fot. Marta Wiśniewska / naszosie.pl

Już w środę rozpocznie się wyścig dookoła Słowenii. Na starcie zmagań kategorii 2.Pro nie zabraknie drużyn z World Touru. Znamy składy trzech z czterech z nich.

Bahrain-Victorious postawi na Mateja Mohoricia. Słoweniec będzie chciał się dobrze zaprezentować w swoim kraju. W 2018 roku zajął tutaj trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, startował sześciokrotnie, ale jeszcze nie wygrał żadnego etapu. Teraz ze względu na brak Tadeja Pogacara kwestia zwycięstwa w całej rywalizacji jest sprawą znacznie bardziej otwartą. Mohorić będzie mógł liczyć na wsparcie Wouta Poelsa, który wróci do ścigania od czasu Liege-Bastogne-Liege. Obydwaj kolarze szykują się na Tour de France. Na sprinterskich odcinkach o wygrane powalczy Phil Bauhaus, którego wspierać mają: Dusan Rajović, Cameron Scott i Nicolo Buratti.

Przed rokiem zespół UAE Team Emirates zdominował Tour of Slovenia. Triumfował Tadej Pogacar przed Rafałem Majką. W tym sezonie zabraknie najlepszego Słoweńca kolarza, ale zespół z Emiratów ma także duże szanse na wysokie miejsca. Gospodarze mogą liczyć na Domena Novaka, który w poprzedniej edycji zajął trzecie miejsce, ale jako kolarz Bahrain-Victorious. O czołowe lokaty powalczą także Diego Ulissi i Tim Wellens. W sprinterskich końcówkach widoczni powinni być Kolumbijczycy – Sebastian Juan Molano i Alvaro Jose Hodeg.

Kolejną ekipą z WorldTour na starcie Tour of Slovenia jest Team Jayco AlUla. Bardzo intensywnie do Tour de France przygotowuje się Dylan Groenewegen. Holenderski sprinter ostatnio wystartował w Criterium du Dauphine. We Francji nie odniósł sukcesów, więc będzie chciał się zrehabilitować w Słowenii. Na sprinterskich etapach powalczyć może również reprezentant gospodarzy, Luka Mezgec, triumfator dwóch odcinków w 2017 i 2019 roku. Na klasyfikację generalną Team Jayco AlUla liczy na Filippo Zanę. Mistrz Włoch ma za sobą bardzo udane Giro d’Italia. Skład uzupełniają: Lucas Hamilton, Lukas Postlberger i Alessandro de Marchi.

Poprzedni artykułTour de Suisse 2023: Wypowiedzi po drugim etapie
Następny artykułOlav Kooij planuje start w Tour de Pologne
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments