Foto: Vuelta a Burgos

Lorena Wiebes (Team SD Worx) była pierwsza na mecie drugiego etapu Vuelta a Burgos Feminas, ale po kilkunastu minutach została relegowana za nieprawidłowy sprint. Tym samym zwycięstwo przypadło jej koleżance z ekipy, Demi Vollering. W czołówce zameldowała się ambitnie jadąca Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing).

W drugim dniu rywalizacji kobiet w wyścigu Vuelta a Burgos na zawodniczki czekał pagórkowaty etap z Sotresgudo do Lermy o długości prawie 119 kilometrów. Na trasie były dwa oznaczone podjazdy oraz jedna lotna premia.

Już po kilku kilometrach przez mocno wiejący wiatr peleton się naciągnął, a następnie podzielił. W pierwszej grupie znalazło się około 50 zawodniczek.

Na górskiej premii Alto de la Herradura (1,9 km długości; średnie nachylenie 2,9%) pierwsza zameldowała się liderka tej klasyfikacji Soraya Paladin (Canyon//SRAM Racing).

Na podjeździe Alto de Coto Gallo (1.3km; 5.9%) czołówka ponownie się podzieliła i w pierwszej grupie znalazło się już tylko około 25 zawodniczek, z liderką wyścigu którą była Lorena Wiebes (Team SD Worx). Były tam także między innymi Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing) i Karolina Kumięga (UAE Team ADQ).

Także i tym razem górską premię wygrała Paladin. Druga grupka na 30 kilometrów przed metą traciła już minutę. Przez kolejne podmuchy wiatru i mocne tempo z czołówki odpadały kolejne zawodniczki. Wśród nich były między innymi Silvia Persico (UAE Team ADQ) oraz Karolina Kumięga.

10 kilometrów przed metą na czele była już tylko dwunastoosobowa grupka: Reusser, Vas, Vollering, Wiebes (wszystkie Team SD Worx), Balsamo, Brand, Van Anrooij (wszystkie Trek- Segagredo), Dygert, Paladin, Skalniak-Sójka (wszystkie Canyon//SRAM Racing), Dronova (Israel Premier Tech Roland) i Moolman (AG Insurance – Soudal Quick-Step).

Na ostatnim kilometrze droga była bardzo wąska i wznosiła się ze średnim nachyleniem 6%. Najwięcej sił na końcówkę zostawiła sobie liderka wyścigu Lorena Wiebes (Team SD Worx). Druga była Demi Vollering (Team SD Worx), a trzecia Chloé Dygert (CANYON//SRAM Racing). Jednak po kilkunastu minutach sędziowie poinformowali, że za nieprawidłowy sprint na trzecie miejsce została relegowana Wiebes, a triumfatorką została Vollering.

Dziesiąta była Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing).

Wyniki drugiego etapu Vuelta a Burgos Feminas 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykuł25-letni Arturo Gravalos zmarł na nowotwór
Następny artykuł4 Jours de Dunkerque 2023: Olav Kooij z etapem, Kasper Asgreen nowym liderem
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments