Dwóch polskich kolarzy, którzy do tej pory ścigali się w ekipie Voster ATS Team, zmieni barwy. Patryk Stosz i Piotr Brożyna od nowego sezonu dołączą do austriackiego Team Felt – Felbermayr.

Polski duet Piotr Brożyna-Patryk Stosz od przyszłego sezonu będą reprezentować barwy austriackiego zespołu Team Felt – Felbermayr, ścigającego się z licencją kontynentalną. W tym roku obaj byli zawodnikami drużyny Voster ATS Team.

Patryk Stosz związany był z polską ekipą od 2020 roku. W jej barwach odniósł 15 zwycięstw w wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Wytrzymały sprinter w tym sezonie zanotował dwa triumfy UCI – był najszybszy w Trofej Porec oraz na etapie Tour of Bulgaria. Regularnie plasował się też w czołówkach sprinterskich odcinków, zajmując wysokie pozycje w takich wyścigach, jak: Fleche du Sud, Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków czy In the footsteps of the Romans, gdzie uplasował się na 2. miejscu w „generalce”.

Dodatkowo zwyciężył on w klasyfikacji aktywnego Tour de Pologne, klasyfikacji górskiej Tour of Austria, a także triumfował w ORLEN Puchar Ziemi Wieluńskiej.

Drugi z Polaków, który od nowego roku będzie kolarzem Team Felt – Felbermayr – Piotr Brożyna, ścigał się w ekipie Voster ATS Team w sezonach 2020 oraz 2023. Specjalizuje się on w jeździe na czas oraz w górzystych wyścigach. W tym sezonie zajął piątą pozycję w Małopolskim Wyścigu Górskim, finiszował w czołówkach klasyków z cyklu Visegrad 4 Bicycle Race, a także uplasował się wysoko w „czasówce” i wyścigu ze startu wspólnego w ramach mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym.

Podobnie jak Patryk Stosz, reprezentował Polskę w Tour de Pologne. W biało-czerwonych barwach ścigał się również w mistrzostwach świata i Europy.