fot. Jumbo-Visma

Nie mamy jeszcze oficjalnego komunikatu ze strony zespołu Jumbo-Visma, ale wiele dobrych źródeł potwierdza, że Christophe Laporte pozostanie na dłużej zawodnikiem holenderskiej drużyny. Tym samym Francuz odrzuciłby wiele lukratywnych ofert – o jego podpis starał się m.in. AG2R Citroën Team.

O tym, że Christophe Laporte zrezygnował z różnych propozycji kontraktowych informuje holenderski portal Wielerflits. Według ich źródeł najwyższa oferta spłynęła ze strony francuskiego AG2R Citroën Team, a zatem ekipy z kraju 30-latka. Ten jednak zdaje się nie być zainteresowanym powrotem do swojej ojczyzny, w której ścigał się przez większość kariery – Christophe Laporte reprezentował Cofidis w latach 2014-21.

Podobno na stole leżały naprawdę duże pieniądze – AG2R Citroën Team dysponuje sporymi środkami, a jednocześnie niemała część budżetu się zwalnia w związku z tym, że koniec kariery zapowiada Greg van Avermaet. Francuz zdecydował się jednak pozostać w zespole, z którym wykonał duży krok w przód – to w barwach Jumbo-Visma 30-latek wygrywał m.in. Gandawa-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen czy swój jedyny (na ten moment) etap Tour de France.

Poprzedni artykułTrasa Tour of Slovenia 2023
Następny artykułElizabeth Deignan wcześniej wróci do ścigania?
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments