Foto: Giro d'Italia

Wciąż nie możemy się doczekać końca sagi transferowej dotyczącej Marka Cavendisha. W oczekiwaniu na ogłoszenie go w Astana Qazaqstan Teamie media wykopały jednak temat tego, że Brytyjczyk chciał ze sobą zabrać do nowej ekipy swojego trenera. Vasilis Anastopoulos został jednak w Soudal – Quick Step, a temat upadł.

Kim jest ten tajemniczo brzmiący Grek? 47-latek to były kolarz szosowy, m.in. 4-krotny mistrz swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego elity, acz przede wszystkim to aktualnie bardzo ceniony na świecie trener. Mark Cavendish pod jego skrzydłami potężnie rozbłysnął, o czym mówił niejeden raz w wywiadach.

Wolałbym spotkać go dziesięć lat temu. Śledzi i analizuje każdy mój obrót pedałów. Poświęca mi dużo czasu i jest bardzo skupiony na swojej pracy. Wie, jak wyciągnąć ze mnie naprawdę wiele

— opowiadał sprinter z Wyspy Man serwisowi Procycling pod koniec 2021 roku.

Przejście Vasilisa Anastopoulosa do Astana Qazaqstan Teamu było zatem dla Marka Cavendisha bardzo ważne, ale wiadomo już, że tak się nie stanie. W swoich szeregach Greka zachował Patrick Lefevere, w którego zespole ścigają się m.in. Fabio Jakobsen czy nowy nabytek Tim Merlier.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments