fot. Human Powered Health

Liczba polskich kolarzy na starcie jubileuszowego, 80. Tour de Pologne prawdopodobnie zwiększa się. Organizatorzy najważniejszego wyścigu kolarskiego rozgrywanego w naszym kraju przyznali dziką kartę zespołowi Human Powered Health, w barwach którego w tym roku ścigają się Stanisław Aniołkowski i Alan Banaszek.

Amerykańska formacja nieczęsto prezentuje się na wyścigach najwyższej kategorii, zatem można się spodziewać, że imprezę w Polsce potraktują oni jako jeden ze swoich najważniejszych celów na sezon 2023. Podczas 80. Tour de Pologne zadebiutują oni na polskich szosach, a ich potencjalnymi liderami na sprinterskie potyczki będzie polski duet Stanisław Aniołkowski i Alan Banaszek. Obaj zawodnicy od początku tego sezonu reprezentują barwy właśnie Human Powered Health.

Poprzedni artykułItzulia Basque Country 2023: Wstępna lista startowa wyścigu
Następny artykułSettimana Coppi e Bartali 2023: Ben Healy pokonuje Domenico Pozzovivo
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Reko
Reko

No i to się chwali…oby tylko nasi mogli się dobrze zaprezentować

fil
fil

Poproszę HRE i Voster w TdP.