fot. Team Arkéa Samsic

21- letni Francuz w tym roku po raz pierwszy stanie na starcie Wielkiego Touru, a będzie nim La Vuelta Ciclista a España.

Jeden z najbardziej utalentowanych francuskich kolarzy skończy w środę 22. lata. Jego ekipy, czyli Team Arkéa Samsic poinformowała, że w tym roku wystartuje on w hiszpańskiej Vuelcie.

W tym sezonie Vauquelin wygrał etap i klasyfikację generalną Tour des Alpes Maritimes et du Var oraz był najlepszy na trasie Tour du Jura Cycliste. Tymi wynikami pokazuje, że spełnia pokładane w nim nadzieje.

Po jego świetnym starcie w tym sezonie zastanawialiśmy się tak naprawdę, czy nie wystawić Kevina w Tour de France. Jednak zdecydowaliśmy się, że jednak hiszpańska Vuelta będzie dla niego na początek bardziej odpowiednia. Wzmocni swój status w drużynie i w przyszłości pokaże się podczas Wielkiej Pętli

– mówi o młodym zawodniku dyrektor sportowy Emmanuel Hubert.

Kévin Vauquelin zdaje sobie sprawę, że ma jeszcze czas na Tour de France:

TdF to wielkie wyzwanie, ale muszę mieć w głowie swój wiek oraz długoterminowe plany drużyny. We Francji pokażę się na innych wyścigach, które przygotuję mnie dobrze do La Vuelta Ciclista a España.

Poprzedni artykułAnders Foldager dołączy do Team Jayco AlUla w 2024 roku
Następny artykułRura na Kocierz 2023 już w maju!
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments