fot. Team Visma | Lease a Bike

Kolejny kolarz Team Visma | Lease a Bike opuszcza Giro d’Italia! Tym razem poza 107. edycją włoskiej trzytygodniówki znalazł się 5. w klasyfikacji generalnej Cian Uijtdebroeks. Powód ten sam co u m.in. Olava Kooija – choroba.

Wielkie toury to zawsze test nie tylko siły i wytrzymałości, ale też i poniekąd szczęścia. Statystycznie zawsze pewien, często niemały procent kolarzy nie dociera do linii mety z powodu przemęczenia, kraks czy chorób. To właśnie te ostatnie zdają się w ostatnich dniach zbierać żniwo w peletonie 107. Giro d’Italia zabierając z niego takich kolarzy jak m.in. Olav Kooij (Visma), Alexey Lutsenko i Max Kanter (Astana), Florian Lipowitz (BORA), Marius Mayrhofer (Tudor) czy aż połowę składu Israel-Premier Tech. Teraz do tego grona dołącza Cian Uijtdebroeks.

21-latek z Team Visma | Lease a Bike w momencie wycofania się z wyścigu zajmował 5. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 4 minut i 15 sekund do Tadeja Pogačara, acz jednocześnie tylko nieco ponad 1,5 minuty do drugiego Daniela Felipe Martíneza. Ponadto młody Belg był liderem w zestawieniu młodzieżowców, dzięki czemu mógł dzierżyć białą koszulkę z niewielką przewagą nad Antonio Tiberim. Teraz to Włoch przejmie ten trykot w następstwie choroby Ciana Uijtdebroeksa.

Giro trzeba będzie kontynuować bez największego uśmiechu peletonu. Z przykrością zawiadamiamy, że Cian Uijtdebroeks jest zmuszony wycofać się z wyścigu. Cian nie czuł się dobrze przez ostatnie dni i po wczorajszym etapie rozchorował się. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

— napisano w mediach społecznościowych Team Visma | Lease a Bike.

Poprzedni artykułAbsurdalna kraksa we Francji. Dyrektor sportowy potrącił 2 zawodniczki jadące po medale [wideo]
Następny artykułNarodziny gwiazd – zapowiedź ORLEN Wyścigu Narodów 2024
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments