Wiele emocji wzbudza komunikat drużyny Jumbo-Visma. Holenderski zespół podał informację o pozytywnym wyniku testu antydopingowego u Michela Hessmanna.

Jak podaje Jumbo-Visma w bardzo krótkiej informacji, chodzi o pozytywny wynik z kontroli, która miała miejsce w Niemczech 14 czerwca, czyli w okresie poza wyścigami. Wykryty środek to lek moczopędny, który znajduje się na liście tych niedozwolonych.

Więcej szczegółów nie podano. Trwa oczekiwanie na wyniki kolejnych badań. Do tego czasu holenderska grupa zawiesiła 22-letniego kolarza. Zawieszenie będzie miało miejsce do odwołania.

Hessmann spędził całą swoją zawodową karierę w Jumbo-Visma. Najpierw w ekipie rozwojowej, a od 2022 roku w głównym zespole. W tym roku miał okazję zadebiutować na wielkim tourze. Był jednym pomocników Primoża Roglicia, a sam zajął 33. miejsce. Nie odniósł jeszcze zawodowego triumfu. Rok temu uplasował się na trzeciej pozycji w Tour de l’Avenir. Ostatnio reprezentant Niemiec nie ukończył wyścigu na mistrzostwach świata.