fot. Tour of Hainan

Zwycięstwem Sebastiana Berwicka zakończył się drugi etap Tour of Hainan. Australijczyk z Israel – Premier Tech okazał się najlepszy na krótkim podjeździe do Baoting.

Na chińskim wyścigu pojawiły się pierwsze trudności. Trasa drugiego etapu z Qionghai do Baoting liczyła 212 kilometrów. Do pokonania były dwie górskie premie – pierwsza Niuling Mountain na 70 kilometrów przed metą oraz druga na linię mety. Finałowa wspinaczka liczyła 2,7 kilometra i miała blisko 5% średniego nachylenia.

W pierwszej sześcioosobowej ucieczce znalazł się jeden polski kolarz. Był nim Tobiasz Pawlak z Mazowsze Serce Polski. Uciekali również Gerd De Keijzer, Quinten De Graeve (obydwaj Team NovoNordisk), Roniel Campos (Lining Star), Thanachat Yanat (Roojai Online Insurance) i Oliver Anderson (Wuzhishan Cycling Team).

Ten odjazd został szybko zlikwidowany, a później już znacznie dłużej uciekała kolejna grupa.

Na pierwszej górskiej premii peleton doścignął odjazd. W następnym pojawił się Michał Pomorski, potwierdzając aktywną jazdę zespołu z Mazowsza.

Również ten odjazd nie przetrwał zbyt długo przed główną grupą. Kolarze z peletonu walczyli o zwycięstwo na finałowej ściance. Najmocniejszy okazał się Sebastian Berwick (Israel-Premier Tech). Australijczyk wyprzedził 47-letniego Oscara Sevillę (Team Medellin-EPM) oraz swojego kolegę z grupy Bena Hermansa.

Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek zajął 20. miejsce ze stratą 32 sekund. Marcin Budziński był 28., Tomasz Budziński 40., Michał Pomorski 82., Norbert Banaszek 83., Tobiasz Pawlak 92., a Adam Stachowiak 112.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour de France 2024: Szutry na trasie 9. etapu?
Następny artykułVeloBank VIA Dolny Śląsk – ostatni wyścig sezonu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments