20- letni Czech świetnie wpasował się w ekipę Trek – Segafredo i nie może się doczekać kolejnego sezonu.

W tym sezonie Mathias Vacek jeszcze jako kolarz Gazprom – RusVelo triumfował na etapie UAE Tour. Później wygrał także prolog Wyścigu Pokoju młodzieżowców i został mistrzem Czech orlików w jeździe na czas. Następnie został stażystą i podpisał kontrakt z Trek – Segafredo do końca 2025 roku.

Na mistrzostwach świata w Australii wywalczył srebrny medal w kategorii młodzieżowców. Dobry sezon zakończył szóstym miejscem na trasie Veneto Classic.

To był jeden z moich najlepszych sezonów. Mimo małej liczby dni wyścigowych udało się uzyskać wiele wartościowych wyników. Myślę, że pokazałem się z dobrej strony

– powiedział Mathias Vacek w wywiadzie dla czeskiej telewizji.

Młody Czech odniósł się także do planów na kolejny rok:

Na 80 %  sezon rozpocznę na trasie Vuelta a San Juan w Argentynie. Jeszcze nie mamy całego planu startów, ale niedługo będziemy na ten temat rozmawiać. Bardzo bym chciał wystartować w wielkim tourze, ale nie będzie to Tour de France. Jednak wszystko zależy od mojej formy.