Zakończył się włoski wyścig Giro Mediterraneo Rosa, w którym startowały między innymi kolarki TKK Pacific Nestle Fitness oraz Karolina Kumięga z UAE Team ADQ. Na ostatnim etapie wysokie, czwarte miejsce zajęła Natalia Krześlak z toruńskiego klubu.

Finałowy etap Giro Mediterraneo Rosa – etapówki drugiej kategorii UCI – został rozegrany na trudnej trasie z Foggii do Motta Montecorvino. Odcinek był poprowadzony na krótkim, zaledwie 92-kilometrowym dystansie, ale nie zabrakło na nim przeszkód terenowych. Kolarki dwukrotnie wjeżdżały pod Volturino (14,6 km; 2,9%), w skład którego wchodziła finałowa wspinaczka, o długości 6,5 kilometra i średnim nachyleniu przekraczającym 4%.

O zwycięstwo w Motta Montecorvino walczyły zawodniczki z wyselekcjonowanej grupy. Najszybsza na wznoszącej się szosie okazała się Federica Venturelli z UAE Development Team, a podium uzupełniły Romina Hinojosa (A.R. Monex Pro Cycling Team) i Fernanda Anabel Yapura (Team Komugi – Grand Est). Tuż za czołową trójką uplasowała się najlepsza z polskich zawodniczek, Natalia Krześlak, reprezentująca TKK Pacific Nestle Fitness.

Wcześniej Natalia Krześlak z dobrej strony pokazała się na pagórkowatym, czwartym etapie, gdzie przecięła linię mety na szóstej pozycji. Na trzecim odcinku 2. miejsce zajęła natomiast Karolina Kumięga, pomagająca Larze Gillespie.

Polka zakończyła zmagania na 12. pozycji w klasyfikacji generalnej, wygranej przez Larę Gillespie z UAE Development Team. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni ostatniego etapu, a za nią sklasyfikowana została Giada Borghesi (BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo).

Wyścig ukończyły cztery Polki z TKK Pacific Nestle Fitness – oprócz Natalii Krześlak, były to Zuzanna Chylińska, Patrycja Lorkowska i Monika Węgrzyn.

Wyniki ostatniego etapu Giro Mediterraneo Rosa 2024:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Co wiemy po Tour of the Alps?
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Wstępna lista startowa z Pogačarem, Majką i Aniołkowskim