fot. ŻTC

Kinga Zgorzelska, polska kolarka amatorka, od przyszłego sezonu będzie ścigała się w amatorskiej drużynie ASD Women Cycling Project. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to w ten sposób otrzyma szansę ścigania się w międzynarodowym towarzystwie – podczas tzw. kermesów oraz nieco mniej prestiżowych wyścigów UCI.  

Kinga Zgorzelska jest jedną z kilku zawodniczek, które ostatnio wzmocniły skład ASD Women Cycling Project. Są to m.in. Sam Hargreaves, Anna Vasadi, Maria Grazia Amati czy Sabrina Piccaluga.

– Dzisiaj prezentujemy polską kolarkę Kingę Zgorzelską. Cieszymy się, że możemy dać jej szansę rozwoju w kolarstwie. Powodzenia

– napisała drużyna ASD Women Cycling Project, a Kinga Zgorzelska następująco skomentowała ten krok w swojej kolarskiej karierze:

– Dla mnie dołączenie do tego zespołu jest wielką szansą. W 2023 roku zamierzam się nauczyć czegoś od moich bardziej doświadczonych koleżanek, zdobyć doświadczenie i rozwijać się jako zawodniczka. Jestem bardzo zmotywowana, aby w przyszłym sezonie dać z siebie jak najwięcej

– powiedziała Kinga Zgorzelska.

Do tej pory Kingę Zgorzelską można było oglądać między innymi na wyścigach z cyklu szosowego Pucharu Polski, rodzimych wyścigach przełajowych, MTB a także amatorskich wyścigach szosowych (m.in. ŻTC Bike Race, wyścigi Tatra Cycling Events).

Drużyna ASD Women Cycling Project powstała pod koniec 2020 roku, kiedy to świat zmagał się z pandemią koronawirusa. Od początku istnienia celem tego projektu było stworzenie środowiska kolarkom, które chcą rozwijać swoje kariery i aklimatyzować się w świecie kolarstwa. Przez te dwa lata włoskiej drużynie z siedzibą w Belgii udało się zdobyć nowych sponsorów i wzmocnić skład. ASD Women Cycling ma za sobą około 60 startów, 30 miejsc w „top 10”, 1 zwycięstwo i 8 miejsc na podium. W sezonie 2023 drużyna chce jeszcze bardziej się sprofesjonalizować i dostawać zaproszenia na wyścigi UCI w północnej Europie.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam

po co piszecie o jakiejs nieistotnej amatorce?

Ewa
Ewa

kto to wgl jest xD

Jan
Jan

Niespodziewałem sie tak nic nieznaczącego wpisu na waszej stronie, analizując jej ostatnie jazdy na stravie obawiam się, że raczej nie znajdzie sie w czołowych pozycjach rankingowych, jednakże mam nadzieję że zostanę zaskoczony