fot. Power of Science Jafi Team

W miniony piątek w Bielsku Białej w Metrum Jazz Club został zaprezentowany klub Elity Power of Science Jafi Team. Wydarzenie prowadził Michał Kempa a obecny był także m.in Prezydent Miasta Bielsko Biała. Podczas spotkania został zaprezentowany team Elity na 2023 rok oraz mówiono o projekcie powstania teamu młodzieżowego U23 od 2024 roku.

Team został stworzony przez Michała Braulińskiego i jego firmy Power of Science Performance Lab, która jest zapleczem treningowym całego teamu, dzięki czemu kolarze mogą prawidłowo się rozwijać. To zaplecze, gdzie kolarze korzystają z opieki trenerskiej, badań wydolnościowych, bikefittingu, salki treningowej czy odnowy biologicznej. To zaplecze oraz kadra specjalistów ma być także podstawą także drużyny Orlików.

Sponsorem tytularnym jest także firma Jafi Sport. Dyrektorem sportowym jest Przemysław Niemiec, jeden z najlepszych zawodników z historii Polskiego kolarstwa. Trenerem jest Michał Brauliński, który będzie także jeździł w peletonie z kolarzami. Skład na ten sezon powstał z najlepszych amatorów z zeszłego sezonu w Polsce. W kolejnych sezonach ekipa ma przybrać charakter zawodowy.

Skład Elity 2023r.

Maciej Potucha Elita
Oleksii Kmets Elita
Joachim Mikler Elita
Maciej Furczyk Elita
Michał Brauliński Elita
Monika Węgrzyn U-23

Poza zawodnikami z kategorii Elita w drużynie ścigają się zawodnicy z kategorii Masters

Prezentacja:

fot. Power of Science Jafi Team
Poprzedni artykułSøren Wærenskjold na dłużej w Uno-X Pro Cycling Team
Następny artykułStrzała Walońska 2023: Wypowiedzi po wyścigu (Pogačar, Skjelmose, Landa, Gaudu)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments