Młody Australijczyk z drużyny Mitchelton-Scott po finiszu z peletonu odniósł zwycięstwo na trasie „etapówki” rozgrywanej na Antypodach.
Trzeci odcinek wyścigu, który odbywa się w regionie Wiktorii liczył 178 kilometrów z kilkoma podjazdami na trasie. Najtrudniejszy z nich wyrósł dla kolarzy tuż po starcie, co zwiastowało zaciętą walkę o zabranie się do odjazdu dnia.
Tuż po starcie rządy w peletonie przejęła drużyna BridgeLane’s Sam Hill redukując peleton na podjeździe do około 55 zawodników. Ucieczka dnia mogła się uformować dopiero 60 kilometrów po starcie, a znaleźli się w niej ósemka kolarzy: Michael Rice (ARA Pro Racing Sunshine Coast), Carter Turnbull (Kordamentha Australian National Team), James Whelan (EF Pro Cycling), Guillaume Boivin (Israel Start-Up Nation), James Oram (Black Spoke Pro Cycling Academy), Ben Hill (Team BridgeLane), Charles-Etienne Chretien oraz Tyler Stites (Aevolo). Przewaga harcowników maksymalnie wynosiła 4 minuty i 30 sekund na około 67 kilometrów do mety.
Z uciekinierów najwytrwalsi okazali się Boivin oraz Whelan, którzy na ostatniej górskiej premii na 18 kilometrów do mety mieli jeszcze minutę przewagi nad peletonem. Ucieczka zakończyła swoje harce na 12 kilometrów przed metą.
Na finiszowych metrach ze zredukowanego peletonu najszybszy okazał się 21-letni Kaden Groves. Miejsca na podium uzupełnili Alberto Dainese (Sunweb) oraz Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation). Liderem wyścigu pozostał Jai Hindley (Sunweb).
Wyniki trzeciego etapu:
1 | Kaden Groves (Aus) Mitchelton-Scott | 4:07:27 |
2 | Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb | |
3 | Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation | |
4 | Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling | |
5 | Michael Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | |
6 | Michael Freiberg (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | 0:00:02 |
7 | Hayden McCormick (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | |
8 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation | |
9 | Godfrey Slattery (Aus) Kordamentha Australian National Team | |
10 | Samuel Jenner (Aus) Team Bridgelane | |
11 | Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling | |
12 | Salvador Guardiola Tora (Spa) Kinan | |
13 | Jai Hindley (Aus) Team Sunweb | |
14 | Ari Scott (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | |
15 | James Whelan (Aus) EF Pro Cycling | |
16 | Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott | |
17 | Ayden Toovey (Aus) Team Bridgelane | |
18 | Alex Heaney (NZl) St George Continental | |
19 | Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling | |
20 | Thomas Lebas (Fra) Kinan | |
21 | Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental | |
22 | Conor Schunk (USA) Aevolo | |
23 | Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling | |
24 | Michael Storer (Aus) Team Sunweb | |
25 | Connor Reardon (Aus) St George Continental | |
26 | Ben Carman (Aus) Nero Continental | |
27 | Brendon Davids (RSA) Oliver’s Real Food Racing | |
28 | Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan | |
29 | Sebastian Berwick (Aus) St George Continental | |
30 | Rudy Porter (Aus) Kordamentha Australian National Team | |
31 | Charles-Etienne Chretien (Can) Aevolo | |
32 | Samuel Hill (Aus) Team Bridgelane | |
33 | James Oram (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | |
34 | Jay Vine (Aus) Nero Continental | |
35 | Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation | |
36 | Ben Metcalfe (Aus) Team Bridgelane | 0:00:08 |
37 | Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling | |
38 | Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation | |
39 | Jonas Rutsch (Ger) EF Pro Cycling | |
40 | Calan White (Aus) Kordamentha Australian National Team | |
41 | Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling | 0:00:15 |
42 | Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott | 0:00:20 |
43 | Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott | 0:00:27 |
44 | Mark O’Brien (Aus) Kordamentha Australian National Team | |
45 | Michael Potter (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | 0:00:34 |
46 | Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling | 0:00:37 |
47 | James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation | 0:00:44 |
48 | Benjamin Perry (Can) Israel Start-Up Nation | |
49 | Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 0:00:46 |
50 | Dylan McKenna (Aus) Nero Continental | 0:01:02 |
51 | Joel Yates (NZl) St George Continental | 0:02:08 |
52 | Scott McGill (USA) Aevolo | |
53 | Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing | |
54 | Ryan Thomas (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | |
55 | Max Kanter (Ger) Team Sunweb | |
56 | Luke Mudgway (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | |
57 | Liam White (Aus) Oliver’s Real Food Racing | 0:04:26 |
58 | Yasuharu Nakajima (Jpn) Kinan | |
59 | Jesse Coyle (Aus) Nero Continental | |
60 | Genki Yamamoto (Jpn) Kinan | |
61 | Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing | |
62 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation | |
63 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | |
64 | Carter Turnbull (Aus) Kordamentha Australian National Team | |
65 | Riley Fleming (Aus) Oliver’s Real Food Racing | |
66 | Florian Stork (Ger) Team Sunweb | |
67 | Christopher Miller (Aus) Nero Continental | |
68 | Thomas Bolton (Aus) Oliver’s Real Food Racing | |
69 | Hiroshi Tsubaki (Jpn) Kinan | |
70 | Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing | |
71 | Sebastian Barrett (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | 0:08:27 |
72 | David Williams (Aus) Kordamentha Australian National Team | |
73 | Ashley Mackay (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | |
74 | Tyler Stites (USA) Aevolo | |
75 | Ethan Batt (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | |
76 | Rob Power (Aus) Team Sunweb | |
77 | Joshua Kench (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | |
78 | Benjamin Hill (Aus) Team Bridgelane | |
79 | Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott | 0:12:05 |
80 | Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott | |
DNF | Craig Wiggins (Aus) St George Continental | |
DNF | Yudai Arashiro (Jpn) Kinan | |
DNF | Daniel di Domenico (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | |
DNF | Cade Bickmore (USA) Aevolo | |
DNF | Sean McElroy (USA) Aevolo | |
DNF | Myles Stewart (Aus) Nero Continental | |
DNF | Bentley Niquet-Olden (Aus) Nero Continental | |
DNF | Alexander White (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | |
DNS | Conor Leahy (Aus) Kordamentha Australian National Team |
1 | Jai Hindley (Aus) Team Sunweb | 9:50:30 |
2 | Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott | 0:00:04 |
3 | Sebastian Berwick (Aus) St George Continental | 0:00:06 |
4 | Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling | 0:00:23 |
5 | Michael Storer (Aus) Team Sunweb | 0:00:47 |
6 | Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling | 0:00:59 |
7 | James Whelan (Aus) EF Pro Cycling | 0:01:08 |
8 | Jay Vine (Aus) Nero Continental | 0:01:11 |
9 | Thomas Lebas (Fra) Kinan | 0:01:15 |
10 | Rudy Porter (Aus) Kordamentha Australian National Team | 0:01:39 |
11 | James Oram (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | 0:01:52 |
12 | Charles-Etienne Chretien (Can) Aevolo | 0:02:20 |
13 | Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation | 0:02:21 |
14 | Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan | |
15 | Jonas Rutsch (Ger) EF Pro Cycling | 0:02:32 |
16 | Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling | 0:02:54 |
17 | Hayden McCormick (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | 0:03:00 |
18 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation | |
19 | Samuel Jenner (Aus) Team Bridgelane | 0:03:57 |
20 | Ari Scott (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | 0:04:49 |
21 | Conor Schunk (USA) Aevolo | 0:06:07 |
22 | Brendon Davids (RSA) Oliver’s Real Food Racing | 0:06:10 |
23 | Samuel Hill (Aus) Team Bridgelane | |
24 | Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling | 0:06:12 |
25 | Florian Stork (Ger) Team Sunweb | 0:06:29 |
26 | Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott | 0:06:52 |
27 | Carter Turnbull (Aus) Kordamentha Australian National Team | 0:07:20 |
28 | Salvador Guardiola Tora (Spa) Kinan | 0:09:07 |
29 | Mark O’Brien (Aus) Kordamentha Australian National Team | 0:09:16 |
30 | Rob Power (Aus) Team Sunweb | 0:09:44 |
31 | Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing | 0:11:13 |
32 | Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling | 0:11:19 |
33 | Michael Freiberg (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | |
34 | Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation | 0:11:24 |
35 | Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling | 0:11:32 |
36 | Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott | 0:11:37 |
37 | Ben Carman (Aus) Nero Continental | 0:11:55 |
38 | Benjamin Perry (Can) Israel Start-Up Nation | 0:12:19 |
39 | Calan White (Aus) Kordamentha Australian National Team | 0:12:52 |
40 | Ayden Toovey (Aus) Team Bridgelane | 0:14:55 |
41 | Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott | 0:15:20 |
42 | Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing | 0:15:41 |
43 | Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling | 0:16:18 |
44 | Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation | |
45 | Michael Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | 0:16:22 |
46 | Connor Reardon (Aus) St George Continental | 0:16:24 |
47 | Tyler Stites (USA) Aevolo | 0:16:50 |
48 | Michael Potter (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | 0:16:56 |
49 | James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation | 0:17:06 |
50 | Ryan Thomas (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | 0:17:17 |
51 | Dylan McKenna (Aus) Nero Continental | 0:17:24 |
52 | Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott | 0:17:40 |
53 | Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb | 0:19:19 |
54 | Kaden Groves (Aus) Mitchelton-Scott | |
55 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation | |
56 | Godfrey Slattery (Aus) Kordamentha Australian National Team | 0:19:37 |
57 | Alex Heaney (NZl) St George Continental | |
58 | Ben Metcalfe (Aus) Team Bridgelane | 0:19:43 |
59 | Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental | 0:19:55 |
60 | Christopher Miller (Aus) Nero Continental | 0:20:48 |
61 | Max Kanter (Ger) Team Sunweb | 0:21:43 |
62 | Joel Yates (NZl) St George Continental | |
63 | Thomas Bolton (Aus) Oliver’s Real Food Racing | 0:24:01 |
64 | Hiroshi Tsubaki (Jpn) Kinan | |
65 | Riley Fleming (Aus) Oliver’s Real Food Racing | |
66 | Scott McGill (USA) Aevolo | 0:24:46 |
67 | Ashley Mackay (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | 0:24:49 |
68 | Sebastian Barrett (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast | |
69 | Yasuharu Nakajima (Jpn) Kinan | 0:25:42 |
70 | Genki Yamamoto (Jpn) Kinan | 0:25:49 |
71 | Joshua Kench (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | 0:26:16 |
72 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | 0:26:50 |
73 | Luke Mudgway (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | 0:27:51 |
74 | David Williams (Aus) Kordamentha Australian National Team | 0:28:02 |
75 | Liam White (Aus) Oliver’s Real Food Racing | 0:28:27 |
76 | Ethan Batt (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy | 0:29:41 |
77 | Jesse Coyle (Aus) Nero Continental | 0:31:25 |
78 | Benjamin Hill (Aus) Team Bridgelane | 0:34:05 |
79 | Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing | 0:35:10 |
80 | Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott | 0:38:09 |