fot. Quick-Step Alpha Vinyl Team

Trzech 16-letnich zawodników bierze udział w zimowym zgrupowaniu drużyny Soudal – Quick Step. Hector Alvarez, Cedric Keppens i Jasper Schoofs trafili do Calpe w ramach programu szkolenia zespołu Patricka Lefevere’a.

Zapraszanie juniorów młodszych na obozy z formacją World Tour nie jest w Soudal – Quick Step nowym zjawiskiem. W przeszłości na takiej samej zasadzie z tym zespołem trenował m.in. Remco Evenepoel. Belgijskiego mistrza świata co prawda nie ma na tym obozie, bo ten przygotowuje się już do Vuelta a San Juan, podobnie nie ma już siódemki obecnej w Australii, niemniej kilkunastu pozostałych kolarzy Soudal – Quick Step ugościło w Calpe trójkę młodych zawodników.

Wybór 16-latków nie był przypadkowy – Hector Alvarez to mistrz Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas w swojej kategorii wiekowej, zaś Cedric Keppens i Jasper Schoofs to Belgowie, w których dorobku znajdzie się całkiem sporo sukcesów wśród swoich rówieśników. Czy któryś z nich jest talentem na miarę Remco Evenepoela? Tego się dowiemy dopiero za kilka lat.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator

Na pewno talenty, inaczej nie wytrzymaliby objętości treningowych