dion
LTS LOTTO SOUDAL
141 CONCA Filippo
142 VERVLOESEM Xandres
144 DEGENKOLB John
145 GOOSSENS Kobe
146 MARCZYŃSKI Tomasz
147 OLDANI Stefano
148 WELLENS Tim
DSM TEAM DSM
151 ARNDT Nikias
152 COMBAUD Romain
153 HINDLEY Jai
154 KANTER Max
155 MÄRKL Niklas
156 ROCHE Nicolas
157 STORK Florian
TQA TEAM QHUBEKA NEXTHASH
161 BARBERO CUESTA Carlos
162 BENNETT Sean
163 CLARKE Simon
164 FRANKINY Kilian
165 POWER Robert
166 WALSCHEID Maximilian Richard
167 WIŚNIOWSKI Łukasz
TFS TREK – SEGAFREDO
171 GHEBREIGZABHIER Amanuel
172 LIEPINS Emils
173 MULLEN Ryan
174 QUARTERMAN Charles
175 –
176 THEUNS Edward
177 TIBERI Antonio
UAD UAE TEAM EMIRATES
181 BJERG Mikkel
182 COVI Alessandro
183 GAVIRIA RENDON Fernando
184 MARCATO Marco
185 RICHEZE Maximiliano Ariel
186 TROIA Oliviero
187 ULISSI Diego
AFC ALPECIN-FENIX
191 TULETT Ben
192 MEURISSE Xandro
193 RICKAERT Jonas
194 DILLIER Silvan
195 SBARAGLI Kristian
196 LEYSEN Senne
197 TAMINIAUX Lionel
GAZ GAZPROM – RUSVELO
201 ZAKARIN Ilnur
202 NEKRASOV Denis
203 NYCH Artem
204 KOCHETKOV Pavel
205 CANOLA Marco
206 SHALUNOV Evgeny
207 BOEV Igor
POL REPREZENTACJA POLSKI
211 ANIOŁKOWSKI Stanisław
212 BROŻYNA Piotr
213 PALUTA Michał
214 MACIEJUK Filip
215 OWSIAN Łukasz
216 PATERSKI Maciej
217 STOSZ Patryk