Na 9 dni przed rozpoczęciem 106. edycji Giro d’Italia poznaliśmy wstępną listę startową włoskiego wyścigu trzytygodniowego. Nie brakuje na niej zarówno znanych grandtourowców, jak i kolarzy specjalizujących się w sprincie czy polowaniu na pojedyncze skalpy etapowe z ucieczek.
Do obrony tytułu nie przystąpi Jai Hindley (BORA-hansgrohe), acz na starcie pojawi się, o ile wstępna lista startowa się potwierdzi, jeden były zwycięzca włoskiej trzytygodniówki – liderem INEOS Grenadiers powinien być triumfator z 2020 roku, czyli Tao Geoghegan Hart. La Corsa Rosa jest jednak anonsowana głównie jako pojedynek Remco Evenepoela (Soudal – Quick Step) i Primoža Rogliča (Jumbo-Visma) – preludium do tego obejrzeliśmy podczas Volta a Catalunya, gdzie nieznacznie górą był Słoweniec. Z pewnością do walki o zwycięstwo włączyć będą chcieli się jednak inni kolarze, m.in. João Almeida (UAE Team Emirates) i Aleksandr Vlasov (BORA-hansgrohe).
Ciekawie zapowiada się także walka o klasyfikację punktową. Mocny pociąg do Włoch wysyła Alpecin-Deceuninck, a na jego końcu znajdzie się Kaden Groves. Zapewne jednak o cyklamenowy trykot powalczą nieco bardziej wytrzymali sprinterzy, np. Mads Pedersen (Trek-Segafredo) bądź Michael Matthews (Team Jayco AlUla). Odbudowy i głośnego triumfu szukać podczas Giro d’Italia będą m.in. Mark Cavendish (Astana Qazaqstan Team), Fernando Gaviria (Movistar Team) czy Pascal Ackermann (UAE Team Emirates).
Na ten moment zanosi się na to, że podczas La Corsa Rosa obejrzymy tylko jednego Polaka, a będzie nim Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe).
Wstępna lista startowa 106. Giro d’Italia:
- Soudal – Quick Step
- 1 EVENEPOEL Remco
- 2 BALLERINI Davide
- 3 CATTANEO Mattia
- 4 ČERNÝ Josef
- 5 HIRT Jan
- 6 MASNADA Fausto
- 7 VAN WILDER Ilan
- 8 VERVAEKE Louis
DS BRAMATI Davide, LODEWYCK Klaas
- AG2R Citroën Team
- 11 VENDRAME Andrea
- 12 CHEREL Mikaël
- 13 GALL Felix
- 14 LAPEIRA Paul
- 15 PARET-PEINTRE Aurélien
- 16 PARET-PEINTRE Valentin
- 17 PRODHOMME Nicolas
- 18 WARBASSE Larry
DS JANNEL Didier, KASPUTIS Artūras
- Alpecin-Deceuninck
- 21 OLDANI Stefano
- 22 CONCI Nicola
- 23 GROVES Kaden
- 24 KRIEGER Alexander
- 25 LEYSEN Senne
- 26 RIESEBEEK Oscar
- 27 SBARAGLI Kristian
- 28 SINKELDAM Ramon
DS LEYSEN Bart, MEERSMAN Gianni
- Astana Qazaqstan Team
- 31 CAVENDISH Mark
- 32 BATTISTELLA Samuele
- 33 FEDOROV Yevgeniy
- 34 MOSCON Gianni
- 35 PRONSKIY Vadim
- 36 SÁNCHEZ Luis León
- 37 SCARONI Christian
- 38 VELASCO Simone
DS CENGHIALTA Bruno, SHEFER Alexandre
- Bahrain – Victorious
- 41 CARUSO Damiano
- 42 BUITRAGO Santiago
- 43 HAIG Jack
- 44 MÄDER Gino
- 45 PASQUALON Andrea
- 46 RAJOVIĆ Dušan
- 47 SÜTTERLIN Jasha
- 48 ZAMBANINI Edoardo
DS ŠTANGELJ Gorazd, VOLPI Alberto
- BORA – hansgrohe
- 51 VLASOV Aleksandr
- 52 ALEOTTI Giovanni
- 53 BENEDETTI Cesare
- 54 DENZ Nico
- 55 FABBRO Matteo
- 56 KÄMNA Lennard
- 57 KONRAD Patrick
- 58 PALZER Anton
DS GASPAROTTO Enrico, HEYNDERICKX Jean-Pierre
- Cofidis
- 61 CONSONNI Simone
- 62 BIDARD François
- 63 CIMOLAI Davide
- 64 LAFAY Victor
- 65 LASTRA Jonathan
- 66 PÉRICHON Pierre-Luc
- 67 ROCHAS Rémy
- 68 TOUMIRE Hugo
DS DAMIANI Roberto, JONROND Jean-Luc
- EF Education-EasyPost
- 71 URÁN Rigoberto
- 72 CAICEDO Jonathan Klever
- 73 CARTHY Hugh
- 74 DE BOD Stefan
- 75 EIKING Odd Christian
- 76 HEALY Ben
- 77 KUDUS Merhawi
- 78 CORT Magnus
DS BRESCHEL Matti, VAN GARDEREN Tejay
- EOLO-Kometa
- 81 ALBANESE Vincenzo
- 82 BAIS Davide
- 83 BAIS Mattia
- 84 FETTER Erik
- 85 FORTUNATO Lorenzo
- 86 GAVAZZI Francesco
- 87 MAESTRI Mirco
- 88 SEVILLA Diego Pablo
DS HERNÁNDEZ BLÁZQUEZ Jesús, ZANATTA Stefano
- Green Project-Bardiani CSF-Faizanè
- 91 FIORELLI Filippo
- 92 COVILI Luca
- 93 GABBURO Davide
- 94 MAGLI Filippo
- 95 MARCELLUSI Martin
- 96 TOLIO Alex
- 97 TONELLI Alessandro
- 98 ZOCCARATO Samuele
DS REVERBERI Roberto, DONATI Alessandro
- Groupama – FDJ
- 101 PINOT Thibaut
- 102 ARMIRAIL Bruno
- 103 KÜNG Stefan
- 104 LIENHARD Fabian
- 105 MOLARD Rudy
- 106 STEWART Jake
- 107 THOMPSON Reuben
- 109 VAN DEN BERG Lars
DS BRICAUD Thierry, VEIKKANEN Jussi
- INEOS Grenadiers
- 111 GEOGHEGAN HART Tao
- 112 ARENSMAN Thymen
- 113 DE PLUS Laurens
- 114 GANNA Filippo
- 115 PUCCIO Salvatore
- 116 SIVAKOV Pavel
- 117 SWIFT Ben
- 118 THOMAS Geraint
DS TOSATTO Matteo, COOKSON Oliver
- Intermarché – Circus – Wanty
- 121 ROTA Lorenzo
- 122 BYSTRØM Sven Erik
- 123 HERREGODTS Rune
- 124 HUYS Laurens
- 125 MARIT Arne
- 126 PETILLI Simone
- 127 REX Laurenz
- 128 VAN DER HOORN Taco
DS PIVA Valerio, DE NEEF Steven
- Israel – Premier Tech
- 131 NIZZOLO Giacomo
- 132 CLARKE Simon
- 133 FRIGO Marco
- 134 GEE Derek
- 135 POZZOVIVO Domenico
- 136 RICCITELLO Matthew
- 137 WILLIAMS Stephen
- 138 WÜRTZ SCHMIDT Mads
DS GUERRERO Oscar, BEWLEY Sam
- Jumbo-Visma
- 141 ROGLIČ Primož
- 142 AFFINI Edoardo
- 143 BOUWMAN Koen
- 144 FOSS Tobias
- 145 GESINK Robert
- 146 HESSMANN Michel
- 147 KUSS Sepp
- 148 TRATNIK Jan
DS ENGELS Addy, VAN DONGEN Arthur
- Movistar Team
- 151 GAVIRIA Fernando
- 152 BARTA Will
- 153 KANTER Max
- 154 ROJAS José Joaquín
- 155 RUBIO Einer Augusto
- 156 SERRANO Gonzalo
- 157 TORRES Albert
- 158 VERONA Carlos
DS LASTRAS Pablo, MURIEL Xabier
- Team Arkéa Samsic
- 161 BARGUIL Warren
- 162 BOUET Maxime
- 163 DEKKER David
- 164 GUERNALEC Thibault
- 165 RIES Michel
- 166 RIOU Alan
- 167 RUSSO Clément
- 168 VERRE Alessandro
DS TREHIN Roger, CAER Yvon
- Team Corratec
- 171 CONTI Valerio
- 172 DALLA VALLE Nicolas
- 173 GANDIN Stefano
- 174 IACCHI Alessandro
- 175 KONYCHEV Alexander
- 176 QUARTERMAN Charlie
- 177 TIVANI German Nicolás
- 178 VIVIANI Attilio
DS FRASSI Francesco, LUPERINI Fabiana
- Team DSM
- 181 LEKNESSUND Andreas
- 182 HVIDEBERG Jonas Iversby
- 183 MÄRKL Niklas
- 184 MAYRHOFER Marius
- 185 STORK Florian
- 186 TUSVELD Martijn
- 187 DAINESE Alberto
- 188 VANHOUCKE Harm
DS WINSTON Matthew, LIGTHART Pim
- Team Jayco AlUla
- 191 MATTHEWS Michael
- 192 DE MARCHI Alessandro
- 193 DUNBAR Eddie
- 194 HEPBURN Michael
- 195 PÖSTLBERGER Lukas
- 196 SCOTSON Callum
- 197 SOBRERO Matteo
- 198 ZANA Filippo
DS MCPARTLAND David, WEENING Pieter
- Trek – Segafredo
- 201 CICCONE Giulio
- 202 HOOLE Daan
- 203 KIRSCH Alex
- 204 MOLLEMA Bauke
- 205 PEDERSEN Mads
- 206 SKUJIŅŠ Toms
- 207 TESFATSION Natnael
- 208 VERGAERDE Otto
DS POPOVYCH Yaroslav, DE JONGH Steven
- UAE Team Emirates
- 211 ALMEIDA João
- 212 ACKERMANN Pascal
- 213 COVI Alessandro
- 214 FORMOLO Davide
- 215 GIBBONS Ryan
- 216 MCNULTY Brandon
- 217 ULISSI Diego
- 218 VINE Jay
DS BALDATO Fabio, GUIDI Fabrizio
Żadnego Polaka. A Cesare będzie wpierał ruska. Bez sensu
ty, wylecz sie z tej rusofobii bo to nudne sie robi
do Jan
A ty co ruski trollu? Nie masz już innych portali czy płacą ci na akord ?
trolem pierwszej klasy to ty jestes, idz sie leczyc na glowe
Oto stan polskiego kolarstwa. Smutne to. Jeden kolarz który reprezentuje Polskę to Włoch.
Pytam?, jak wygląda szkolenie w naszym kraju?
Kraj 38 mil. Nie umie wyszkolić dziesięciu kolarzy na b. dobrym poziomie.
WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!