Foto: @sprintcycling

Mads Pedersen (Trek-Segafredo) poinformował, że wystartuje w przyszłorocznej edycji wyścigu Giro d’Italia, gdzie poszuka etapowego zwycięstwa, aby skompletować kolarski wielki szlem. 

Były mistrz świata wraca na włoski wielki tour po czterech latach absencji.

– Cześć wszystkim. Z radością informuję, że w przyszłym roku wystartuję w wyścigu Giro d’Italia. Po etapowym zwycięstwie na Tour de France i kilku na Vuelcie, chciałbym teraz wygrać w Giro. Do zobaczenia we Włoszech

– powiedział Duńczyk.

Zwycięstwo w tegorocznej Wielkiej Pętli w Saint-Etienne było dla Pedersena pierwszym łupem etapowym w wielkim tourze w karierze. Później, na Vuelcie, wygrał trzy etapy i klasyfikację punktową.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał jego kalendarz, ale należy się spodziewać, że Mads Pedersen wystartuje w całej kampanii wiosennych klasyków, włącznie z monumentami Mediolan-San Remo, Ronde van Vlaanderen oraz Paryż-Roubaix.

Przypomnijmy, że podczas pierwszego dnia odpoczynku w Tour de France, drużyna Trek-Segafredo przedłużyła kontrakt z Pedersenem do końca 2025 roku.

Jeśli chodzi o Giro 2023, to powiększa się gwiazdorska lista startowa. Mistrz świata z Yorkshire z 2019 roku dołączy do między innymi Remco Evenepoela, Gerainta Thomasa, Aleksandra Vlasova czy João Almeidy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments