fot. Voster ATS Team / Szymon Gruchalski

Siódmym kolarzem w składzie Voster ATS Team na sezon 2023 jest Jakub Murias. 24-latek ściga się dla tej polskiej grupy kontynentalnej od początku 2020 roku.

Kariera Polaka w ostatnich latach powoli szła do przodu. Przełomowym sezonem dla Jakuba Muriasa z pewnością był 2021 rok, kiedy to zaczął regularnie meldować się w czołówkach różnych wyścigów. Tegoroczne starty również w wielu wypadkach były owocne dla 24-latka – łącznie 12-krotnie mogliśmy oglądać Polaka w top10 różnych etapów i wyścigów. Szczególnie warte zapamiętania są 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Estonia (2.1) oraz 6. lokata w końcowym zestawieniu francuskiej etapówki Tour d’Eure-et-Loir (2.2).

Muszę przyznać, że miniony sezon dla mnie nie był do końca satysfakcjonujący. Stawiłem sobie wyższe cele, m.in. choćby pierwsze zawodowe zwycięstwo. Niestety się nie udało. Natomiast mając na uwadze moją kontuzję, która przytrafiła mi się rok temu, byłem świadom, że ten sezon może być różny i że mam pewne rzeczy do nadrobienia.

Oczywiście mam również powody do zadowolenia: debiut w naszym narodowym Tourze oraz kilka solidnych rezultatów w TOP10. Najbardziej udanym wyścigiem, pomimo kraksy, była dla mnie francuska etapówka Tour d’Eure-et-Loir, którą zakończyłem z jednym etapowym podium i wysokim miejscem w GC.

Był to z pewnością dla mnie najbardziej wymagający sezon dotychczas i wiele mnie nauczył. Wyciągam wnioski i zaczynam przygotowania do kolejnego roku, w którym będę chciał jeszcze bardziej udowodnić swoją wartość jako zawodnika. Dziękuję całej drużynie za zaufanie i z tego miejsca obiecuję, że przełoży się to na wyniki moje, jak i całej drużyny!

— powiedział Jakub Murias po podpisaniu nowego kontraktu.

W składzie Voster ATS Team na sezon 2023 są już zatem (kolejność alfabetyczna):
Mateusz Grabis, Mateusz Kostański, Jakub Murias, Damian Papierski, Filip Prokopyszyn, Bartosz Rudyk oraz Patryk Stosz.

Poprzedni artykułMichał Strzelecki w Cannibal Teamie
Następny artykułNairo Quintana odrzucił ofertę Team Medellín-EPM
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments