Foto: Tour of Oman

Diego Ulissi (UAE Team Emirates) wygrał czwarty etap wyścigu w Omanie. Liderem pozostał Matteo Jorgenson (Movistar Team). 

Przedostatni etap Tour of Oman prowadził z Izki do Yitti Hills i liczył prawie 205 kilometrów. Pod koniec rywalizacji na kolarzy czekało kilka krótkich podjazdów, w tym prowadzący na metę Yitti Hills (1,6km; 6,6%).

Od samego początku mieliśmy wiele prób ataków. Pierwszą lotną premię wygrał Fredrik Dversnes (Uno-X Pro Cycling Team), który ostatecznie znalazł się w ucieczce dnia. Oprócz Norwega na czele kręcili: Yevgeniy Fedorov (Astana Qazaqstan Team), Urko Berrade (Equipo Kern Pharma) i Youcef Reguigui (Terengganu Polygon Cycling Team).

W połowie dystansu harcownicy mieli niespełna cztery minuty przewagi. W peletonie tempo dyktowali kolarze BORA – hansgrohe i Movistar Team. Na drugiej lotnej premii trzy sekundy wywalczył Reguigui.

To właśnie Algierczyk jako pierwszy odpadł z ucieczki. Na Al Jissah Climb (3.2km długości; średnie nachylenie 5.4%) wszyscy harcownicy zostali doścignięci dzięki pracy Lotto – Dstny. Na atak zdecydował się Maxim Van Gils (Lotto Dstny), ale szybko skontrował Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan Team). Oprócz tej dwójki na czele kręcili: lider wyścigu Matteo Jorgenson (Movistar Team) i Mauri Vansevenant (Soudal – Quick Step).

Na zjeździe do czwórki dojechali kolejni zawodnicy. Wtedy na dość niespodziewany atak zdecydował się Pascal Ackermann (UAE Team Emirates). Niemiecki sprinter wypracował sobie przewagę, ale przed nim był jeszcze finałowy podjazd Yitti Hills (1.6km długości; średnie nachylenie 6.6%).

Ackermann został wchłonięty przez peleton jeszcze przed rozpoczęciem finałowej wspinaczki. 2 kilometry przed metą zaatakował Roger Adrià (Equipo Kern Pharma), ale siła dużej grupy okazała się większa i Hiszpan przegrał nierówną walkę na 800 metrów przed szczytem.

Najwięcej sił na ostatnie metry zachował Diego Ulissi (UAE Team Emirates) i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Drugi był Axel Zingle (Cofidis), a trzeci Ide Schelling (BORA-hansgrohe).

Wyniki czwartego etapu Tour of Oman 2023:

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments