Foto: Movistar Team

Demi Vollering (Team SD Worx) wygrywając na Lagos de Covadonga wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, w której triumfowała Annemiek van Vleuten (Movistar Team). Co miały do powiedzenia bohaterki La Vuelta Femenina 2023?

Po ładnym ataku na finałowym podjeździe Vollering zdołała wywalczyć swoje drugie etapowe zwycięstwo, ale do triumfu w „generalce” zabrakło dziewięć sekund.

Cała drużyna walczyła z całych sił po stratach, które miałyśmy na przedostatnim etapie. Jestem bardzo zadowolona, choć do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zabrakło niewiele. Jednak dwie wygrane na etapach cieszą bardzo i pokazują, że byłam bardzo silna. Jestem zmęczona, ale szczęśliwa

– powiedziała po walce Demi Vollering.

Annemiek van Vleuten nie wygrała w tym rok żadnego etapu La Vuelta Femenina, ale zdobyła to, czego bardzo chciała. Trzeci rok z rzędu okazała się najlepsza w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Czuję się bardzo zmęczona, szczęśliwa i dumna z całego zespołu. W pewnym momencie czułam, że przegrywam ten wyścig. Nie byłam w super dyspozycji na finałowym podjeździe. Rywalki świetnie to rozegrały, ale ja walczyłam do samego końca. Dopiero po przekroczeniu linii mety byłam pewna, że udało mi się zwyciężyć w „generalce”

– powiedziała 40- letnia mistrzyni świata.

Poprzedni artykułSępy – zapowiedź 3. etapu Giro d’Italia 2023
Następny artykułDanielle de Francesco w Arkéa Pro Cycling Team
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek

Zmieńcie wypowiedź van Fleuten na kobiecą. „Zmęczony”, „powiedział”?