fot. China Glory Continental Cycling Team

Za nami półmetek chińskiego Tour of Hainan. Na trzecim etapie wyścigu najlepszy był James Piccoli (China Glory Continental Cycling Team). Nowym liderem został natomiast doświadczony Oscar Sevilla (Team Medellin-EPM), który po raz kolejny finiszował na drugiej pozycji.

Trzeciego dnia zmagań w Tour of Hainan zawodnicy rywalizowali na dystansie 122-kilometrów. Trasa z Baoting do Wuzhishan obfitowała w podjazdy, a najbardziej wymagającym było wzniesienie Atuo Mountain (6,6 km; 6,1%). Meta była oddalona od jego szczytu o zaledwie kilkanaście kilometrów. Podobnie jak w poprzednich dniach, rywalizacji towarzyszyły upał i duża wilgotność, utrudniające rywalizację.

Przypominamy, że w wyścigu startuje polska ekipa Mazowsze Serce Polski, w składzie: Norbert Banaszek, Adam Stachowiak, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Michał Pomorski, Tobiasz Pawlak i Jakub Kaczmarek.

W przeciwieństwie do wczorajszego etapu, dziś ucieczka dnia wyklarowała się zdecydowanie wcześniej. W czołowej grupce, w której znalazło się 11 kolarzy, jechali między innymi: Michał Pomorski (Mazowsze Serce Polski), Tom Sexton (Bolton Equities Black Spoke), Lucas Carstensen (Rooijai Online Insurance), Nick Kergozou de la Boessiere (St George Continental Cycling Team), Jelle Johannink (ABLOC CT), Wilmar Paredes (Team Medellin-EPM) czy Maris Bogdanovics (Hengxiang Cycling Team).

Odjazd wypracował sobie około 2-minutową przewagę, dzięki czemu uciekinierzy mogli powalczyć o punkty na pierwszych trzech górskich premiach. Na dwóch komplet punktów zdobył Wilmar Paredes, a na trzeciej najszybciej zameldował się. Każdy podjazd w czołowej trójce kończył natomiast Michał Pomorski, który po dzisiejszym etapie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji górskiej.

Zbliżając się do ostatniego podjazdu, przewaga czołówki malała. Odjazd został zlikwidowany na kilka kilometrów do szczytu – na czele doszło wtedy do licznych przetasowań. Z przodu utworzyła się pięcioosobowa grupka, w której znaleźli się: Ben Hermans, Sebastian Berwick (Israel – Premier Tech), Oscar Sevilla (Team Medellin-EPM), James Piccoli (China Glory Continental Cycling Team) oraz Valerio Conti (Team Corratec – Selle Italia).

Wymienieni wyżej zawodnicy stoczyli między sobą walkę o zwycięstwo. Najlepszy okazał się James Piccoli, który przeciął kreskę przed nowym liderem, Oscarem Sevillą, i Sebastianem Berwickiem. Australijczyk w „generalce” traci do doświadczonego Hiszpana zaledwie sekundę.

Najwyżej z Polaków finiszował dziś Marcin Budziński, który dojechał do mety na 16. pozycji. Jak poinformowała drużyna Mazowsze Serce Polski, w kraksie na około 30 kilometrów przed finiszem ucierpiał lider zespołu, Jakub Kaczmarek, co wykluczyło go z walki o wysoką lokatę. Polak – podobnie jak wszyscy inni kolarze mazowieckiej formacji – dojechał jednak do mety dzisiejszego etapu.

Do końca Tour of Hainan pozostały 2 etapy.

Wyniki trzeciego etapu Tour of Hainan 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułWyścig pożegnań – zapowiedź Il Lombardia 2023
Następny artykułKatarzyna Niewiadoma mistrzynią świata w kolarstwie gravelowym!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments