fot. Grand Prix Doliny Baryczy

Dwa dni rowerowych emocji zarówno dla dzieci jak i dorosłych 17 i 18 sierpnia dzięki wyścigom dla amatorów z cyklu VeloBank VIA Dolny Śląsk. Największy cykl wyścigów dla kolarzy amatorów zaprasza do wspólnej zabawy miłośników dwóch kółek. Kolarze rywalizować będą na terenie Powiatu Trzebnickiego przez dwa dni.

W Sobotę w Zawoni zaplanowano jazdę indywidualną na czas Grand Prix ELMAR ITT. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse, krótszy FUN o długości 14,5 km oraz dłuższy PRO o długości 19 km. Start i metę zaplanowano w Czeszowie. Tego dnia moc atrakcji rowerowych czeka również na najmłodszych miłośników rowerów. Zapraszamy bowiem dzieci które będą miały swoje wyścigi pod patronatem PKO Ubezpieczenia Junior Race. Zapisy dla najmłodszych od 12:30 a pierwsze wyścigi rozpoczną się o 14:00.

Więcej informacji odnośnie wyścigu, opłat startowych, ograniczeń w ruchu pojazdów na stronie https://viadolnyslask.pl/wyscigi/elmar-itt/

W niedzielę zaś, peleton przenosi się do Żmigrodu na Grand Prix Doliny Baryczy. Kolarze wyruszą na trasę prosto z rynku w Żmigrodzie. W tym roku amatorzy będą się ścigać na rundzie o długości 18 km, którą na krótszym dystansie trzeba będzie pokonać dwa razy a na dłuższym dystansie PRO 5 razy. Start amatorów w Żmigrodzie zaplanowano na godzinę 10:00. Po amatorach swoje wyścigi rozpoczną najmłodsi startujący podobnie jak dzień wcześniej w PKO Ubezpieczenia Junior Race – tutaj start wyścigów zaplanowano na godzinę 12:45.

Wisienką na torcie zawodów rowerowych w Żmigrodzie będzie wyścig elity męskiej. Panowie na trasę swojego wyścigu wyruszą o godzinie 13:30.

Zapraszamy więc nie tylko do udziału w zawodach ale również do obserwowania zmagań i
kibicowania amatorom oraz kolarzom zawodowym.

Wszystkie informacje dotyczące GP Doliny Baryczy dostępne są na stronie https://viadolnyslask.pl/wyscigi/grand-prix-doliny-baryczy-zmigrod/

Zapraszają
Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta
Burmistrz Żmigrody Robert Lewandowski
Dolnośląski Związek Kolarski
Ślęża Sobótka Bike Academy

 

Poprzedni artykułPoznaliśmy nowe barwy Team dsm-firmenich
Następny artykułGiro Next Gen 2023: 24 kolarzy poza wyścigiem za „jazdę na klamce”! [wideo]
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł

Chodziło wam o 17,18 Lipca a nie Sierpnia?

Szymon
Szymon

Nie lipca, a Czerwca