fot. UCI WWT

Katarzyna Niewiadoma ponownie pokazała, że świetnie czuje się na Caubergu. Polka zajęła trzecie miejsce na etapie Simac Ladies Tour zbliżonym do Amstel Gold Race. Królowały reprezentantki Team SD Worx – Lotte Kopecky i Lorena Wiebes.

Czwarty etap wyścigu spokojnie można było określić jako najtrudniejszy. Na trasie dookoła Valkenburga liczącej 131,6 kilometra znalazło się mnóstwo podjazdów, na czele z Caubergiem. Jesienią można było poczuć klimat Amstel Gold Race.


Z powodu przeziębienia do etapu nie wystartowała Demi Vollering (Team SD Worx). Wśród najaktywniejszych zawodniczek na etapie była Katarzyna Niewiadoma. Polka z Canyon //SRAM Racing miała 42 sekundy straty w klasyfikacji generalnej, głównie po prologu.

W jednej z pierwszych akcji razem z Niewiadomą odjechały m.in. Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind), Lorena Wiebes (Team SD Worx) i kończąca na tym wyścigu karierę Annemiek van Vleuten (Movistar Team).

Później razem z Niewiadomą i van Vleuten odjechała także m.in. liderka Lotte Kopecky (Team SD Worx). W końcu, na 50 kilometrów przed metą na dłużej odskoczyły Katarzyna Niewiadoma i Pfeiffer Georgi (Team dsm-firmenich). Akcja Polki i Brytyjki zakończyła się po 20 kilometrach jazdy z przewagą kilkunastu sekund.

Drugi przejazd na Cauberg przyniósł kolejne próby ataków, ale żadna z zawodniczek nie zdołała odjechać peletonowi, który jechał razem, aż do Bemelerwegu. Tam zaatakowały: Elena Cecchini (Team SD Worx), Flooritje Mackaij (Movistar Team), Yara Kastelijn (Fenix Dececuninck), Elise Uijen (Team dsm-firmenich) i Quinty Schoens (Parkhotel Valkenburg).

Na samotny atak zdecydowała się Flooritje Mackaij. Holenderce do sukcesu zabrakło niecałego kilometra. Na Caubergu mocno pociągnęła Katarzyna Niewiadoma, za którą utrzymały się tylko Lotte Kopecky i Lorena Wiebes, czyli dwie zawodniczki Team SD Worx. Najmocniejsza okazała się Kopecky. Mistrzyni świata umocniła się na prowadzeniu w wyścigu. Drugie miejsce dla Wiebes, a za duetem najlepszej drużyny na świecie, na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Niewiadoma.

W klasyfikacji generalnej Lotte Kopecky ma 11 sekund przewagi nad Loreną Wiebes oraz 37 sekund nad Anną Henderson (Jumbo-Visma). Katarzyna Niewiadoma zanotowała bardzo duży awans na szóste miejsce, tracąc do liderki 48 sekund.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour of Britain 2023: Piękny finisz Rasmusa Tillera
Następny artykułVuelta a Espana 2023: Odrodzenie Remco Evenepoela
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments