Foto: Presidential Cycling Tour of Türkiye

Tobias Lund Andresen (Team dsm-firmenich PostNL) wygrał po finiszu z peletonu piąty etap Tour of Türkiye 2024. Duńczyk powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. 

Piąty etap tureckiego wyścigu startował w Bodrum, aby po 178 kilometrach zakończyć się w Kuşadası. Na trasie były dwie oznaczone górskie premie, ale pod koniec rywalizacji były także nieoznaczone podjazdy.

W dzisiejszą ucieczkę zabrało się dwóch zawodników Mazowsze Serce Polski. Byli to: Michał Pomorski oraz Konrad Czabok. Oprócz Polaków w czołówce znaleźli się: Antonio Polga (Team Novo Nordisk), Mauro Verwilt (Tarteletto – Isorex), Oliver Mattheis (BIKE AID), Jacob Scott (REMBE Pro Cycling Team Sauerland) i Genki Yamamoto (Kinan Racing Team).

Liderem klasyfikacji górskiej oraz Treasures of Türkiye Sprint jest Vinzent Dorn. Jednak właśnie z tego powodu w koszulce lidera Treasures of Türkiye Sprint jechał drugi w tej klasyfikacji Konrad Czabok.

Dwie górskie premie dzisiejszego dnia wygrywał Mattheis, a drugie miejsce zajmował Pomorski. Natomiast na lotnej premii pierwszy był Włoch Polga, a Michał Pomorski także i tutaj plasował się na drugiej pozycji.

Peleton kontrolował sytuację i na 70 kilometrów przed metą miał trzy minuty straty.

Wzorowo na premii Treasures of Türkiye zachowali się kolarze Mazowsze Serce Polski. Michał Pomorski ładnie rozprowadził, a Konrad Czabok wywalczył pięć punktów.

W peletonie pracę wykonywali głównie zawodnicy BORA – hansgrohe. Na pierwszym z nieoznaczonych podjazdów z ucieczki odskoczył Czabok, a po chwili dojechał do niego Mattheis.

11  kilometrów przed metą do dwójki z Polakiem dołączyli Vervilt i Scott. Czwórka miała około 30 sekund przewagi. Na krótkiej hopce zaatakował Mattheis i zostawił konkurentów.

Trójka została doścignięta dość szybko, a akcja niemieckiego kolarza zakończyła się na pięć kilometrów przed metą.

O zwycięstwie zadecydował po raz kolejny finisz z peletonu. Najszybszy okazał się lider wyścigu Tobias Lund Andresen (Team dsm-firmenich PostNL), który powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

Drugi był Fabio Jakobsen (Team dsm-firmenich PostNL), który nie wyskoczył z koła swojego młodszego kolegi. Trzecie miejsce wywalczył Iuri Leitao (Caja Rural-Seguros RGA).

Wyniki piątego etapu Tour of Türkiye 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Mocny skład INEOS Grenadiers z Geraintem Thomasem
Następny artykułTour de Romandie 2024: Thibau Nys z życiowym sukcesem na szosie
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments