fot. UCI

Wręczono jedne z najważniejszych nagród kolarskich na świecie. W plebiscycie Velo d’Or organizowanym przez Vélo Magazine we współpracy z m.in. ASO i l’Equipe zwyciężyli Remco Evenepoel i Annemiek van Vleuten.

W gronie nominowanych znalazło się 12 kolarzy i 14 zawodniczek, spośród których kapituła obejmująca m.in. dziennikarzy z całego świata wybrała zwycięzców. Wybór padł na dwójkę mistrzów świata, czyli Remco Evenepoela i Annemiek van Vleuten. Belg oprócz tęczowej koszulki w 2022 roku ma w swoim dorobku m.in. triumfy w La Vuelta a España, Liège-Bastogne-Liège Donostia, San Sebastian Klasikoa czy Tour of Norway, Holenderka z kolei wygrała Giro d’Italia Donne, Tour de France Femmes, Ceratizit Challenge by La Vuelta czy Liège-Bastogne-Liège Femmes.

Poprzedni artykułPrzełajowy Puchar Świata 2022/23: Sytuacja w „generalkach” na półmetku
Następny artykułW 2024 roku nie będzie finału Tour de France w Paryżu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman

A gdzie dalsze pozycje ? Gdzie zdjęcie triumfatorki ? Nie przykładacie się …

Adam
Adam

Być może nie jest to wina „Na szosie”. Po prostu prawie wszędzie panuje taki zwyczaj, że w kolarstwie olewa się kobiety. Do tego jeszcze jest ona weteranką a Remco jest młody, więc jest to drugi powód aby ją olać. Pomimo tego, że naprawdę jestem facetem a nie feministką takie jest moje zdanie. A nawet dodam, że Remcowi bardzo możliwe, iż ta nagroda się należała. Natomiast Annemiek musiała ją dostać, ponieważ wygrała MŚ i trzy najważniejsze wyścigi etapowe w jednym sezonie, czego moim zdaniem Remco nigdy nie dokona, bo nigdy nie istniał żaden facet który by coś takiego zrobił, nawet Mercx nie dał rady.
A wracając do pierwszego zdania dodam – złe zwyczaje nie muszą wszędzie być kultywowane 🙂