Kadr z rywalizacji transmitowanej w France 3 Alsace

W zeszłym tygodniu we Francji odbyły się juniorskie mistrzostwa krajowe. Kolarze i kolarki do lat 18 rywalizowali kolejno w jeździe indywidualnej na czas, klubowej sztafecie mieszanej i wyścigach ze startu wspólnego. Podczas tego ostatniego doszło do nietypowej sytuacji – jadący za odjazdem dyrektor sportowy w wyniku nieuwagi potrącił uciekające po medal kolarki. Historia ma jednak szczęśliwe zakończenie.

Wyścig ze startu wspólnego juniorek o mistrzostwo Francji, rywalizacja wokół Altkirch przekroczyła półmetek, na czele z przewagą ponad 3 minut kręcą dwie zawodniczki – absolutnie najlepsza podczas tego czempionatu Célia Gery, na której szyi zawisło już złoto w jeździe indywidualnej na czas oraz drużynowej sztafecie, a także Amandine Muller, która jako jedyna zdołała dotrzymać tempa faworytce. Do tej drugiej podjeżdża jej dyrektor sportowy, daje rady, a przy tym nie do końca obserwuje co się dzieje przed nim. Dokładnie tak zaczyna się historia, którą widać na poniższym filmie.

Mimo tej jakże nieprzyjemnej kraksy historia ma jednak szczęśliwe zakończenie – obie panie zdołały się pozbierać, a potrącona przez nieuważnego kierowcę Célia Gery przecięła linię mety ponad 3,5 minuty przed kolejną rywalką i sięgnęła po swoje 3 złoto podczas tych mistrzostw. Amandine Muller, podopieczna sprawcy kraksy, zdobyła srebrny medal.

Poprzedni artykułAgent Tadeja Pogačara o piwie na wyścigu: „Sprzyja regeneracji i pomaga się zrelaksować”
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Lider klasyfikacji młodzieżowej poza wyścigiem!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments