fot. Alpecin-Deceuninck

Nie jest wykluczone, że na koniec Tour de France Alpecin-Deceuninck będzie zespołem z największą liczbą zwycięstw etapowych. Taka sytuacja jest możliwa jeśli w swoim składzie ma się Mathieu van der Poela czy Jaspera Philipsena.

Alpecin-Deceuninck ogłosił swoje zestawienie podczas transmisji z zespołowego treningu na GoZwift. Budowanie drużyny nie mogło się zaczynać od nikogo innego, jak Mathieu van der Poela. Holender ostatnio zajął trzecie miejsce na krajowych mistrzostwach, a wcześniej wygrał Mediolan – San Remo, Paryż – Roubaix oraz Baloise Belgium Tour. Teraz czas potwierdzić formę na Tour de France, gdzie jego celem będą zwycięstwa etapowe. W 2021 roku triumfował na Mur de Bretagne, ale przed rokiem wycofał się w połowie wyścigu bez znaczących wyników.

Jasper Philipsen to już jakiegoś czasu czołowy światowy sprinter. W poprzedniej edycji Wielkiej Pętli wygrał dwa etapy – w Carcassonne oraz w Paryżu. W lipcu tego roku 25-letni Belg powalczy o poprawę tego osiągnięcia. W tym roku sięgnął już po sześć zwycięstw.

Przy okazji przedstawienia składu Alpecin-Deceuninck nie sposób nie wspomnieć o Sorenie Kraghu Andersenie. W 2020 roku we Francji duński kolarz pojechał wyścig życia. Triumfował bowiem na dwóch etapach. W tym sezonie również pokazał się z dobrej strony – wygrał Eschborn-Frankfurt oraz był piąty na Mediolan-San Remo. Belgijski zespół z duetem van der Poel-Philipsen, a nawet trio jak dodamy Andersena, może sporo namieszać.

Skład Alpecin-Deceuninck na Tour de France 2023: Mathieu van der Poel, Jasper Philipsen, Soren Kragh Andersen, Silvan Dillier, Quinten Hermans, Ramon Sinkeldam, Jonas Rickaert, Michael Gogl.

Poprzedni artykułAnatomia zwycięstwa – Maja Tracka i Dominika Włodarczyk o medalach MAT Atom Deweloper Wrocław [wywiad]
Następny artykułTour de France 2023: Alaphilippe i Jakobsen na czele „Watahy”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments