Foto: Itzulia Basque Country

Demi Vollering (Team SD Worx – Protime) nie zwalnia tempa. Holenderka wygrała drugi etap Vuelta a Burgos i została nową liderką wyścigu.

Drugi z czterech etapów jako jedyny kończył się premią górską. Finał ścigania zlokalizowany był na Alto de Rosales (2. kategoria, 3,8 km, 5,2%). W początkowej fazie liczącego 123 kilometry odcinka do pokonania było jeszcze Alto de Barcina. Od jednej premii do drugiej prowadził długi fragment pagórkowatego terenu.

Perfil de la segunda etapa

Przez dłuższy czas nie było żadnej ucieczki. Dopiero po pokonaniu 40 kilometrów odjechała, co polskich kibiców bardzo cieszy, Dominika Włodarczyk (UAE Team ADQ). Polka wygrała pierwszą premię górską i wypracowała minutę przewagi nad peletonem.

Główna grupa zaczęła się coraz bardziej zbliżać do Dominiki Włodarczyk i szybko ją doścignęła. Później zaatakowały 4 zawodniczki: Antri Christoforou (Roland), Valentina Basilico (Eneicat – CMTeam), Marta Romeu (Laboral Kutxa – Fundación Euskadi) i Miryam Maritza Nunez (Primeau Vélo – Groupe Abadie).

Ucieczka została skasowana na ponad 30 kilometrów przed metą. Do lotnej premii w Mozares dojechała już główna grupa, z której najlepiej finiszowała Soraya Paladin (Canyon //SRAM Racing).

Wszystko rozegrało się na ostatnim podjeździe. W samej końcówce najmocniejsza okazała się Demi Vollering. Reprezentantka Team SD Worx – Protime nieco odjechała od rywalek. Drugą Evitę Muzic (FDJ-Suez) wyprzedziła o 4 sekundy, a trzecią Karlijn Swinkels (UAE Team ADQ) o 10 sekund. Vollering została liderką klasyfikacji generalnej i celuje w kolejny sukces w Hiszpanii po triumfach w Vuelcie i Itzulia Women.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułDario Cataldo żegna się z zawodowym peletonem
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Stanisław Aniołkowski drugi! Jonathan Milan znów wygrywa
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments