fot. Team SD Worx

Stało się. Mamy pierwszą kobietę z kontraktem podpisanym na 4 lata w przód w historii. Lotte Kopecky otrzymała od Team SD Worx – Protime umowę ważną aż do końca 2028 roku.

Długie kontrakty stały się ostatnio nie tyle ciekawostką, co powoli standardem w przypadku największych gwiazd kolarstwa. Dotychczas dotyczyło to głównie męskiego peletonu, ale i u pań po raz pierwszy w historii pojawiła się umowa ważna aż do końca 2028 roku. Otrzymała ją Lotte Kopecky – aktualna mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pozostać w Team SD Worx – Protime do 2028 roku. Dobrze się czuję w tym zespole, a co najważniejsze, mogę być sobą w tym środowisku. Team SD Worx – Protime jest najlepszym pod względem wyników zespołem w peletonie kobiet. Co ważne traktuje się nas tutaj jako ludzi, a nie maszyny mające generować kolejne wyniki. Oczywiście oczekuje się ich od nas, ale nie za wszelką cenę. Przeżyłam wiele wspaniałych chwil w Team SD Worx – Protime w ciągu ostatnich dwóch lat, zarówno z moimi koleżankami z drużyny, jak i członkami personelu. Kiedy patrzę na historię, którą tutaj zbudowałam w ostatnich latach oraz na to, jak rozwinąłam się jako kolarka i jako człowiek, logicznym wyborem jest przedłużenie mojego kontraktu do końca 2028 roku

— powiedziała Lotte Kopecky przy okazji swojej prolongaty.

Na początku drogi z Team SD Worx – Protime 28-letnia Belgijka mogłaby być nazywana sprinterką lubiącą klasyki. W holenderskim zespole przeszła jednak gigantyczną transformację i choć teraz rzadko zdarza jej się walczyć na płaskich etapach to jednocześnie potrafi ona wygrywać najtrudniejsze odcinki, co doprowadziło ją m.in. do 2. miejsca w klasyfikacji generalnej Tour de France Femmes czy wygranej w tegorocznym UAE Tour. W dorobku Lotte Kopecky znajdziemy także m.in. 2 triumfy w Ronde van Vlaanderen czy zwycięstwa w Strade Bianche Donne, Omloop Het Nieuwsblad czy Simac Ladies Tour.

Kontrakt do końca 2028 roku jest najdłuższym w kobiecym peletonie, ale podobnej długości umowy ma kilku mężczyzn. Z Bahrain-Victorious tak długo związany jest Kasper Borremans, z Lidl-Trekiem umowę tej długości posiada Albert Withen Philipsen, w Team Jayco AlUla tak zatrudniony jest Wil Holmes, w Team Visma | Lease a Bike do końca 2028 roku pozostanie Jonas Vingegaard, taką samą umowę ma także Derek Gee (Israel-Premier Tech) oraz Jan Christen i Juan Ayuso (UAE Team Emirates).

Poprzedni artykułOmloop Het Nieuwsblad 2024: Łukasz Owsian zadebiutuje w wyścigu. Na starcie także Cesare Benedetti
Następny artykułLidl-Trek nie wypuszcza swojego wielkiego talentu. Nowy, długi kontrakt
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
PawełSzmistAktywnyBeskid
PawełSzmistAktywnyBeskid

Brawo jednak coś się zmienia w kobiecym kolarstwie