W sobotę, 21 stycznia, w Liberty Airbike w Piasecznie drużyna Spica Solution, amatorski zespół kolarski ścigający się głównie w kategorii masters, podsumował miniony rok i zaprezentował skład na nadchodzący sezon. 

Spica Solutions to jedna z bardziej rozpoznawalnych ekip na amatorskiej scenie. W roku 2022 zawodnicy tej drużyny zdobyli dwa tytuły mistrzowskie: Dariusz Kołakowski w kategorii M30 (tytuł zdobyty po raz trzeci z rzędu) i Karolina Kołkowicz w kategorii CK20. Podczas całego sezonu drużyna zaliczyła wiele udanych startów w największych wyścigach amatorskich, wygrywając między innymi Molo Osiek Race, Gran Fondo Gdynia, Głowno Gold Race, Majka Days czy Memoriał Królaka.

W sezonie 2022 Spica Solutions nie rezygnowała ze swoich ambicji w elicie. W porównaniu do roku 2021, kiedy w elicie drużynę reprezentował jedynie Michał Glanz (od 2022 związany kontraktem z najlepszą zawodową drużyną MTB w Polsce, czyli JBG-2) grono zawodników elity powiększyło się. Spica zaliczyła udany start między innymi w wyścigu UCI Dookoła Mazowsza. Dominik Górak zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB, w kategorii U23. 

W nadchodzącym sezonie 2023 Spica Solutions powiększyła skład o młodych, bardzo obiecujących zawodników. Do ekipy dołączył Kamil Lach, który jest bardzo dobrym maratończykiem MTB, Paweł Baran – pierwszoroczny orlik, który jako jeden z dwóch Polaków wystartuje w lutym na Mistrzostwa Świata w E-Sporcie oraz Łukasz Janowski, który pomimo niewielkiego doświadczenia kolarskiego, ma na swoim koncie kilka bardzo dobrych startów w amatorskich wyścigach szosowych, głównie górskich.

Poszerzyliśmy skład o młodych zawodników, ponieważ oprócz tego, że chcemy wciąż być obecni na wyścigach amatorskich, to korzystając z naszego dużego doświadczenia trenerskiego, chcemy stworzyć mocny skład na wyścigi na poziomie elity,  głównie szosowe ale nie tylko. Dobraliśmy zawodników trochę spoza głównego nurtu, bo poza Dominikiem, nie mają oni jeszcze doświadczenia w wyścigach szosowych. Jednak dokładna analiza ich wcześniejszych dokonań na scenie amatorskiej czy w wyścigach MTB, ich zapał oraz przeprowadzone badania wydolnościowe, wskazują na to, że materiał na bardzo dobrych zawodników mamy świetny

– powiedział Dariusz Kołakowski, prezes ekipy, ale również trener i jeden z zawodników.

TTS.coach to koopertywa trenerska, która jest odpowiedzialna za rozwój zawodników Spica Solution. Podopiecznymi TTS.coach są również jedni z najlepszych zawodników w Polsce, między innymi Norbert Banaszek, aktualny Mistrz Polski na szosie, Klaudia Czabok, Wicemistrzyni Polski w MTB XCO, czy wreszcie świeżo upieczony Wicemistrz Polski w przełajach Karol Ostaszewski. Jednak lista zawodników elity, którzy odnoszą z nami sukcesy jest znacznie dłuższa. Dlatego uważam, że świetnie rozumiemy kolarstwo na najwyższym poziomie i to w różnych jego odmianach

– powiedział Rafał Górak, trener i dyrektor sportowy Spica Solutions. 

Warto wspomnieć, że w skład drużyny wejdą również bardzo dobrzy zawodnicy masters, którzy osiągnięcia sportowe godzą z życiem zawodowym nie zawsze związanym z kolarstwem czy w ogóle ze sportem. W Spicy jeżdzą m.in. architekci, menedżerowie czy prawnicy. 

Będziemy z zaciekawieniem przyglądać się temu projektowi, który z jednej strony stawia na rozwój młodych zawodników marzących o karierze kolarskiej, z drugiej zaś strony nie rezygnuje z amatorskiego wymiaru kolarstwa, gdzie sportowa rywalizacja jest dla zawodników tylko jednym z elementów życiowej układanki. 

Skład ekipy Spica Solution na 2023:

  • Zawodnicy z licencją elity:

Dariusz Kołakowski

Paweł Baran

Dominik Górak

Kamil Lach

Łukasz Janowski

Marcin Sztuka

Michał Kucharski

  • Zawodnicy masters:

Karolina Kołkowicz

Michał Jagiełło

Bartek Bereza

Paweł Walentynowicz

Łukasz Wylęga

 

   

 

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Amator( praca, dzieci, ogólnie życie)
Amator( praca, dzieci, ogólnie życie)

Czy zawdnicy z licencją elity znowu bedą objeżdzać wszystkie wyścigi amatorskie?
Brawo. Wow. Jesteście super. Opiblikujcie tylko listę wyścigów gdzie startujecie, żeby wiedzieć gdzie nie przyjeżdżać.

Amator
Amator

Kolarstwo amatorskie zaczyna przekształcać się w kolarstwo półzawodowe.

I weź tu rywalizuj na wyścigu z 5-10 chłopakami z jednej drużyny…

Kacper
Kacper

Świetny skład! Życzę samych sukcesów

Też amator
Też amator

W zeszłym roku miałem okazję startować w Gran Fondo Gdynia i przyznam, że Darek mi trochę odjechał (tak na ok 30minut) 😉 ale w tym roku już tak łatwo mu nie będzie. Powodzenia dla całej drużyny i do zobaczenia na starcie🤟