Tour de Pologne zbliża się dużymi krokami. Poznajemy oficjalne składy drużyn. Swoje zestawienie potwierdził Ineos Grenadiers, w którego szeregach znalazł się Michał Kwiatkowski.

Tydzień po Tour de France oraz tydzień przed mistrzostwami świata Michał Kwiatkowski zdecydował się na start w Tour de Pologne. Zwycięzca polskiego wyścigu z 2018 roku pojedzie w nim po raz szósty. Prawdopodobnie wystartuje z numerem pierwszym, chociaż nie znamy jeszcze oficjalnej listy startowej. Ineos Grenadiers otworzy tę listę, gdyż rok temu triumfował Ethan Hayter. Kwiatkowski będzie miał okazję zaprezentować się w Tour de Pologne po raz pierwszy od 2021 roku, kiedy zajął trzecie miejsce. W tym roku polscy kibice mogli zobaczyć później triumfatora etapu z Grand Colombier na mistrzostwach kraju, gdzie wywalczyła tytuł w jeździe na czas.

Bardzo ważny może okazać się etap jazdy indywidualnej na czas w Katowicach. W składzie Ineos Grenadiers nie brakuje specjalistów od czasówek. Jednym z nich jest Michał Kwiatkowski. Warto przypomnieć, że rok temu jazdę na czas, co prawda górską, wygrał Thymen Arensman. Jeszcze jako kolarz Team DSM uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Szósty zawodnik tegorocznego Giro d’Italia może się liczyć w walce o wysokie miejsce w całym wyścigu.

W Polsce pojedzie także drugi kolarz Giro d’Italia. Geraint Thomas to jeden z bardziej utytułowanych kolarzy na liście startowej. Przede wszystkim to triumfator Tour de France z 2018 roku. Wtedy sukces ten pomógł mu odnieść Michał Kwiatkowski, który później zwyciężył w Polsce. Thomas pojedzie w Tour de Pologne po raz pierwszy.

Cztery lata temu zwycięzcą Tour de Pologne został Pavel Sivakov. Jego wyniki z tego sezonu można określić jako dobre, ale zdecydowanie bez sukcesów. Kolarz Ineos Grenadiers może być niezadowolony przede wszystkim z Giro d’Italia, z którego wycofał się z powodu kraksy.

Poprzedni artykułTour de France Femmes 2023: Bauernfeind o życiowym sukcesie, Vollering o karze czasowej [wypowiedzi]
Następny artykułTour de Pologne 2023: Oficjalna lista startowa