fot. Jumbo-Visma

Wout van Aert (Jumbo-Visma) zdradził w wywiadzie dla gazety „Het Laatste Nieuws”, że ma jeden cel tej zimy – zdobyć mistrzostwo świata w kolarstwie przełajowym. 

4 grudnia Van Aert planuje start w wyścigu Pucharu Świata w Antwerpii. Od tego momentu zaczną się jego bezpośrednie przygotowania do mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 4-5 lutego 2023 roku.

– Chcę pokazać, jakie mam ambicje i właśnie zaczynam to robić. MŚ są blisko mojego domu i będą rozgrywane na trasie, na której zostałem mistrzem świata do lat 23. Mistrzostwa świata są moim jedynym celem tej zimy

– powiedział Belg.

Wout van Aert jest trzykrotnym mistrzem świata w kolarstwie przełajowym. Zdobywał te tytuły w latach 2016-2018, a następnie rozpoczął pełną sukcesów karierę na szosie. W ubiegłym roku zrezygnował ze startu w światowym czempionacie w Fayetteville w Stanach Zjednoczonych.

Kolarz Jumbo-Visma spodziewa się interesującego pojedynku z Mathieu van der Poelem, który będzie chciał zdobyć swój piąty złoty medal na tej imprezie.

– To także dla niego będą domowe mistrzostwa świata, z pewnością będzie bardzo zmotywowany. Dla mnie sezon się jeszcze nie rozpoczął – zobaczymy, jak zaprezentuję się na tle innych. Do tej pory nic nie mogę powiedzieć

– dodał Van Aert.

Oprócz wspomnianego Pucharu Świata w Antwerpii, wystartuje on także w Dublinie na początku stycznia. Ponadto będzie się ścigał w pięciu wyścigach odbywających w terminie Bożego Narodzenia, tzw. kerstperiode w języku niderlandzkim.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments