fot. Movistar Team

Johan Jacobs w najbliższych miesiącach nie pojawi się na starcie żadnego wyścigu. 26-letni Szwajcar cierpi na endofibrozę biodrową, czyli zwężenie tętnic kończyn dolnych w lewej nodze. Ogranicza to przepływ krwi, powodując dużą utratę mocy w nodze podczas prawie maksymalnego wysiłku. Kolarz Movistar Teamu w czwartek przeszedł operację.

Johan Jacobs to jeden z nielicznych zawodników hiszpańskiej ekipy, który specjalizuje się w północnych klasykach. Szwajcar łączy starty na szosie z tymi przełajowymi, a jego najlepszymi wynikami w karierze są 2. lokata w Paryż-Roubaix do lat 23, 16. lokata w Gandawa-Wevelgem czy 23. pozycja w tegorocznym Oxyclean Classic Brugge-De Panne.

Przez ostatnie kilka miesięcy, a nawet i lat, zmagałem się z bólem, drętwieniem i utratą siły w lewej nodze. Było coraz gorzej. Mam za sobą ciężki okres, ale nie ma powodu do zmartwień. Wrócę!

— napisał na swoim Instagramie Johan Jacobs niedługo po czwartkowej operacji.

Poprzedni artykułMaggie Coles-Lyster w Israel – Premier Tech Roland
Następny artykułGiacomo Nizzolo i Arnaud De Lie po Tro-Bro Léon 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments