fot. CX Włoszakowice

Wyścig „Cześć i Chwała Zwycięzcom” dla upamiętnienia 104. rocznicy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego we Włoszakowicach będzie kolejnym przystankiem tegorocznego Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Czas na trzecią serię cyklu przełajowego Pucharu Polski – zostanie ona rozegrana we Włoszakowicach, w ramach wyścigu „Cześć i Chwała Zwycięzcom” dla upamiętnienia 104. rocznicy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W tej samej wielkopolskiej miejscowości, na początku ubiegłego roku rywalizowano o tytuły mistrzów i mistrzyń Polski w kolarstwie przełajowym.

Runda o długości 2700 metrów będzie poprowadzona w dużej mierze po lesie, gdzie można spodziewać się błota, a także po terenach trawiastych.

Na listach zgłoszeń do CX Włoszakowice znalazło się ponad 330 zawodników i zawodniczek. W wyścigach elity o zwycięstwo najprawdopodobniej powalczą: Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team), Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv Team), Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator) czy Larissa Luttuschka (Stevens Racing Team), natomiast wśród mężczyzn warto zwrócić uwagę między innymi na: Patryka Stosza (Voster ATS Team), Dawida Jonę (Grupa Kolarska Gliwice), Michała Pateraka (LKS Bryksjusz Gościęcin) czy Patryka Kosteckiego (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike), a także Gustava Wanga (BHS-PL Beton Bornholm) – Duńczyk w ubiegłym roku triumfował w mistrzostwach świata juniorów w szosowej jeździe na czas.

W CX Włoszakowice nie wystartuje Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin), choć był zgłoszony do rywalizacji.

Program zawodów:

Wyścig CX Włoszakowice będzie transmitowany na profilu organizatora na Facebooku, a także w serwisie YouTube od 9.30 z komentarzem Włodzimierza Reznera.

Live timing

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments