fot. UAE Team Emirates

Po przegranym finiszu w zeszłym roku z wielką motywacją na swoisty rewanż i wygraną w Ronde van Vlaanderen stanie Tadej Pogačar. UAE Team Emirates postawiło praktycznie w pełni na Słoweńca, który jest absolutnym liderem swojej ekipy.

Wielu zastanawia się czy 24-letni Słoweniec zdoła w swojej karierze wygrać wszystkie 5 monumentów. Na ten moment Tadej Pogačar nie jest nawet na półmetku, bowiem wygrał „tylko” 2 z nich – dwukrotnie Il Lombardię i raz Liège-Bastogne-Liège. Rok temu było bardzo blisko by w dorobku gwiazdora z UAE Team Emirates znalazło się także Ronde van Vlaanderen, ale ostatecznie zakończyło się na „dopiero” 4. miejscu dla Słoweńca. Czy 107. edycja będzie dla niego swoistym rewanżem?

W walce o wygraną Tadeja Pogačara wspierać będą 13. w 2017 roku Matteo Trenintin, mający na swoim koncie 28 monumentów Tim Wellens, doświadczony Vegard Stake Laengen, świetny w tym sezonie Mikkel Bjerg, Rui Oliveira oraz debiutujący w pomnikowym wyścigu Sjoerd Bax.


Materiały prosto z wyścigu będą dla Państwa dostarczali także obecni w Belgii dziennikarze Naszosie.pl – zaglądajcie na nasz portal.

Poprzedni artykułŁukasz Wiśniowski nie pojedzie już wiosennych klasyków
Następny artykułFinał pocieszenia – zapowiedź Dwars door Vlaanderen 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments