Drugiego dnia RBB Tour na górze tabeli z wynikami ponownie pojawiła się polska flaga. Tym razem najlepszy był Filip Prokopyszyn, który sięgnął po zwycięstwo w finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupy. Kacper Gieryk utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Czeski wyścig RBB Tour został zainaugurowany 12-kilometrową indywidualną jazdą na czas. Dziś zawodnicy ścigali się na etapie ze startu wspólnego, który rozegrano na rundzie w okolicach miejscowości Popelin. Peleton pokonywał okrążenie 10 razy, co łącznie dało 163 kilometry.

Na przestrzeni całego etapu aktywni byli kolarze polskich ekip. Jak podaje portal RoadCycling.cz, uciekali między innymi Michał Glanz (TTS.Coach/Spica Solutions), Adam Kuś, Patryk Gieracki i Antoni Muryj z Lubelskie Perła Polski. Ostatecznie wszystkie akcje zostały jednak zlikwidowane, a o zwycięstwo powalczyli najszybsi zawodnicy z kilkudziesięcioosobowej grupy.

Jako pierwszy linię mety przeciął Filip Prokopyszyn, w tym sezonie reprezentujący ekipę LUKS Trójka Piaseczno. Zawodnik łączący starty na szosie z występami na torze pokonał Simona Vanicka i Tomasa Jakoubka z ATT Investments, czeskiej drużynie kontynentalnej.

Pierwszy z wymienionych Czechów zbliżył się do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Kacpra Gieryka z TC Chrobry SCOTT Głogów. Mistrz Polski w indywidualnej jeździe na czas do lat 23 przed ostatnim, „królewskim” etapem ma 7 sekund przewagi. Na szóstej pozycji uplasował się dziś Mikołaj Szulik z Lubelskie Perła Polski.

Pełne wyniki zostaną dodane do artykułu po opublikowaniu ich przez organizatora

Poprzedni artykułAmstel Gold Race 2024: Bardzo mocne listy startowe męskiego i kobiecego wyścigu
Następny artykułLiege-Bastogne-Liege orlików 2024: Joseph Blackmore nie do pokonania