fot. Grzegorz Trzpil

Zwycięstwem Pawła Bernasa zakończyło się rozegrane w Katowicach słynne Kryterium Asów. Dzięki ostatniemu finiszowi zawodnik JBG-2 zrównał się z punktami i tym samym wyprzedził szosowego mistrza Polski Norberta Banaszka. Podium uzupełnił Adam Kuś.

30 zawodników stanęło na starcie Kryterium Asów, które było zarazem II serią Mistrzostw Polski w kryterium. Zawodnicy ścigali się na rundach w Parku Leśnym przy ul. Trzech Stawów, a elita do pokonania miała w sumie 56 kilometrów.

Ostatecznie o zwycięstwie decydował fotofinisz z mety. O grubość opony jako pierwszy na kresce zameldował się Paweł Bernas (JBG-2 Team), który dzięki temu zrównał się punktami z Norbertem Banaszkiem (HRE Mazowsze Serce Polski), a z racji na bycie wyżej na mecie to właśnie ścigający się obecnie w kolarstwie górskim zawodnik został triumfatorem Kryterium Asów. Podium uzupełnił Adam Kuś (Philippe Wagner Cycling).

W pozostałych kategoriach triumfowali:

  • orlik – Jan Szary (LUKS Trójka Piaseczno)
  • junior – Piotr Kuś (MLKS Wieluń)
  • juniorka – Anna Lipieta (MLKS Wieluń)
  • junior młodszy – Oskar Rybak (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa)
  • juniorka młodsza – Marketa Huracova (CK Feso Petrvald)
  • młodzik – Hubert Blokesz (UKS Avatar)
  • młodziczka – Lena Ruszkiewicz (UKS Avatar)

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎6 osób i ‎tekst „‎KATOWICE 5 maja 2023 Park Leśny, ul. Trzech Stawów Memoriał Kolarskich Asów Ślą…ska Zagłębia Gawronów Gospodarzem etapu wyścigu TAURON KRYTERIUM ASÓW jest ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ ZZM TAURON KRYTERIUM ASÓW Program: 10:30 Otwarcie Biura Zawodów 11:05 Odprawa techniczna kategorii: ,juniorka młodsza, młodzik,junior młodzik, 16:15 Startkategorii dzieci 16:30 17:30 7,8-10la zawodów żakinie juniorka młodsza kobieti juniorka techniczna kategorii elita mężczyzn, mężczyźni 12:00 12:40 młodzik 13:30 Startkategoriijunor młodszy kategorii masters, 13:45 17:45 mężczyzn, U23 mężczyźni 19:00 Dekoracje lakategorii ۔sters U-23 kobiety, mężczyźni 19:30 Zakończenie zawodów ۔ster 14.20 Akrobatyka cyklosport, amator 18-29, 15:15 młodziczka, 50-59, masters 60+, kobiety 15:30 Odprawa techniczna kategorii kobiet,‎”‎‎

Poprzedni artykułTeatr dwóch aktorów | Zapowiedź Giro d’Italia 2023 [Podcast]
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Dla kogo klasyfikacje poboczne? [przegląd faworytów]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

I Bernas nie ma kontraktu od kilku lat, a HRE zatrudnia zagraniczny szrot… ktoś coś z tego kuma???

Reko
Reko

A może zmienił priorytety bo nie chciał jeździć za frytkę, a z czegoś żyć trzeba. Szkoda bo uważam , że to ciągle zawodnik na proconti…

Jacek
Jacek

30 zawodnikow. Kiedys w Warszawie Lata 70 odbywaly sie kolarskie czwartki. W samych mlodzikach startowalo 50