fot. Astana Qazaqstan Team / Rafa Gomez / Sprint Cycling Agency

Czy po 15 latach z kazachską licencją Astana Qazaqstan Team zmieni kraj rejestracji? Według informacji L’Equipe istnieje na to niemała szansa. Zespołem Alekandre Vinokourova zainteresowany jest chiński inwestor, który miałby podwoić budżet tego zespołu.

Spośród wszystkich World Teamów to Astana Qazaqstan Team jest najbardziej zagrożona spadkiem w połowie trzyletniego cyklu 2023-25. Ratunek dla zespołu Aleksandre Vinokourova wydaje się być coraz mniej prawdopodobny, acz ten mógłby przynieść nowy inwestor – zdaniem L’Equipe istnieje zainteresowanie ze strony bliżej nieokreślonego chińskiego funduszu, który byłby w stanie podwoić budżet tej ekipy i sprawić, że ten byłby 3. największym spośród wszystkich drużyn na świecie.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli ogłosić to podczas Tour de France. Budżety z roku na rok rosną, a my musimy przetrwać. Musimy pozostać konkurencyjni

— mówił miesiąc temu w rozmowie dla GCN Aleksandre Vinokourov.

Według informacji L’Equipe nowy inwestor ma podpisać 5-letnią umowę z Astana Qazaqstan Team, ale jednym z jego warunków będzie przeniesienie licencji zespołu do Chin. To oznaczałoby, że kazachska grupa po 15 latach ponownie trafiłaby z krajem rejestracji poza ten kraj – w swoich pierwszych latach funkcjonowania Astana była zarejestrowana w Hiszpanii (2006), Szwajcarii (2007) i Luksemburgu (2008).

Kontrakty z Astana Qazaqstan Team, czyli ekipą mającą w historii m.in. 8 wygranych wielkich tourów, na kolejny sezon 2025 ma na ten moment 11 kolarzy. Są nimi Lorenzo Fortunato, Cees Bol, Max Kanter, Ide Schelling, Simone Velasco, Anthon Charmig, Michele Gazzoli, Harold Martín López, Daniil Marukhin i Nicolas Vinokurov.

Poprzedni artykułJoshua Tarling: „Nie czuję się faworytem”
Następny artykułNowe Trek Madone i Pinarello Dogma dostrzeżone podczas Critérium du Dauphiné 2024
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
KITAJCE
KITAJCE

MAM NADZIEJĘ ŻE NIE SPRZEDADZĄ SIĘ ZE ŻÓŁE ŚMIERDZĄCE SREBRNIKI