fot. Lidl-Trek / A.S.O. / Gaëtan Flamme

Najprawdopodobniej hipotermii na trasie 88. edycji Strzały Walońskiej doznał Mattias Skjelmose. Mistrz Danii z Lidl-Trek nie ukończył wyścigu, a do sieci trafiło amatorskie nagranie, na którym widać jak 23-latek ma silne drgawki i musi być przenoszony na rękach przez obsługę swojej ekipy.

Tegoroczna Strzała Walońska, choć dla widzów niezwykle interesująca, dla samych zawodników była skrajnie trudną próbą. Temperatura niewiele przekraczająca 0 stopni Celsjusza, silne opady deszczu, a momentami nawet i śniegu, zdziesiątkowały faworytów, którzy licznie schodzili z trasy na długo przed metą. Wśród takowych był Mattias Skjelmose.

23-letni mistrz Danii rywalizację zakończył na 45 kilometrów przed końcem, a wideo z jego zejścia z trasy szybko obiegło sieć. Wszystko przez ogromne drgawki, które dopadły kolarza Lidl-Treka. Ten nie był w stanie samodzielnie zejść z roweru, toteż pomógł mu sztab ekipy. Mattias Skjelmose na rękach został przeniesiony w cieplejsze miejsce.

Poprzedni artykułGerben Thijssen zmienia Giro d’Italia na Tour de France
Następny artykułStrzała Walońska kobiet 2024: Katarzyna Niewiadoma zwycięska!!!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcraft
Marcraft

Co kolarstwo robi z ludźmi.

Majkel Wantyrnałt.
Majkel Wantyrnałt.

A wypada wrzucać takie filmiki? Bo przy okazji kraksy w kraju Basków to nie wypadało…

Hubert
Hubert

Kilka razy w życiu tak kończyłem swoje treningi. Bez wycofywania się. Bez kamer, błysku fleszy.. a tu jeden Duńczyk źle się ubrał lub po prostu był słaby i wielkie halo..

Andrzej
Andrzej

Hubert, to „wielkie halo” wynika z tego że Skjelmose w przeciwieństwie do ciebie był jednym z faworytów tegorocznej edycji La Flèche Wallonne, a takie sytuacje często się nie zdarzają.

Adam
Adam

Zapytał Pan o zgodę Skjelmose na udostępnianie takich „obrazków”? Widać rozumowanie wybiurcze. Gdzie się podziała Pana godność człowieka? 🙂

Adam
Adam

Panie Jakubie, sam Pan się prosi o takie negatywne komentarze i ciągłe uszczypliwości ze strony czytelników. Często podnosi Pan kontrowersyjne tematy jednocześnie zajmując konkretne stanowisko. Zdarzało się Panu zwyczajnie obrażać kolarzy (van der Poel). Na sam koniec wchodzi Pan nierzadko w ostrą polemikę w komentarzach z czytelnikami ostro krytykując dyskusantów nie zastanawiając się nad tym, że może Pan szkodzić portalowi, który Pan reprezentuje.
Oczywiście, że widzę różnicę pomiędzy powyższymi. Chciałem tylko zauważyć jak bardzo płynnie Pan operuje obrazkami, które mieszczą się w graniach godności człowieka, a skandalem realizatorskim. Widać również jak panicznie reaguje Pan na każdą opinię wykraczającą poza Pana komfort światopoglądowy.